Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Співучасть у злочині.

Співучастю у злочині є умисна спільна участь декількох суб’єктів злочину у вчиненні умисного злочину.

Кожна з осіб, яка скоює злочин у співучасті, повинна мати ознаки суб’єкта злочину (бути особою фізичною, осудною, досягти віку кримінальної відповідальності).

Злочин для всіх співучасників є одним і неподільним, оскільки всі особи при співучасті діють спільно і дії кожного з співучасників перебувають у необхідному причинному зв’язку зі злочином, який скоює виконавець.

При співучасті всі співучасники діють умисно, тобто кожен з них усвідомлює, що скоює злочин спільно з іншими співучасниками, і передбачає, що в результаті його діяльності виконавцем буде вчинено злочин, і бажає цього або свідомо допускає вчинення злочину. Не може бути необережної співучасті, або співучасті в необережному злочині.

Якщо один із співучасників скоює дії, які не охоплюються умислом інших співучасників, то співучасть відсутня (має місце ексцес виконавця, який може бути кількісним і якісним). Відповідальність при цьому несе сам виконавець за вчинені ним дії.

Злочин визнається таким, що вчинений групою осіб, якщо у ньому брали участь декілька (два або більше) виконавців без попередньої змови між собою.

Злочин визнається вчиненим за попередньою змовою групою осіб, якщо його спільно вчинили декілька осіб (дві або більше), які заздалегідь, тобто до початку злочину, домовилися про спільне його вчинення.

Злочин визнається вчиненим організованою групою, якщо в його готуванні або вчиненні брали участь декілька осіб (три і більше), які попередньо зорганізувалися у стійке об’єднання для вчинення цього та іншого (інших) злочинів, об’єднаних єдиним планом з розподілом функцій учасників групи, спрямованих на досягнення цього плану, відомого всім учасникам групи.

Злочин визнається вчиненим злочинною організацією, якщо він скоєний стійким ієрархічним об’єднанням декількох осіб (три і більше), члени якого або структурні частини якого за попередньою змовою зорганізувалися для спільної діяльності з метою безпосереднього вчинення тяжких або особливо тяжких злочинів учасниками цієї організації, або керівництва чи координації злочинної діяльності інших осіб, або забезпечення функціонування як самої злочинної організації, так і інших злочинних груп.

Залежно від ролі, яку виконують співучасники, співучасть може бути:

1) простою (співвиконавство, коли кожен із співучасників безпосередньо виконує своїми діями більшою або меншою мірою об’єктивну сторону складу злочину);

2) складною, коли між співучасниками має місце розподіл ролей (виконавці, організатори, підмовники, пособники).

Організатором є особа, яка організувала вчинення злочину (злочинів) або керувала його (їх) підготовкою чи вчиненням. Організатором також є особа, яка утворила організовану групу чи злочинну організацію або керувала нею, або особа, яка забезпечувала фінансування чи організовувала приховування злочинної діяльності організованої групи або злочинної організації.

Підбурювачем є особа, яка умовлянням, підкупом, погрозою, примусом або іншим чином схилила іншого співучасника до вчинення злочину.

Пособником є особа, яка порадами, вказівками, наданням засобів чи знарядь або усуненням перешкод сприяла вчиненню злочину іншими співучасниками, а також особа, яка заздалегідь обіцяла переховати злочинця, знаряддя чи засоби вчинення злочину, сліди злочину чи предмети, здобуті злочинним шляхом, придбати чи збути такі предмети, або іншим чином сприяти приховуванню злочину.

Виконавцем (співвиконавцем) є особа, яка у співучасті з іншими суб’єктами злочину безпосередньо чи шляхом використання інших осіб, що відповідно до закону не підлягають кримінальній відповідальності за скоєне, вчинила злочин, передбачений Кримінальним Кодексом.

Від співучасті у злочині слід відрізняти причетність до злочину у формі переховування і недонесення. Заздалегідь не обіцяне переховування злочинця, знарядь і засобів вчинення злочину, слідів злочину або предметів, здобутих злочинним шляхом не є співучастю в злочині, оскільки воно не перебуває у причинному зв’язку зі злочином, не зумовлює і не породжує його, завжди має місце вже після того, як злочин вчинено. Недонесення про достовірно відомий підготовлюваний або вчинений злочин також не є співучастю.

 

 


Читайте також:

  1. Перше питання. Поняття та ознаки співучасті у злочині.
  2. Спеціальні питання відповідальності за співучасть
  3. Співучасть у злочині може мати місце на стадії готування до злочину, при замаху на злочин і, звичайно, в закінченому злочині.
  4. Співучасть у злочині. Види співучасників . Види злочинних груп. Особливість кримінальної відповідальності при співучасті
  5. Стадії вчинення злочину та співучасть у вчиненні злочину
  6. Стадії вчинення злочину. Співучасть у вчиненні злочину.




Переглядів: 716

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Стадії вчинення злочину. | Кримінальне покарання.

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.003 сек.