Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Готовність корабля до бою і походу - … 15 хв.

Бойові готовності. Сигнали на кораблі і дії за ними о/с. - … 25 хв.

Висновки та відповіді на запитання - ... 10хв.

 

В с т у п

Корабельні розписи корабля, встанавлюємі бойові готовності на кораблях, сигнали на кораблі і дії за ними екіпажу, готовність корабля до бою і походу - є необхідні складаючи елементи бойової та повсякденної організації корабля. Вони призначені забезпечить необхідний рівень бойової готовності корабля до виконання всіх завдань у воєнній та мирний час.

 

1.Бойовий номер, корабельні розписи.

Бойовий номер

На кораблях мичманам, старшинам i матросам привласнюються бойові номери, які заносяться до та­беля нумерації особовогоскладу.

Бойовийномер складаеться з трьох частин: перша частина (цифра чи літера) указуе, у якій бойовій частині (службі) знаходиться мічман, старшина або матрос згідно з розписом бойової тревоги; друга частина (одна чи дві цифри) указуе номер бо­йового поста; третя частина (двіцифри) указуе на належність мічмана, старшини чи матроса до бойовоі зміни; перша цифра означае номер бойовоі зміни, а друга цифра - порядковой номер мічмана, старшини чи матроса в бойової зміні.

Бойовим змінам привласнюються такі цифри: першої бойовій зміні -1,5; другої бойовій зміні -2, 4; третій бойовій зміні - 3, 6. Якщо бойова зміна на бойовому посту в своєму складі мае до 9 ociб, то для позначення бойових змін використовуються цифри 1, 2, 3, якщо від 9 до 18 ociб, то цифри 4, 5, 6.

Бойові номери старшин i матросів, які не допущенідо виконання обов'язків за посадою, а також курсантів та стажистів, що проходять практику на кораб­лях, містять цифру "О" (нуль), яка ставиться перед першою цифрою (літерою) бойового номера.

Кожному офіцерові та мічманові з екіпажу корабля під час перебування на кораблі на обмундирування на лівому боці грудей прикріплюеться картка встановле­ного зразка зi скороченою назвою посади. Старшинам i матросам з екіпажу корабля картка встановленого зразка iз зазначенням бойового номера прикрілюеться на робочий одяг на лівому бoui гру­дей.

Мічмани, старшини та матроси отримують кни­жку "Бойовий номер",у якій зазначаються їхнє місце перебування та обов'язки згідно з усіма корабель-ними розписами, а також номери закріпленої за ними особистої зброї, протигаза тощо.

Книжки "Бойовий номер" перебувають на обліку. У разі сходження з корабля, вибуття у відрядження, у відпустку, тощо мічмани, старшини та матроси здають книжку "Бойовий номер" на зберігання у своему підрозділі й отримують ії після повернення на корабель.

Корабельні розписи

Корабельні розписи поділяються на бойові та повсякденні.Бойові кора-бельні розписи розробляються для розподілу особового складу по командних
пунктах та бойових постах для застосування зброї й використання технічних засобів корабля, а повсякденні корабельні розписи розробляються для органі-зації виконання інших корабельних заходів та робіт. Корабельні розписи зат-верджуються командиром корабля. Основним документом, який визначае організаціюкорабля в бою, е розпис збойовоі тривоги. Він є підставою для розробки вcix інших корабельних розписів.

Особовий склад корабля розподіляеться по командних пунктах i бойових постах з урахуванням спеціальностей та рівня підготовки. Розподіл особового складу здійснюеться для забезпечення в бою найбільш повного та ефективного застосування зброї, використання технічних засобів корабля та взаемозаміннocтi особового складу.

Згідно з розписом з бойової тривоги кожний офіцер корабля мае не менше двох заступниюв, що визначаються наказом командира корабля. Ця вимога piвною мірою стосуеться й окремих мічманів та старшин, які виконують особливо відповідальні обов'язки. Решта мічманів, старшин та матросів мае по одному заступникові.

