Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Правіла поведінки особового складу на кораблі …- 20хв.

Основні заходи повсякденного життя на кораблі …- 30хв.

Розміщення особового складу і порядок у житлових приміщеннях …- 25хв.

Висновки та відповіді на запитання ... -10хв.

 

В с т у п

Корабельна повсякденна організація, розклад дня встановлюють порядок служби та життя особового складу - усього екіпажу корабля, служать підставою для найбільш необхідного та одно типового розподілу часу на кораблі у залежності від обставин і забезпечує успішне проведення заходів бойової підготовки та повсякденного життя.

Розклад дня на кораблі створюється згідно вимогам задач, які воні вирішують у даний час, умов базування, времені року та погоді та вимог «Положення про корабельну службу у ВМС ЗС Украіни» і Військових статутів ЗС України.

1.Розміщення особового складу і порядок у житлових приміщеннях .

Розміщення особового складу на кораблі

 

Житлові приміщення на кораблі поділяються на каюти та кубрики (приміщення для команди). У кожному корабельному житловому приміщенні призначається особа, до завідування якої належатиме це житлове приміщення. Каюти, кубрики й місця, які пристосовані для житла, забезпечуються службою постачання корабля усім необхідним інвентарем (предметами побуту).

Особи, до завідування яких належать житлові приміщення корабля, приймають інвентар (предмети побуту) за описом і несуть за нього матеріальну відповідальність. У разі зміни особи, до завідування якої належало житлове приміщення, інвентар (предмети побуту) приміщення передається новій особі, до завідування якої належатиме житлове приміщення, за актом через службу постачання корабля.

На надводних кораблях не дозволяється призначати під житло машинні та котельні відділення, спеціальні рубки (ходові, гідроакустичні, бойові, радіо та радіолокаційні), приміщення рульових машин, пральні, камбузи, хлібопекарні, комори та інші підсобні приміщення.

Кубрики та порядок, який у них підтримується

Матроси та старшини строкової служби, а також матроси, які проходять військову службу за контрактом, розміщуються в кубриках, розташованих поблизу бойових постів, за якими вони розписані згідно з корабельним розписом з бойової тривоги. Старшини, які проходять військову службу за контрактом, також можуть розміщуватись у кубриках.

На кораблі встановлюються єдині для всіх матросів і старшин строкової служби, а також для матросів, які проходять військову службу за контрактом, правила зберігання предметів обмундирування, особистих і колективних речей, порядок заправлення ліжок тощо, які затверджуються командиром корабля.

Кубрики належать до завідування офіцерів чи мічманів корабля, які призначаються з урахуванням належності основної частини матросів і старшин, які проживають у кубрику, до бойової частини (служби) корабля.

Крім того, із числа старшин, розміщених у кубрику, призначається старший приміщення, який повинен стежити за додержанням матросами та старшинами, розміщеними у кубрику, правил зберігання предметів обмундирування, особистих і колективних речей, порядку заправлення ліжок, а також підтриманням чистоти тощо.

У кубриках у всіх старшин та матросів повинні бути ліжка, рундуки, вішалки, стільці (банки), столи, а також шафи для зберігання посуду, скриньки для предметів для чищення взуття та обмундирування, зберігання ниток, ґудзиків, матеріалу для прибирання тощо.

Протягом дня від підняття на кораблі прапора Військово-Морських Сил Збройних Сил України і до закінчення вечірньої перевірки особи чергової служби корабля повідомляють особовий склад, який перебуває в кубриках, про встановлену форму одягу.

Забороняється перебувати в житлових приміщеннях корабля у верхньому одязі, головних уборах, а також спати чи лежати на ліжках у невстановлений час. Для відпочинку в ліжках у час, не передбачений за розпорядком дня, необхідно отримати дозвіл командира бойової частини або начальника служби корабля, про що повідомляється черговий бойової частини (служби) або черговий корабля (вахтовий офіцер).

У робочий час у кубрику корабля можуть перебувати лише матроси і старшини, які звільнені від занять і робіт з поважних причин (хвороба, підготовка до заступання на вахту й чергування, відпочинок після вахти та чергування тощо), про що в установленому порядку повідомляються особи чергової і вахтової служб.

