Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Види ринків нерухомості

Розглянута диференціація ринку нерухомості не єдина. На практиці ринок нерухомості часто поділяють на первинний і вторинний, тобто за способа­ми здійснення договорів.

Під первинним ринком нерухомості прийнято розуміти сукупність дого­ворів, укладених зі знову створеними, а також приватизованими об'єкта­ми. Він забезпечує передачу об'єктів нерухомості в економічний оборот.

Під вторинним ринком нерухомості розуміють сукупність договорів, ук­ладених з уже створеними об'єктами, що перебувають в експлуатації та пов'язані з перепродажем або з іншими формами переходу об'єктів неру­хомості від одного власника до іншого.

Первинний і вторинний ринки, виступаючи двома частинами єдиного рин­ку нерухомості, взаємно впливають один на одного. Наприклад, ціни вто­ринного ринку — це особливий орієнтир, який показує, наскільки рента­бельним є нове будівництво при існуючому рівні затрат. Взаємний вплив попиту та пропозиції на первинному і вторинному ринках нерухомості виступає фактором, що істотно ускладнює аналіз сфери обігу й вибір правильних рішень щодо інвестування в нерухомість. Особливо складним це завдання є ще й тому, що договори на ринку нерухомості носять, як відомо, приватний та найчастіше конфіденційний характер. Це серйозно утруднює збір необхідної інформації. Однак при всій своїй склад­ності це завдання не є головним.

Ринок нерухомості зазнає впливу економічної ситуації в цілому як на наці­ональному, так і на регіональному рівнях. Можливості реагування на зміну цієї ситуації на первинному й вторинному ринках нерухомості різні. Приміром, при зниженні попиту вторинний ринок нерухомості може досить гнучко реагувати на це зменшенням пропозиції і падінням цін, нижня межа яких визначається трьома факторами: ціною придбання об'єкта, фінансо­вим становищем продавця і відповідністю рівня його доходів рівневі по­точних затрат по утриманню нерухомості. Діапазон зниження цін або про­позиції може бути досить широким.

На первинному ринку нерухомості ситуація інша. Нижня межа ціни визнача­ється рівнем затрат на будівництво: при його переході забудовник несе прямі збитки. Разом із тим тут складніше як зменшити, так і збільшити про­позицію. У будівельному процесі задіяний ряд організацій, кожна з яких за­цікавлена у використанні своїх потужностей і ресурсів (що особливо стосу­ється підрядчиків), і припинити будівельний процес миттєво неможливо. На­стільки ж неможливо й швидко збільшити пропозицію — процес створення об'єктів нерухомості триває місяці або навіть роки. Пропозиція на первин­ному ринку є абсолютно нееластичною у короткостроковому періоді. Вторинний ринок нерухомості є більш інертним через те, що рішення на ньому приймаються безліччю осіб, а мотивація до продажу більш розмита, ніж на первинному ринку, де продаж — це необхідна фаза, що забезпечує повернення вкладених коштів.

Ринок нерухомості класифікують за різними ознаками :

Виходячи з триєдності сутності нерухомості:

-сектор розвитку нерухомості

-сектор обороту прав на раніше створену нерухомість;

-сектор управління та експлуатації


Читайте також:

  1. Автомати­зовані інформаційні систе­ми для техніч­ного аналізу товар­них, фондових та валют­них ринків.
  2. Види і типи ринків.
  3. Види іпотечних ринків
  4. Види ринків
  5. Відбір цільових ринків.
  6. Державне регулювання агропродовольчих ринків
  7. Загальні індекси світових фондових ринків
  8. Задачі біржі - не постачання економіки сировиною, капіталом, валютою, а організація, упорядкування, уніфікація ринків сировини, капіталу і валюти.
  9. Залишкова відновна вартість об’єкта нерухомості
  10. Ідентифікація маркетингових сегментів та вибір цільових ринків.
  11. ІІ. Учасники і джерела фінансування нерухомості




Переглядів: 1774

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Промислові (індустріальні) і складські об'єкти нерухомості. | Класифікація ринку нерухомості

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.002 сек.