Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Повторний, позаплановий та цільовий інструктаж з охорони праці в виробничих підрозділах.

 

1. Повторний інструктажпроводиться на робочому місці індивідуально з окремим працівником або групою працівників одного фаху за обсягом і змістом переліку питань первинного інструктажу. Повторний інструктаж проводиться в терміни, визначені нормативно правовими актами з охорони праці, які діють в галузі, або роботодавцем з урахуванням конкретних умов праці, але не рідше:

· на роботах з підвищеною небезпекою – один раз на три місяці;

· для решти робіт – один раз на шість місяців.

Повторний інструктаж завершується перевіркою знань у вигляді усного опитування, а також перевіркою набутих навичок безпечних методів виконання робіт особою, яка проводила інструктаж. При незадовільних результатах перевірки знань, умінь і навичок щодо безпечного виконання робіт після повторного інструктажу протягом 10 днів додатково проводиться повторний інструктаж і повторна перевірка знань.

Про проведення повторного інструктажу та допуск до самостійної роботи особа, яка проводила інструктаж, вносить запис до журналу реєстрації інструктажів з питань охорони праці на робочому місці.

2. Позаплановий інструктажпроводиться з працівниками на робочому місці або в кабінеті охорони праці:

· при введенні в дію нових або переглянутих нормативно правових актів з охорони праці, а також при внесенні змін і доповнень до них;

· при зміні технологічного процесу, зміні або модернізації устаткування, приладів та інструментів, вихідної сировини, матеріалів та інших факторів, що впливають на стан охорони праці;

· при порушенні працівниками вимог нормативно – правових актів з охорони праці, що призвели до травм, аварій, пожеж, тощо;

· при перерві в роботі виконавця робіт більш ніж на 30 календарних днів – для робіт з підвищеною небезпекою, а для решти робіт – понад 60 днів;

Позаплановий інструктаж з учнями, студентами, курсантами, слухачами проводиться під час проведення трудового і професійного навчання при порушеннях ними вимог нормативно – правових актів з охорони праці, що можуть призвести або призвели до травм, аварій, пожеж, тощо.

Позаплановий інструктаж може проводитись індивідуально з окремим працівником або групою працівників одного фаху. Обсяг і зміст позапланового інструктажу визначається в кожному окремому випадку залежно від причин і обставин, що спричинили потребу його проведення.

Позаплановий інструктаж завершується перевіркою знань у вигляді усного опитування, а також перевіркою набутих навичок безпечних методів виконання робіт особою, яка проводила інструктаж. При незадовільних результатах перевірки знань, умінь і навичок щодо безпечного виконання робіт після позапланового інструктажу протягом 10 днів додатково проводиться повторний інструктаж і повторна перевірка знань.

Про проведення позапланового інструктажу та допуск до самостійної роботи особа, яка проводила інструктаж, вносить запис до журналу реєстрації інструктажів з питань охорони праці на робочому місці.

3. Цільовий інструктажпроводиться з працівниками:

· при ліквідації аварії або стихійного лиха;

· при проведенні робіт, на які відповідно до законодавства оформляються наряд – допуск, наказ, або розпорядження.

Цільовий інструктаж проводиться індивідуально з окремим працівником або з групою працівників. Обсяг і зміст цільового інструктажу визначається залежно від виду робіт, які підлягають до виконання.

Цільовий інструктаж завершується перевіркою знань у вигляді усного опитування, а також перевіркою набутих навичок безпечних методів виконання робіт особою, яка проводила інструктаж. При незадовільних результатах перевірки знань, умінь і навичок щодо безпечного виконання робіт після цільового інструктажу допуск до виконання робіт не надається і повторна перевірка знань при цьому не дозволяється.

Про проведення цільового інструктажу та допуск до самостійної роботи особа, яка проводила інструктаж, вносить запис до журналу реєстрації інструктажів з питань охорони праці на робочому місці.

В разі виконання робіт, що потребують оформлення наряд – допуску, цільовий інструктаж реєструється в цьому ж наряд – допуску, а в журналі реєстрації інструктажів – не обов’язково.

 

 


Читайте також:

  1. II. Вимоги безпеки праці перед початком роботи
  2. Автоматизація виробничих процесів
  3. Автоматизація помпових станцій підкачування і перекачування. Охорона праці під час експлуатації систем автоматизації.
  4. Адаптація працівників.
  5. АДАПТОВАНА ДО РИНКУ СИСТЕМА ФОРМУВАННЯ (НАБОРУ) ОКРЕМИХ КАТЕГОРІЙ ПЕРСОНАЛУ. ВІДБІР ТА НАЙМАННЯ НА РОБОТУ ПРАЦІВНИКІВ ФІРМИ
  6. Адміністративні правопорушення в галузі охорони здоров'я. Адміністративна відповідальність медичних працівників.
  7. Акти з охорони праці в організації.
  8. Акти з охорони праці, що діють в організації, їх склад і структура.
  9. Актуальні питання управління земельними ресурсами та їх охорони
  10. Алкоголізм і безпека праці.
  11. Альтернативні шляхи охорони атмосфери
  12. Альтернативні шляхи охорони атмосфери




Переглядів: 873

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Вступний інструктаж з охорони праці та первинний інструктаж з охорони праці на робочому місці в виробничих підрозділах. | Основні умови для початку проведення розслідування. Гострі професійні захворювання і гострі професійні отруєння. Повідомлення про нещасний випадок.

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.003 сек.