У випадку неспроможності командира корабля виконувати свої обов'язки в бою (тяжке поранення, загибель, контузія тощо) його заміщае старший помічник командира корабля. Порядок подальшого заміщення командира корабля залежить від ступеня підготовки офіцерського та мічманського складу й визначасться наказом командира кораб­ля.

До головних бойових корабельних розписів належать:
-розпис з бойової тривоги (бойової готовності № 1)зі схемами технічного та візуального спостереження за підводною, надводною i повітряною обстановкою, з табелями командних пунктів, бойових nocтів i нумерації особового складу корабля;

- розпис з бойової готовності № 2 зi схемами технічного та візуального спосте-реження за підводною, на­дводною i повітряною обстановкою.

До основних бойових корабельних розписів також нале­жать: 1).розпис iз приготування корабля до бою та до походу; 2).розпис із боротьби за живучість корабля; 3). розпис iз боротьби з підводними диверсійними си­лами та засобами; 4). розпис із приймання та здавання боеприпасів; 5). розпис корабельної підривної команди; 6). розпис зi специальноі обробки корабля, в якому зазначаються обов'язки особового складу щодо дезактиваціі, дегазаціцї, дезінфекції, дозиметричного та xiмiчного контролю, санітарної обробки екіпажу, а також на випадок уведення на кораблї карантину (обсервації);

7). розпис із надання допомоги кораблю (судну) чи літальному апаратові, що зазнае лиха, i сходження з ко­рабля аварійно-рятувальної групи; 8).розпис із приймання та висадки десанту й сходжен­ня корабельного десантного підрозділу зi схемою розміщення особового складу та техніки на кораблі; 9).розпис на час проходу вузькостей (плавания в складних умовах);

До основних повсякденних корабельних розписів на­лежать:

- розпис iз завідувань, огляду й перевірки зброї та технічних засобів,

- розпис iз постановки (зняття) на якір (бочку, швартови);

- розпис iз буксирування зi схемами буксирування;

- розпис iз приймання й передавання твердих, рідких та вибухонебезпечних вантажів у мopi;

- розпис розміщення по каютам та кубрикам;

- розпис із прибирання;

- розпис iз фарбування корпусу корабля.

- розпис зі спуску та підіймання плавучих зacoбів;

У корабельних розписах зазначаються місце дій (командний пункт, бойовий пост, відсік, приміщення, частина кора­бля), обов'язки особового складу, посади офіцерів, посади i бойові номери мічманів, старшин, матросів.

 

2. Бойові готовності. Сигнали на кораблі і дії за ними о/с.

На кораблях встановлюються такі види тривог і умови їх оголо-шення: бойова тривога, навчальна тривога, аварійна тривога, хімічна тривога, радіаційна небезпека.

Бойова тривога- для ведения бою, для фактично­го підвищення бойової готовностї. У военний час вихід (вхід) з пункту базування (до пункту базування), прохід вузькостей, плавания в складних умовах i в районах, небезпечних для пла­вания, а також екстрене приготування корабля до бою та походу проводяться за сигналом бойової тривоги.

Навчальна тривога- для відпрацювання дійекіпажу корабля за сигналом бойової тривоги; для виконання корабельних бойових вправ з практичним застосуванням зброі; для проведения з екіпажем кораб­ля корабельних бойових навчань i тренувань на бойо­вих постах, у тому числі з боротьби за живучість; для завантаження та розвантаження боеприпасів; для виходу корабля з пункту базування (входу до пункту ба­зування), проходження вузькостей, під час плавання в складних умовах у мирний час; для екстреного приго­тування корабля до бою та походу; у решті випадків -за наказом командира корабля.

Одночасно з оголошенням сигналу бойової або навчальної тривоги по корабельній трансляції оголошуеться ії мета.

Аварійна тривога- у випадку надходження води всередину корабля, виникнення пожежі, у разі вибуху, виявлення небезпечних концентрацій шкідливих речовин (газів) та в інших аварійних ситуаціях.

Xiмічнaтривога- у випадку загрози або виявлення хімічного чи бактеріологічного заражения.

Радіаційна небезпека- у разі безпосередньої за­грози чи виявлення радіаційного заражения.

Для відпрацювання дій особового складу за сигна­лами "Аварійна тривога", "Хімічна тривога", "Радіаційна небезпека"на кopaблі відповідно оголошуеться: "Навчальна аварійна тривога", " Навчальна хімічна тривога", " Навчальна радіаційна небезпека".

Дії особого складу корабля за сигналами тривог встановлюються: для офіцерів бойовими інструкціями, для мічманів, старшин і матросів бойовими інструкціями та витягами з них , які визначаються у відповідних розділах книжки бойової номер.

3.Готовність корабля до бою і походу.

Окрема розпис по приготуванню корабля до бою і походу визначає місця і обов'язки всього особового складу по приготуванню до бою і походу за сигналом «Корабль до бою і походу приготовить». На підводних човнах в цьому розкладі указуються обов'язки особового складу при підготовці до занурення і спливання. При екстреному (тобто прискореному) приготуванні корабля до бою і походу за сигналом "Учбова (бойова) тривога. Корабель екстрено до бою і походу при-готовить» екіпаж корабля займає місця згідно розкладу по бойовій тривозі і виконує дії, передбачені розкладом по приготуванню корабля до бою і походу, інструкціями і графіком екстреного приготування корабля.

За командою "Корабель до бою та походу приготувати",за сигналами тривог, під час оголошення бойовоі roтовністi, атакож на ходу корабля вci ілюмінатори надводного корабля задраюються.

Під час стоянки корабля на якорі (бочці, швартовах) за сигналом 'Задраїти водонепроникні переділки'задраюються вci ілюмінатори, які розташовані нижче верхньої палуби. За спеціальним дозволом чергового корабля oкpeмi ілюмінатори (у житлових приміщеннях) можуть відчинятися для забезпечення нормальних умов відпочинку особового складу. Якщо приміщення (каюта) зачиняється на замок, то вci ілюмінатори в ньому задраюються.

 

В и с н о в о к

Корабель повинен бути готовий у будь-який час виконати поставлені йому задачі і діяти згідно своєму призначенню. Постійна бойова готовність корабля, окрім відповідного рівня його бойової підготовки, за безпе-чується високою організацією служби і життя його особового складу і відмінним станом зброї і технічних засобів.

Служба на кораблі від кожного члена екіпажа вимагає не тільки знання, але і уміння швидко і безпомилково діяти в різних умовах обстановки. Дії особового складу в бою на бойових постах і командних пунктах, а також по обслуговуванню завідуванні в повсякденному житті повинні бути доведений до автоматизму. Значення високої організації служби і бойової підготовки очевидно. Вона робить вирішальний вплив на бойову готовність корабля, його здатність вирішувати поставлені задачі.

 

Л е к ц і я № 3

з навчальної дисципліни «Основи корабельної організації»

Тема : « Корабельний розпорядок та повсякденне життя»

 

Вступ ... - 5хв.


Читайте також:

  1. Вимоги до учасників туристичного походу
  2. Готовність викладача до педагогічної діяльності
  3. Готовність до свідомого вибору професії
  4. Готовність майбутніх психологів до професійної діяльності
  5. Готовність майбутнього педагога до професійної діяльності
  6. Завчасна готовність до кризи
  7. ЗДОРОВ'Я ТА ФУНКЦІОНАЛЬНА ГОТОВНІСТЬ (ШКІЛЬНА ЗРІЛІСТЬ) ШЕСТИРІЧНИХ ДІТЕЙ ДО НАВЧАННЯ В ШКОЛІ
  8. Медичне забезпечення походу, комплектування аптечки
  9. Обов’язки вахтового офіцера під час стоянки корабля …- 30хв.
  10. Основні обов'язки учасників походу на краєзнавчих посадах
  11. Основні особливості психіки людини під час туристичного походу




Переглядів: 1346

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
 | Правіла поведінки особового складу на кораблі …- 20хв.

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.013 сек.