Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Назвіть найсуттєвіші ознаки памфлету.

П= памфлет

Ознаки П. – виявлення логічного звязку між фактами, саркастичного викривлення, в основі якого інверктива, принципова полдемічність. Полемічне протистояння різних точок зору є жанроформуючою ознакою П. Найбільш істотними ознаками, які характеризують П, є синтез сатиричних худ. і публіцистичних образних засобів. Особливість жанру - в негат. викривальному відображенні реальності. За обект обирається сусп. явища, події, факти, політ. і соц. системи. П. легко трансформується в інверктиву. Для сатиричного відображення широко використовують алегорію, буфонаду, гіперболу, гротеск, інакомовність, пародія, сарказм та ін засоби комічного.

Своєрідність жанровим модифікаціям П. надає підступність позитивного героя. Його роль на себе бере автор, висловлюючи своє ставлення до події, фактів і фігурантів цих подій.

Тенденційність памфлета має на меті вплинути на громадську думку. Він має стосуватись не лише соц. явищ, а й літ.-х, набувати публіцистично-сатиричного, але завжди виконує агітаційну функцію. Притаманні: виразна афористичність, використ. елементів ораторського мистецва, експресивність висловлювань, іранія, згущена до сарказму сатира, прийоми худ. типізації. Позиція автора чітко окреслена. Інформац. приводом є знищення ідеології супртивника, тобто, ідеологічне підгрунтя.Специфіку П. визначає комунік. стратегія та комунік. тактика. Ком. стратегія - рух автономної думки та характерний малюнок цього руху: документальність у поєднанні з образністю. Комун. тактика - конкретність втілення публ. ідеї, тобто, групування елементів змісту в системі тексту. Основне концептуальне призначення – викликати у реципієнта негативне ставлення до об’єкта критики. Тому, основна жанрова ознака – обовязкова наявність авторської субєктивної оцінки системи фактів, що вимагає посилення експресивного викладу матеріалу.

22. Схарактеризуйте прямий тип викриття у памфлеті.
Памфлетний текст, як і всяка ідеологічна конструкція, створює нову реальність. Але він не може створити повністю адекватну картину світу. Памфлетний текст - це завжди судження, зроблене на основі оцінки, це відбір фактів, вибір образів, образотворчих, риторичних засобів і т.д.
Особливість жанру памфлету полягає в негативному, викривальному відображенні реальності. Памфлетистів обирають об'єктом свого гнівного, спопеляючого сміху суспільні явища, події, факти, політичних і державних діячів, соціальні і політичні системи.
Викриття в памфлеті може бути як відкритим (прямим), так і завуальованим, або непрямим (непрямим). В залежності від типу викриття - пряме і непряме - розрізняють і модифікації памфлету.
Викриття проявляється відкрито, коли автор по ходу розповіді за допомогою таких прийомів, як саркастичні відступу, їдкі, гнівні ремарки, висловлює своє ставлення до політика, події, соціальному явищу. Відкрите викриття має на меті сатиричне загострення та узагальнення. Крайній варіант-перебільшення, стимуляція гніву, огиди, почуття непримиренності. Сьогодні це основна памфлетні модифікація в тенденційною, екстремістської пресі.
Суттєво те, наскільки точна памфлетні модифікація, наскільки відповідає своєму призначенню, не перетворюючись на просто потік лайки.
Памфлет, насичений грубою, лайливої ​​лексики, легко трансформується в інвективу, причому не тільки з фрагмента, а й з усього тексту в цілому важко зрозуміти, про що йде мова - настільки емоції витісняють сенс. Наприклад: «Якубович на халяву користується не тільки добровільними підношеннями учасників« Поля чудес », але і сексуальними послугами запасних учасниць виїзного конкурсу краси, спеціально прихоплених для потішання" чудесник ", в народі давно охрещеного заслуженим дурив Російської Федерації. А що, днями він знову дурному пожартував над усіма нами, надавши слово в своєму "Поле чудес" допущеному до тіла щасливчику, що назвав нашу Батьківщину країною дурнів. Як все це бридко, панове-товариші, котрі будь-яка добра справа, виходить, здатні опоганіть, хоч і ховаючись під ковдрою ».


Читайте також:

  1. V. Поняття та ознаки (характеристики) злочинності
  2. Адміністративне правопорушення як підстава юридичної відповідальності: ознаки і елементи.
  3. Адміністративний проступок: поняття, ознаки, види.
  4. Адміністративно-командна система, її ознаки та механізм функціонування.
  5. Аксіоми. Теореми. Ознаки.
  6. Акти застосування юридичних норм: поняття, ознаки, види.
  7. Аналіз однієї ознаки
  8. Атрибутивні ознаки і властивості культури
  9. Банківські правовідносини мають такі самі характерні риси, що властиві усім видам правовідносин, але в них є і свої специфічні ознаки.
  10. Біологічна дія іонізуючих випромінювань. Ознаки радіаційного ураження
  11. Види органів держави, їхні ознаки та класифікація.
  12. Види та ознаки класифікації джерел фінансування проекту




Переглядів: 768

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Памфлет: історія появи та розвитку. | Схарактеризуйте непрямий тип викриття у памфлеті.

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.02 сек.