У кожному кубрику оформляється наочна документація, до якої включаються опис інвентарю, що підлягає перевірці та передачі під час зміни осіб чергової служби, опис протипожежного та рятувального майна, схема розміщення особового складу в ліжках, правила складання та зберігання обмундирування, порядок заправлення ліжок, а також зазначаються посади, військові звання, прізвища та ініціали особи, до завідування якої належить кубрик, старшого кубрика та інші відомості (графіки несення чергової і вахтової служб тощо).

Кубрики матросів і старшин строкової служби, а також матросів, які проходять військову службу за контрактом, оформляються відповідним чином для створення належних умов для відпочинку. У разі можливості в кубриках установлюються телевізори, відеоапаратура, розвішуються картини, забезпечується трансляція музичних і розважальних радіопередач, призначається місце для зберігання й читання газет, журналів тощо. На кораблі забороняється наклеювати будь-що на борти, двері, переділки, стелю.

Каюти, порядок їхнього розподілу та використання

Офіцери, мічмани та старшини, які проходять військову службу за контрактом, у разі призначення на корабель, розміщуються в індивідуальних або спільних каютах. Старшини, які проходять військову службу за контрактом, розміщуються у каютах за можливості залежно від специфікації корабля. Якщо такої можливості немає, то вони розміщуються в кубриках або інших місцях, пристосованих для житлового використання.

Розподіл офіцерів, мічманів та старшин, які проходять військову службу за контрактом, по каютах здійснюється відповідно до посади, а якщо посади рівні, – з урахуванням військового звання і затверджується командиром корабля.

Офіцери, мічмани та старшини, які проходять військову службу за контрактом, незважаючи на їх розміщення в каюті (постійне чи тимчасове), зобов’язані: підтримувати в каюті загальний порядок, поважаючи працю прибиральників; виходячи з каюти, навіть на короткий час, вимикати освітлення, електроприлади та електронагрівальні прилади; не замикати каюту на ключ, якщо ілюмінатори в ній не зачинені; не замикати каюту на ключ на час оголошення тривог та проведення оглядів корабля; перед сходженням з корабля оглянути каюту, задраїти ілюмінатори, вимкнути гучномовець корабельної радіотрансляції (якщо в каюті розміщується кілька осіб, то зазначені дії здійснюються останнім з них перед виходом з каюти для сходження з корабля).

Каюти і тимчасові приміщення, які займають офіцери, мічмани та старшини, які проходять військову службу за контрактом, прибираються матросами згідно з розписом з прибирання.

2.Основні заходи повсякденного життя на кораблі .

Порядок харчування старшин та матросів на кораблі

Старшини та матроси харчуються в їдальні особового складу. Для визначення черговості харчування (зміни) і місця харчування (столів) старшин та матросів складається розпис. Під час складання розпису ураховується, що особовий склад однієї команди (відділення) має приймати їжу в одній зміні.

У корабельному приміщенні для харчування особового складу в кожній зміні з числа старшин призначаються старші столів. Вони зобов’язані: перед прийманням їжі перевірити, що стіл підготовлений повністю, увесь посуд і столове приладдя чисті і розкладені на своїх місцях; під час харчування підтримувати встановлений порядок.

Приготування їжі на кораблі закінчується у призначений час. До початку роздавання їжі начальником медичної служби разом з черговим корабля перевіряється її якість, здійснюється контрольне зважування порцій, а також перевіряється санітарний стан приміщення для харчування особового складу, столово-кухонного посуду та інвентарю.

Командиром корабля (за його дорученням старшим помічником (помічником) командира корабля чи заступником командира корабля з виховної роботи) щоденно перевіряється якість приготування їжі. Записи про результати перевірок вносяться до книги обліку контролю за якістю приготування їжі.

У встановлений час з дозволу командира корабля черговим корабля (вахтовим офіцером) дається дозвіл видавати їжу. Частина їжі залишається для осіб чергової та вахтової служб і видається особовому складу після зміни зі служби (повернення з робіт).Для осіб, які не з’явилися для харчування у зазначений у розпорядку дня час, їжа не залишається.

Їжа, залишена для осіб чергової і вахтової служб, зберігається на камбузі не більше двох годин і перед видачею проходить ретельну теплову обробку (кип’ятіння, підсмажування тощо). Харчування осіб, які заступають на чергову та вахтову службу, організовується до видачі за розпорядком дня їжі матросам та старшинам з таким розрахунком, щоб особовий склад, який змінився з чергової і вахтової служби, харчувався разом з усіма в установлений час.

