Договір про проведення аудиту є самостійним видом договору за наступних причин:
1. займатися аудиторською діяльністю можна лише після внесення суб’єкта до Реєстру суб’єктів аудиторської діяльності. Аудиторська діяльність без відповідної реєстрації не допускається. Звідси укласти договір на проведення аудиту підприємство може лише з певними суб’єктами тобто з особами, які зареєстровані у встановленому порядку.
2. Аудит може бути обов’язковим та ініціативним. Обов’язків аудит проводиться у випадках, прямо передбачених чинним законодавством, а також може проводиться за дорученням державних органів.
3. Діяльність аудитора повинна відповідати вимогам МСА.
4. Існує певні специфіка у стосунках між аудитором і клієнтом, між аудиторами та третіми особами, наприклад, державними органами, які мають право доручати аудитору здійснити перевірку на підприємстві.
Договір з надання аудиторських послуг має різновиди, які використовуються різними аудиторськими фірмами залежно від стану і можливостей замовника, специфіки роботи та інших факторів. Види договорів наведено на рис. 3.1.
На основну класифікацію доцільно покласти види аудиту (обов’язків і ініціативний) та супутніх послуг.
Структура договору.
Структура та зміст договору на проведення аудиту Мса не регламентується. Договір можливо структурувати таким чином (див. Таблицю 3.1.).