Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Види корабельних нарядів.

Спеціальне чергування та вахта …- 25хв.

Порядок призначення на чергування та вахту …- 25хв.

Види корабельних нарядів …- 20хв.

Висновки та відповіді на запитання ... - 10хв.

 

В с т у п.

При стоянки корабля в базі на якорі (бочці або на швартових) бойова готовність корабля та готовність його до походу повністю забезпечуються тільки силами корабельних та спеціальних нарядів. При цьому на кораблі встано-влюються чергування та вахти, на яких відповідальні фахівці (офіцери, мічмани, старшини та матроси) несуть службу у порядки встановленої черги, але не більш 1\3 особового складу.

Служба корабельних нарядів маєть призначення:

- підтримувати на кораблі визначену бойову готовність до походу;

- підтримувати на кораблі розклад дня та життєдіяльність;

- забезпечить зовнишнюю та внутришнюю безпеку кораблю;

- контролювати виконання усіх заходів, яки забезпечують живучість корабля;

- підтримка зовнішнього та внутрішнього зв’язку;

- обслуговування засобів, які необхідні для життедіяльністі корабля та обставин на добу;

- забезпечення виконання різних робіт.

Чергування та вахта на кораблі належать до служби корабельних і спеціальних нарядів. Під спеціальним нарядом слід розуміти несення чергування особовим складом бойових частин та служб корабля на діючих комплексах озброєння, технічних засобах, механізмах та системах для забезпечення корабля безперебійним енергопостачанням, зовнішнім і внутрішнім зв’язком та спостереженням, для підтримання в готовності до використання засобів боротьби за живучість корабля, а також для підтримання бойової готовності корабля та його готовності до походу. Спеціальні наряди призначаються у бойових частинах та службах корабля.

Чергування та вахта на кораблі призначаються на кожну добу. Особи, які призначені на чергування та вахту, складають добовий наряд корабля.

Кількість осіб, які призначаються в добовий наряд, не повинна перевищувати однієї третини особового складу корабля.

 

Склад добового наряду, його спорядження, кількість постів і особливості несення чергової та вахтової служб, а також порядок його посилення за рахунок особового складу спеціальних нарядів визначається в наказі командира з’єднання кораблів (командира корабля). Табель постів корабельного і спеціального чергування та вахти (додаток 9 до Положення) розробляється командиром корабля і затверджуються командиром з’єднання кораблів.

Організація служби корабельних нарядів покладається на помічника командира корабля, спеціальних нарядів – на командирів бойових частин та начальників служб. У з’єднанні кораблів 3-го і 4-го рангу організація служби корабельних нарядів покладається на одного з офіцерів управління дивізіону кораблів.

На ходу корабля чергова і вахтова служби корабля очолюються вахтовим офіцером. Під час стоянки корабля на швартовах (бочці) чергова і вахтова служби корабля очолюються черговим корабля. Особовий склад, призначений у корабельні наряди (чергування та вахту), переходить у підпорядкування чергового корабля (вахтового офіцера).

Особовий склад бойової частини (служби), призначений у спеціальні наряди, підпорядковується черговому бойової частини (служби), який у свою чергу підпорядковується командирові бойової частини (начальнику служби).

Особовий склад, призначений у спеціальні наряди на командні пункти і бойові пости, що знаходяться у бойовій готовності, підпорядковується черговому корабля (вахтовому офіцерові) з питань управління кораблем, спостереження та застосування зброї.

Черговий надводного корабля та черговий низів надводного корабля мають право давати вказівки особам, які несуть службу спеціальних нарядів, з питань додержання корабельного розпорядку, чистоти приміщень, вимог щодо запобігання виникненню пожеж, затопленню приміщень, виникненню аварійних ситуацій зі зброєю.

На надводному кораблі 1-го і 2-го рангів до складу корабельної чергової служби входять: черговий корабля; черговий низів; дозорні з живучості корабля; команда чергового катера; черговий боцман; черговий камбуза; черговий сигналіст; днювальні житлових приміщень; розсильний.

На надводних кораблях 3-го і 4-го рангів склад чергової служби корабля визначається командиром з’єднання кораблів згідно з вимогами «Положення про корабельну службу ВМС ЗСУ»

Командир підрозділу, підлеглі якого призначаються на чергування та вахту, відповідає за їх підготовку і своєчасне прибуття на розвід добового наряду.

Перед заступанням у добовий наряд особовому складу надається не менше чотирьох годин для підготовки, перевірки їх стосовно знання обов’язків та для відпочинку (сну). В ніч перед заступанням у наряд особовий склад повинен спати.

Особи, які змінилися з чергування та вахти ввечері, звільняються від занять і робіт. У разі зміни особового складу з чергування та вахти вранці, їм надається час для відпочинку до обіду.


Читайте також:

  1. Будова артилерійських снарядів.
  2. Дія артилерійських снарядів.
  3. Призначення та класифікація снарядів.




Переглядів: 735

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Правіла поведінки особового складу на кораблі …- 20хв. | Порядок призначення на чергування та вахту.

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.013 сек.