Кают-компанія на кораблі є приміщенням для колективного відпочинку, занять, нарад та загального столу офіцерів. Офіцери корабля організовують у кают-компанії загальний стіл і обирають із свого складу відповідального за утримання столу в кают-компанії. Відповідальний за утримання столу виконує свої обов’язки протягом трьох місяців, після закінчення терміну він має право відмовитися від переобрання або переобиратися. За рішенням офіцерів кают-компанії відповідальний за утримання столу може бути в будь-який час усунений від виконання обов’язків відповідального за утримання столу. На кораблі для приготування їжі офіцерам призначається окремий камбуз або частина загального камбуза.

Звільнення особового складу корабля на берег

 

Сходження офіцерів, мічманів та старшин, які проходять військову службу за контрактом, звільнення старшин і матросів строкової служби і матросів, які проходять військову службу за контрактом, з корабля на берег здійснюється відповідно до вимог Статуту внутрішньої служби Збройних Сил України. Організація оповіщення офіцерів, мічманів та старшин, які проходять військову службу за контрактом, та оголошення сигналів у гарнізоні для термінового повернення особового складу з берега на корабель повинна забезпечувати встановлену бойову готовність корабля.

Після сходження офіцерів, мічманів і старшин, які проходять військову службу за контрактом, звільнення старшин та матросів з корабля на берег особовим складом, який залишається на кораблі, забезпечується виконання заходів щодо екстреного приготування корабля до бою та походу, відходу від пірса (причальної стінки) з метою розосередження кораблів, а також заходів щодо боротьби за живучість корабля.

Сходження офіцерів, мічманів та старшин, які проходять військову службу за контрактом, а також звільнення особового складу з корабля на берег здійснюється з дозволу старшого на рейді чи командира з’єднання кораблів (в одиночному плаванні – командира корабля). У разі необхідності зазначеними службовими особами може заборонятися сходження та звільнення на берег особового складу корабля.

Якщо матроси та старшини строкової служби, а також матроси, які проходять військову службу за контрактом, звільняються з корабля у межі гарнізону, то вони одержують записки про звільнення, а у разі вибуття за межі гарнізону вони одержують відпускні квитки.

Звільнення особового складу проводиться в дні та години, зазначені у розпорядку дня. Через поважні причини командир корабля може дозволити сходження на берег офіцерів, мічманів та старшин, які проходять військову службу за контрактом, а також звільнення окремих старшин і матросів строкової служби та матросів, які проходять військову службу за контрактом, в інший час.

Перед сходженням з корабля офіцери, мічмани та старшини, які мають підлеглих, повинні на час своєї відсутності залишати заступників.

3.Правіла поведінки особового складу на кораблі .

Особовий склад корабля повинен знати й додержуватись таких правил поведінки на кораблі: підійматися на корабель чи сходити з нього лише по призначених для цього трапах (сходнях); по трапах (сходнях) і проходах корабля рухатися швидко, енергійно, не зупиняючись; за тривогою рухатися до носа корабля по правому борту, до корми корабля – по лівому борту; на верхній палубі та в надбудовах перебувати лише в місцях, спеціально визначених наказом командира корабля; не розмовляти без службової потреби з особами, які виконують службові обов’язки, щоб не відвертати їхньої уваги; якщо це не стосується власних службових обов’язків, не вмикати, не вимикати та не перемикати будь-які прилади, системи тощо; не сідати та не спиратися на кришки вентиляційних шахт, кожухи, леєрні загородження, планшири, кнехти тощо; купатися за бортом корабля лише у визначений час, входити у воду та виходити з неї під час купання лише в зазначених місцях; виконувати команди, що подаються свистком або голосом; не лягати на ліжко у верхньому одязі або взутті, не чистити брудне обмундирування або взуття в житлових приміщеннях; підтримувати чистоту в їдальні та інших місцях загального користування; прати білизну (робочий одяг) тільки в зазначених місцях у час, передбачений розпорядком дня, не полоскати випрані речі з бортів, трапів, шлюпок; сушити білизну (робочий одяг) після прання в сушарнях або на верхній палубі в місцях, спеціально визначених для цього; не викидати за борт сміття, не зливати воду, забруднену пально-мастильними матеріалами; не приносити на корабель спиртних напоїв, наркотичних препаратів, не приймати їх від інших осіб і не вживати; не грати в азартні ігри або ігри, що принижують людську гідність.

