Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Тема. Капіталістична еволюція України у складі Австро-Угорської та Російської імперії, її особливості у ХІХ столітті

Тема. Гетьманщина у складі Російської імперії. Остаточна ліквідація української державності ХVІІ-ХVІІІ ст.

Адміністративно-політичний устрій Лівобережної України і Слобожанщини, його особливості. Соціально-економічне та політичне становище українського суспільства. “Вічний мир” 1686 р. – остаточне закріплення поділу України. Зміна соціального та національного складу населення. Розширення феодального землеволодіння, посилення феодального гніту. Цехове ремесло та промисли.

Коломацькі статті (1687 р.). Гетьманування Івана Мазепи, його соціальна та економічна політика. Сприяння розвитку освіти і культури на Лівобережжі та Слобожанщині. Участь України у Північній війні. Союз зі Швецією. Знищення Запорозької Січі (1709 р.).

Пилип Орлик та його документи «Пакти й Конституції законів та вольностей Війська Запорозького» (Конституція П. Орлика) та “Вивід прав України”. Перша українська політична еміграція (“мазепинці”). Антиукраїнська політика Петра І.

Наказний гетьман П. Полуботок. Гетьман Д. Апостол. Економічна політика, реформи судових установ. Робота кодифікаційної комісії. Обмеження автономії України після смерті Д. Апостола. Встановлення влади Правління гетьманського уряду (1734-1750 рр.). Гетьманування К. Розумовського (1750-1764 рр.). Тимчасове уповільнення процесу експансії Російської імперії на територію України. Участь запорожців в російсько-турецьких війнах. Остаточне скасування української автономії за часів правління Катерини ІІ. Знищення Запорозької Січі (1775 р.). Нова Січ та “Вольності Війська Запорозького”. Чорноморське козацтво.

Економічний розвиток Лівобережної України. Зміни в промисловому виробництві (використання найманої праці, поява великих мануфактур, посилення економічних зв’язків між регіонами тощо). Розвиток сільського господарства, ремесла та товарного виробництва. Внутрішня та зовнішня торгівля. Юридичне запровадження кріпосного права в Україні (1783 р.).

Приєднання Південної України до Російської імперії. Заселення півдня України та заснування нових міст (Катеринослава, Миколаєва, Одеси, Херсону).

Суспільно-політичне становище Правобережної України у ХVІІІ ст. Розвиток феодального землеволодіння. Фільварки. Повстання С. Палія. Гайдамацький рух та його наслідки. Причини, характер та історичне значення “Коліївщини”. Поділи Польщі (1772, 1793, 1795 рр.) та становище українських земель.

 

Адміністративно-політичний статус України у складі Російської та Австро-Угорської імперій. Модернізаційні процеси у ХІХ ст.: зародження й становлення індустріального суспільства та початок формування модерної української нації. Криза кріпосницької системи. Початок промислового перевороту, його особливості в Україні.

Україна в умовах соціально-економічних реформ у Російській імперії. Скасування кріпацтва (1861 р.). Земська, судова, освітня реформи та їх наслідки. Завершення промислового перевороту (60-80 рр. ХІХ ст.) Розвиток міст, банківської системи, центрів зовнішньої торгівлі. Формування товарно-грошових відносин в аграрному секторі. Формування національної буржуазії (Чикаленки, Харитоненки, Яхненки, Іщенки, Рутченки та ін.) Зміни в структурі української нації у другій половині ХІХ ст. Одеса у ХІХ столітті.

Західноукраїнські землі у ХІХ ст.

Суспільно-політичні течії в Україні та український національний рух. Громадівський рух Києва, Одеси, Полтави, Чернігова. Недільні школи. М. Старицький, П. Рудченко, В. Самійленко, М. Драгоманов, С. Подолинський та ін. Валуєвський циркуляр (1863 р.) і Емський указ (1876 р.) та переслідування українофілів. Перша українська політична організація – «Братство тарасівців” (1891 р.). Ю. Липа, М. Міхновський, Б. Грінченко та ін.

Утворення українських партій в Галичині та їх програмні вимоги. (Русько-українська радикальна партія, Українська соціал-демократична партія, Українська націонал-демократична партія). Наукова та політична діяльність М. Грушевського, Є. Левицького та ін.

 


Читайте також:

  1. I. Особливості аферентних і еферентних шляхів вегетативного і соматичного відділів нервової системи
  2. VI.3.3. Особливості концепції Йоганна Гайнріха Песталоцці
  3. VI.3.4. Особливості концепції Йоганна Фрідриха Гербарта
  4. А. Особливості диференціації навчального процесу в школах США
  5. А/. Верховна Рада України.
  6. Агітація за і проти та деякі особливості її техніки.
  7. Аграрна еволюція українських земель у др. пол. ХVІІ - ХVІІІст.
  8. Аграрне виробництво і його особливості
  9. АГРАРНЕ ПРАВО УКРАЇНИ
  10. Аграрне право як галузь права, його історичні витоки та особливості.
  11. Аграрні закони України
  12. Агроценоз як система.




Переглядів: 542

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Тема. Україна в другій половині ХVІІ ст. “Руїна”: її соціально-політична сутність та наслідки | Тема. Україна на початку ХХ століття. Українська національно-демократична революція. 1917 – 1920 рр.

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.018 сек.