Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядівКонтакти
 


Тлумачний словник


Загальні підходи до вирішення управлінських задач

Тема 8. Методологія прийняття управлінських рішень

1. Загальні підходи до вирішення управлінських задач

2. Методи прийняття управлінських рішень

 

Загальні підходи до вирішення управлінських задач. Класифікація методів обґрунтування управлінських рішень. Можливості та сфери застосування аналітичних, статистичних, теоретико-ігрових методів й методів математичного програмування. Джерела і методи пошуку підприємницьких ідей.

Інструменти обґрунтування управлінських рішень: економічний аналіз, прогнозування, побудова «дерева рішень» та платіжної матриці. Обґрунтування рішень в умовах невизначеності. Експертні методи обґрунтування управлінських рішень. Економіко-математичні моделі обґрунтування управлінських рішень. Методи реалізації управлінських рішень.

Системний підхід застосовується як спосіб впорядковування управлінських проблем, завдяки якому здійснюється їх структурування, визначаються цілі вирішення, обираються варіанти, встановлюються взаємозв'язки і залежності елементів проблем, а також чинники та умови, що впливають на їхнє вирішення.

В основі комплексного підходу лежить дослідження управлінських проблем у їх взаємозв'язку. При цьому використовуються методи дослідження багатьох галузей знань, що також вивчають ці проблеми. Такий інтегрований підхід є необхідною умовою вирішення проблем багатоцільової відкритої системи, що активно взаємодіє із зовнішнім середовищем, якою і є організація.

Моделювання є методом вирішення складних управлінських задач. Воно дозволяє змоделювати ситуацію і дослідити, як вона буде розвиватися під впливом тих чи інших чинників, що діють на систему. Моделі відображають властивості, взаємозв'язки, структурні та функціональні параметри системи, що є суттєвими для цілей вирішення. Для вирішення управлінських проблем найчастіше застосовуються моделі, що отримали назву теорії ігор, теорії черг, управління запасами, лінійного програмування, імітаційні, тощо. Вони дають можливість вирішувати велику кількість управлінських задач із застосуванням економіко-математичних методів. Це, зокрема, оптимізаційні задачі (складання планів, балансів, формування цін тощо).

Експериментування застосовується у тих випадках, коли побудова моделі виявляється неможливою через значну кількість чинників, які впливають на її поведінку. Це, зокрема, інституційні чинники, що носять неформальний характер (звичаї, традиції, норми поведінки, що склалися у суспільстві і можуть діяти всупереч прийнятим законам та формальним правилам і процедурам). Експеримент дозволяє перевірити доцільність нововведень, які пропонуються для вирішення задач організації і, у випадку позитивних результатів, розширити межі їх застосування. Проведення управлінських експериментів вимагає дотримання низки принципів, які забезпечують їх результативність. Це - цілеспрямованість, "чистота" експерименту, чіткість у визначенні меж експериментування і напрямків, вибраних для досягнення його цілей, а також методичне забезпечення проведення експерименту і оцінки його результатів.

 


Читайте також:

 1. II. ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ.
 2. Алгоритм розв’язання задачі
 3. Алгоритм розв’язання розподільної задачі
 4. Алгоритм розв’язування задачі
 5. Алгоритм розв’язування задачі
 6. Алгоритм розв’язування задачі
 7. Алгоритм розв’язування задачі
 8. Алгоритм розв’язування задачі
 9. Алгоритм розв’язування задачі
 10. Алгоритм розв’язування задачі оптимізації в Excel
 11. АЛЬТЕРНАТИВНІ ПІДХОДИ ДО ВИДІЛЕННЯ МЕТОДІВ УПРАВЛІННЯ
 12. Аналіз задач і алгоритмів
Переглядів: 497

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Технологія прийняття управлінського рішення | Сутність, задачі та принципи планування

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

 

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.036 сек.