Особливості розвитку української культури в умовах російсько-австрійської експансії. Формування української національної свідомості.
Наприкінці XVIII ст., коли почався процес національного відродження, українська етнолінгвістична територія, тобто ті землі, де жили українці, перебувала в межах двох багатонаціональних імперій: Російської та Австрійської. Цей політичний поділ залишився до Першої світової війни.
Національне відродження -
____________________________________________________________________________________________________________ Сутність відродження виявляється в модернізації нації, її оновленні у системі реалій сучасного життя, поступі загальнолюдської цивілізації.
В підході до з'ясування сутності та періодизації національного відродження в наукових публікаціях простежуються два протилежні погляди:
це однобічний процес утвердження національної свідомості в середовищі інтелігенції та поширення її в масах ___________________
____________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________
Читайте також:
I. Особливості аферентних і еферентних шляхів вегетативного і соматичного відділів нервової системи III.Цілі розвитку особистості III.Цілі розвитку особистості III.Цілі розвитку особистості Iсторiя розвитку геодезичного приладознавства V Потреби та мотиви стимулюють пізнання себе та прагнення до саморозвитку. V Практично всі психічні процеси роблять свій внесок в специфіку організації свідомості та самосвідомості. VI . Екзаменаційні питання з історії української культури VI.3.3. Особливості концепції Йоганна Гайнріха Песталоцці VI.3.4. Особливості концепції Йоганна Фрідриха Гербарта VІІІ. Проблеми та перспективи розвитку машинобудування. А. В. Петровський виділяє три стадії розвитку особистості в процесі соціалізації: адаптацію, індивідуалізацію і інтеграцію.
Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google: