Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядівКонтакти
 


Тлумачний словник


Порядок заповнення податкової декларації з податку на прибуток.

 

Вступна частина податкової декларації містить інформацію про платника податків. У вступній частини наводиться перелік обов’язкових реквізитів, які повинна містити податкова декларація, а також особлива інформація стосовно приналежності платника податків до:

- виробництва сільськогосподарської продукції (ст.155 ПКУ);

- космічної діяльності (п.20 підрозділу 4 р. ХХ ПКУ);

- угоди про розподіл продукції (п.153.12. р. ХVІІІ ПКУ);

- постійного представництва нерезидента ( у випадках, передбачених п.160.8. ПКУ).

Основна частина Декларації має на меті розкрити обсяг податкових зобов’язань платника податку та розмір податку на прибуток до сплати. Особливістю цієї частини є наявність рядків для виправлення помилок: «Самостійне виправлення помилок» (рядки 23-27 Декларації) та «Самостійне виправлення помилок з податку на прибуток, який утримується при виплаті доходів (прибутків) нерезидентів (рядки 28-32 Декларації).

Рядок 01 «Доходи, що враховуються при визначенні об'єкта оподаткування (рядок 02 + рядок 03)» алгебраїчна сума рядків 02 та 03. В податковій декларації з податку на прибуток доходи відображуються відповідно до їх класифікації, передбаченої ст.135 ПКУ: дохід від операційної діяльності; інші доходи. При формуванні доходів в податковому обліку необхідно пам’ятати про особливості визнання доходів та їх оцінки, а саме:

- наявність особливих видів доходу, які не відображуються в бухгалтерському обліку (наприклад, умовні відсотки по поворотній фінансовій допомозі);

- оцінка доходів по окремих операціях здійснюється виходячи із звичайних цін (наприклад, бартерні операції, операції з пов’язаними особами та інше);

- наявність доходів, які не беруть участі при визначенні об’єкта оподаткування податком на прибуток.

Рядок 02 «Дохід від операційної діяльності (дохід від реалізації товарів (робіт, послуг))»відображуєтьсядохід від реалізації товарів (робіт, послуг), який визнається в розмірі договірної (контрактної) вартості, але не менше ніж сума компенсації, отримана в будь-якій формі, в т. ч. при зменшенні зобов'язань (п. 135.4 ПКУ).

Рядок 03 «Інші доходи»відображуються інші доходи що включають доходи у вигляді дивідендів, отриманих від нерезидентів, від операцій оренди/лізингу, за операціями в іноземній валюті, суми штрафів, безповоротної фінансової допомоги, доходи від реалізації необоротних активів тощо (п.135.5. ПКУ). Стосовно відображення інших доходів в декларації, то при заповненні рядка 03 декларації обов’язковим є подання додатку ІД. Даний додаток розшифровує склад інших доходів. Ті доходи, які можна віднести до інших, але яких не має в переліку додатку ІД (рядок 03.27 додата ІД) платником податку повинні бути розшифровані за допомогою довідки в довільній формі.

Рядок 04 «Витрати, що враховуються при визначенні об'єкта оподаткування (рядок 05 + рядок 06)»алгебраїчна сума рядків 05 та 06. Витрати, що враховуються при визначенні обєкта оподаткування розподіляються та відображуються в декларації відповідно до їх класифікації: • - - витрати операційної діяльності;

- інші витрати (окрім сум, відображених у складі витрат платника податку, у тому числі в частині амортизації необоротних активів, не підлягають повторному включенню до складу його витрат та витрат, що не беруть участі при розрахунку обєкта оподаткування податком на прибуток).

Рядок 05 «Витрати операційної діяльності, в тому числі» відображуються витрати, що включаються до собівартості реалізованих товарів, виконаних робіт, наданих послуг.

Рядок 05.1. СВ «Собівартість придбаних (виготовлених) та реалізованих товарів (робіт, послуг)»відображується загальна сума витрат, що формують собівартість. Рядок заповнюється на підставі даних додатка СВ.

Рядок 06 «Інші витрати (сума рядків 06.1 - 06.6)» алгебраічна сума рядків 06.1.-06.6. Відображуються інші витрати, що беруть участь при розрахунку обєкта оподаткування: адміністративні витрати, витрати на збут, фінансові витрати, інші витрати звичайної діяльності та інші операційні витрати, від'ємне значення об'єкта оподаткування попереднього звітного (податкового) періоду.

Рядок 06.1. ЗВ «Загальновиробничі витрати»

Рядок 06.2. АВ «Адміністративні витрати»заповнюється на основі даних з додатку АВ.

Рядок 06.3. ВЗ «Витрати на збут»заповнюється на основі даних з додатку ЗВ.


Читайте також:

 1. The peace – порядок
 2. А.1. Порядок Magnoliales - магнолієцвіті
 3. Алгоритм планування податкових платежів. Вибір оптимального варіанту оподаткування та сплати податків.
 4. Антидоти і порядок їхнього використання. Само і взаємодопомога при ураженні ОР.
 5. Арешт коштів на рахунку платника податків здійснюється виключно на підставі рішення суду, шляхом звернення органу державної податкової служби до суду.
 6. Атестація аудиторів та порядок скасування атестата
 7. База оподаткування
 8. База оподаткування
 9. База оподаткування
 10. База оподаткування
 11. База оподаткування
 12. База оподаткування
Переглядів: 1141

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Характеристика податкової декларації по податку на прибуток | Виправлення помилок в податковій декларації з податку на прибуток

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

 

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.005 сек.