На кораблі особовому складу без попереднього дозволу або наказу прямого начальника, а також вахтового офіцера (чергового корабля) забороняється: ходити по зовнішніх трапах, сідати в шлюпки або використовувати рятувальні засоби, підійматися на щогли, спускатися за борт корабля; розмовляти з особами, які перебувають на березі, на кораблях (плавучих засобах), розташованих поруч, або на кораблях (плавзасобах), що проходять мимо; відкривати ілюмінатори на ходу корабля або вночі; без дозволу командира корабля вносити на корабель або передавати з корабля будь-які предмети, в тому числі й особисті речі; ловити рибу з борту корабля або плавучих засобів, що пришвартовані до борту корабля, а також з причальної стінки, пірса тощо, біля яких стоїть корабель; передавати коку для приготування на камбузі продукти, куплені на березі або отримані від будь-кого; тримати будь-які інструменти, пристосування, матеріали, предмети обмундирування та особистого вжитку в безпосередній близькості від механізмів, приводів, паропроводів, електричних розподільчих пристроїв, вентиляційних систем тощо, а також прилаштовувати будь-що до електричних кабелів, трубопроводів, механізмів.

Курити на кораблі, а також користуватися сірниками, запальничками дозволяється лише в спеціально призначених та обладнаних місцях, розташування яких указується в наказі командира корабля. Курити на кораблі не дозволяється, якщо не дано окремого дозволу (команди), під час проведення оглядів корабля (бойових частин, служб), оголошення тривог, проведення навчань, тренувань, занять, під час виконання авральних робіт, а також під час несення служби корабельних нарядів, перебуваючи на посту.

Особи, призначені на корабель, а також особи, які тимчасово прибули на корабель, повинні отримати інструктаж з правил поведінки на кораблі і неухильно їх додержуватись.

Особовому складу дозволяється тримати на кораблі фотоапарати, магнітофони, радіоприймачі, переносні телевізори, друкарські машинки та іншу оргтехніку лише з дозволу командира корабля.

Особи, які отримали дозвіл, повинні зареєструвати особистий фотоапарат, магнітофон, радіоприймач, переносний телевізор, друкарську машинку та іншу оргтехніку у старшого помічника командира корабля. Для зберігання цих речей (предметів) призначається спеціальне приміщення й організовується видача для особистого користування в установлений час.

Предмети спортивного екіпірування також зберігаються в окремому приміщенні і видаються особовому складу в дні проведення спортивно-масових заходів, а також для прання, сушіння, підгонки в час, передбачений розпорядком дня.

Утримувати на кораблі тварин та птахів можна лише з дозволу командира корабля за умов забезпечення їх необхідним харчуванням та доглядом і відсутності негативного впливу їх утримання на повсякденну діяльність і відпочинок екіпажу.

В и с н о в о к

Значення високої організації служби і рівня повсякденної організації очевидно. Вони роблять вирішальний вплив на бойову готовність кораб-ля, його здатність вирішувати поставлені задачі.

Корабельна повсякденна організація, розклад дня встановлюють порядок служби та життя особового складу - усього екіпажу корабля, служать підставою для найбільш необхідного та одно типового розподілу часу на кораблі у залежності від обставин і забезпечує успішне проведення заходів бойової підготовки та повсякденного життя.

Правіла поведінки на кораблі встановлені на підставі багатого досвіду корабельної служби та обов’язкови для усього екіпажу корабля

 

 

Л е к ц і я № 4

з навчальної дисципліни «Основи корабельної організації»

Тема : « Служба корабельних нарядів»

 

Вступ ... - 10хв.


Читайте також:

  1. II. За зміною ступенів окиснення елементів, які входять до складу реагуючих речовин
  2. III. Вимоги до учасників, складу груп і керівників туристських подорожей
  3. Активні інгредієнти, що входять до складу препаратів для симптоматичного лікування лихоманки.
  4. Активні інгредієнти, що входять до складу препаратів для симптоматичного лікування сухого кашлю.
  5. АНАЛІЗ ПОВЕДІНКИ СПОЖИВАЧА
  6. Аналіз показників складу, структури й технічного стану основних фондів.
  7. Аналіз складу газів
  8. Аналіз складу майна та джерел його утворення.
  9. Аналіз складу та структури дебіторської заборгованості
  10. Аналіз чисельності, складу і руху персоналу
  11. Аспекти вибору системи складування
  12. Біохімічного складу жовчі (дисхолією).




Переглядів: 926

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Готовність корабля до бою і походу - … 15 хв. | Види корабельних нарядів.

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.007 сек.