Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Тести до теми

Практичний блок до теми1

Відповісти на питання, проставляючи відповідно (графічно) відповіді:

Так — «+»Ні — «-». Чи вірно, що:

1. Наявність фінансів підприємств обумовлені існуванням товарно-грошових відносин і чинністю закону вартості.

2. Фінанси підприємств представляють собою сукупність фінансових відносин, що виникають у процесі формування основного й оборотного капіталу, фондів грошових коштів, їх розподілу і використання.

3. Не всі готівкові відношення є фінансовими, а лише та частина, що складає зміст фінансів підприємства.

4. Підприємство реалізує товари і одержує виторг. У цьому випадку відбувається не тільки заміна форм вартості (Т-Д), але і виникають економічні відношення.

5. В результаті реалізації продукції підприємство одержує визначену суму валового прибутку, що не є основним джерелом утворення отриманого прибутку.

6. Якщо підприємство реалізує свою продукцію нижче собівартості, то отримує прибуток.

7. Важливим елементом готівкових відношень є відношення між підприємством і робітниками даного підприємства.

8. До основних функцій фінансів підприємства належить обслуговування готівкою кругообігу коштів і розподіл отриманих прибутків і контроль за виробничо-господарською діяльністю підприємств (контроль за виробництвом, розподілом і використанням суспільного продукту, національного і чистого прибутку).

9. Фінансові ресурси це складова частина економічних ресурсів, що представляє собою кошти готівкової, кредитної і бюджетної системи, які використовуються для забезпечення безперебійного функціонування і розвитку національного господарства, витрачаються на соціально-культурні заходи, потреби оборони і управління.

10. Основними джерелами формування фінансових ресурсів є тільки залучені кошти підприємства.

1) Як ви вважаєте, що можна віднести до фінансових ресурсів? 1) Сировину і основні матеріали; 2) робочі машини і обладнання; 3) прибуток і банківські кредити; 4) виробничі запаси; 5) цехову собівартість.
2) Назвіть основні функції фінансів підприємств 1) розподільча, контрольна; 2) розподільча, позикова, контрольна; 3) розподільча, контрольна, поточна; 4) розподільча, відтворювальна; 5) розрахункова, позикова.
3) Який із наведених видів контролю здійснюється після завершення господарських операцій з метою виявлення негативних і позитивних сторін діяльності підприємства? 1) Попередній; 2) поточний; 3) послідовний; 4) основний; 5) державний.
4) Назвіть джерело формування фінансових ресурсів підприємства, яке належить до фондів позичених коштів 1) інвестиційний фонд; 2) факторинг; 3) фонд споживання; 4) фонд для виплати дивідендів; 5) інноваційний фонд.
5) Яке з наведених визначень фінансових ресурсів є правильним?   1) Кошти, вкладені у виробництво і які приносять прибуток після завершенні одного обороту; 2) грошові фонди цільового призначення, які формуються у процесі розподілу і перерозподілу національного багатства сукупного суспільного продукту, національного доходу та використовуються у статутних цілях підприємства; 3) грошове вираження вартості і зносу основних фондів, нематеріальних активів; 4) сукупність доходів від реалізації виробничого товару, доходів, від виконання робіт, надання послуг тощо; 5) система грошових відносин, які відображають формування, розподіл та використання грошових коштів і доходів підприємства.
6) Яке з наведених визначень фінансів підприємств є правильним?   1) Грошові відносини, які виникають у результаті виробничо-господарської діяльності і відображають формування й використання фондів грошових коштів; 2) виручка від реалізації, а також інші надходження грошових коштів, у результаті яких створюється прибуток; 3) грошові відносини між підприємством і бюджетом із приводу сплати податків, отримання асигнувань з бюджету; 4) грошові відносини підприємства з його працівниками з приводу сплати заробітної плати та інших виплат з оплати праці; 5) гроші в русі.
7) Які, на вашу думку, джерела формування фінансових ресурсів підприємства належать до фондів власних засобів? 1) Статутний фонд; 2) факторинг; 3) комерційний кредит; 4) собівартість продукції; 5) прибуток.
8) Що таке самофінансування?   1) Форма організації фінансування господарської діяльності за рахунок власних коштів підприємств; 2) метод забезпечення господарської діяльності з використанням не тільки власних коштів, а також фінансових ресурсів за рахунок випуску і реалізації цінних паперів; 3) метод організації фінансування господарської діяльності підприємства за рахунок власних коштів, залучених фінансових ресурсів від реалізації цінних паперів та банківських кредитів; 4) використання власних бюджетних коштів та банківських кредитів; 5) функція управління підприємством.
9) Капітал — це фінансові ресурси, спрямовані на: 1) споживання; 2) розвиток суб'єктів невиробничої сфери; 3) створення резервного фонду; 4) розвиток виробничо-торговельного процесу; 5) сплату податків.
10)Дайте правильне визначення грошових фондів: 1) гроші у русі; 2) частина грошових коштів, які мають цільове спрямування; 3) грошові кошти, що є в розпорядженні підприємств; 4) фінансовий результат діяльності підприємств; 5) сплачений податок на прибуток.
11)Що не можна віднести до суб'єктів фінансових відносин? 1) підприємства та організації; 2) грошові фонди; 3) банківські установи; 4) страхові компанії; 5) аудиторські організації.

Список рекомендованої літератури:

1. Аранчій В. А. Фінанси підприємств: Навч. посібник.К: ВД «Професіонал», 2004. 265с.

2. Білик М. Д. Управління фінансами державних підприємств. К.: Т-во «Знання», КОО, 1999. —312 с.

3. Василик О.Д. Теорія фінансів: Підручник. —К.:НЮС,2000. —416с.

4. Загородній А. Г, Вознюк Г. Л., Смовженко Т. С. Фінансовий словник. 3-вид., випр. та доп. К: Т-во «Знання», КОО, 2000. 587с.

5. Патрін М. О., Загородній А. Г., Фінанси підприємств: Підручник. —Львів: ЛБ1НБУ, 2003. —223 с.

6. Слав'юк Р. А. Фінанси підприємств: Навч. посібник. Вид. 2, доп. і перероб. Луцьк: Вежа, 2001. 456 с.

7. Фінанси зарубіжних корпорацій: Навч. посібник/В. М. Сутормі- на, В. М. Федосов, Н. С. Рязанова; За ред. В. М. Федосова. К: Ли- бідь, 1993.—247с.

8. Фінанси підприємств: Підручник / Кер. ант. кіл. і наук. ред. проф. А. М. Поддєрьогін. 3-тє вид., перероб. та доп. К: КНЕУ, 2002.—460 с.


Читайте також:

  1. VII. ТЕСТИ З ДИСЦИПЛІНИ «МІЖНАРОДНА
  2. Беззондові (непрямі) тести.
  3. Завдання, вправи, тести
  4. Завдання, вправи, тести
  5. Завдання, вправи, тести
  6. Завдання, вправи, тести
  7. Контрольні відповіді на тести
  8. Короткострокові тести
  9. Программа внешнего независимого тестирования 2012 года (ЗНО 2012) по истории Украины Часть первая
  10. Тести 1-1. Альтернативні тестові завдання
  11. Тести 1-1. Альтернативні тестові завдання
  12. Тести 1-3 Тестові завдання відкритої форми




Переглядів: 1988

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Тема1. Основи фінансів підприємств | Тема 2. Організація грошових розрахунків підприємств

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.002 сек.