Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Порядок призначення на чергування та вахту.

До несення чергової та вахтової служб залучається увесь особовий склад корабля, за винятком старшого помічника (помічника) командира корабля, заступника командира корабля з виховної роботи, а також командирів та офіцерів бойових частин (служб), які несуть службу спеціальних нарядів.

Напередодні виходу корабля в море і під час плавання офіцери штурманської бойової частини не призначаються на чергування і вахту за умови, що інші офіцери несуть чергування та вахту не більше як у три черги.

До несення корабельного чергування і вахти на кораблі не залучаються офіцери і мічмани медичної служби, вони чергують за спеціальністю у військових медичних установах.

Облік черговості призначення на корабельні чергування і вахту здійснюється: у з’єднанні кораблів – начальником штабу з’єднання кораблів; на кораблі – помічником командира корабля; у командах та відділеннях – командирами (старшинами) команд та командирами відділень.

Призначення офіцерів на чергування і вахту здійснюється в з’єднанні кораблів не менше ніж у чотири черги, на кораблі – не менше ніж у три черги.

У разі неможливості забезпечення призначення офіцерів на корабельні чергування в три черги, дозволяється допускати до корабельного чергування підготовлених мічманів та старшин.

Розписи корабельних чергувань (додаток 10 до Положення) та розписи корабельної вахти (додаток 11 до Положення) складаються помічником командира корабля на тиждень. Під час складання розпису корабельної вахти для кожного офіцера повинна передбачатися зміна часу доби несення вахти.

Розписи спеціального чергування та вахти складаються командирами бойових частин і служб. Облік нарядів на службу і роботи старшин та матросів ведеться за листками нарядів на службу та роботи матросів і старшин (додаток 12 до Положення). Листки нарядів зберігаються на кораблі протягом року, після чого знищуються в установленому порядку.

3.Спеціальне чергування та вахта.

Організація чергування на кораблях

У з’єднанні кораблів або в групі кораблів, що стоять окремо, організовується чергова служба, яка очолюється черговим з’єднання кораблів (групи кораблів), помічником чергового з’єднання кораблів (групи кораблів) з живучості та черговим казарми (у разі розміщення екіпажу в приміщеннях берегової бази).

На надводному кораблі 1-го і 2-го рангів до складу корабельної чергової служби входять: черговий корабля; черговий низів; дозорні з живучості корабля; команда чергового катера; черговий боцман; черговий камбуза; черговий сигналіст; днювальні житлових приміщень; розсильний.

На надводних кораблях 3-го і 4-го рангів склад чергової служби корабля визначається командиром з’єднання кораблів згідно з вимогами цього Положення.

На підводному човні під час стоянки в пункті базування на швартовах до складу чергової служби входять: черговий підводного човна; помічник чергового підводного човна; чергові спеціалісти (моторист, електрик, трюмний-машиніст, торпедист); а також черговий команди підводного човна і днювальні житлових приміщень (у разі розміщення команди в приміщеннях берегової бази).

Якщо в з’єднанні кораблів установлено чергування корабля, то додатково в наряд від цього корабля призначається черговий підрозділ, який очолюється офіцером або мічманом.

Черговість чергування кораблів у з’єднаннях кораблів за поданням командирів з’єднань кораблів затверджується начальником штабу – першим заступником Командувача Військово-Морських Сил Збройних Сил України.

Організація вахти на кораблях

Вахта є особливим видом чергування на кораблях Військово-Морських Сил Збройних Сил України. Вона призначається у разі потреби встановлення підвищеної пильності та для забезпечення безперервного перебування особового складу на постах. До складу корабельної вахти входять: вахтовий офіцер; командир вахтового поста; озброєний вахтовий біля трапа (сходень); командир рятувальної шлюпки; вахтовий на шлюпці; вахтовий на кінцях; розсильний.

На ходу корабля несення вахти організовується у дві чи три зміни залежно від штатної організації корабля та тривалості плавання. Під час перебування корабля в негайній готовності до походу й у готовності до виходу через годину чергова та вахтова служби корабля організуються “по-похідному”.

Тривалість вахти – чотири години. Залежно від обстановки за наказом командира корабля тривалість вахт на окремих постах може бути скорочена до однієї години або збільшена до восьми годин.

Особовий склад, який змінився з вахти, є підвахтовим. У разі необхідності він залучається для тимчасового підсилення вахти або підзміни окремих вахтових.

Для охорони кораблів та корабельного майна біля трапів (сходень) на борту корабля виставляються озброєні вахтові. На підводному човні озброєні вахтові виставляються додатково для охорони спорядженої зброї (торпед, мін).

Число вахтових постів і тривалість несення вахти встановлюються командиром з’єднання кораблів.

У розпорядження чергового корабля та вахтового офіцера призначаються зв’язкові. На флагманському кораблі зв’язкові, крім того, можуть призначатися в розпорядження командира з’єднання кораблів, його заступника та начальника штабу з’єднання кораблів.

заступає, розходиться по своїх постах, а вільні прямують до житлових приміщень.

В и с н о в о к

Значення високої організації служби і рівня повсякденної організації повністю залежать від якісного виконання обов’язків усіма особами чергової та вахтової служби . Вони роблять вирішальний вплив на бойову готовність корабля, його здатність вирішувати поставлені задачі.

Особи чергової та вахтової служби безпосередньо несуть відповідальність за підтримку корабельної повсякденної організації, розкладу дня, підтримують контроль і порядок служби та життя особового складу.

 

 

Л е к ц і я № 5

з навчальної дисципліни «Основи корабельної організації»


Читайте також:

  1. The peace – порядок
  2. А.1. Порядок Magnoliales - магнолієцвіті
  3. Аварійно-рятувальні підрозділи Оперативно-рятувальної служби цивільного захисту, їх призначення і склад.
  4. Автоматизація процесу призначення IP-адрес
  5. Аналіз службового призначення деталей та конструктивних елементів обладнання харчових виробництві, визначення технічних вимог і норм точності при їх виготовленні
  6. Антидоти і порядок їхнього використання. Само і взаємодопомога при ураженні ОР.
  7. Атестація аудиторів та порядок скасування атестата
  8. База оподаткування, ставки податку та порядок обчислення.
  9. Бізнес-планування, його суть та призначення
  10. Будівельні домкрати, їх призначення, класифікація та конструкція.
  11. Будівельні лебідки, їх призначення, класифікація та конструкція.
  12. Будівельні підйомники, їх призначення, класифікація та конструкція.




Переглядів: 1193

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Види корабельних нарядів. | Черговий надводного корабля зобов’язаний …- 30хв.

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.004 сек.