Якщо інша пара абонентів (наприклад, С і D) захоче встановити з’єднання, мережа їм відмовить, бо єдина лінія, що пов’язує комутатори К2 та К4 вже зайнята з’єднанням А та В.
При відмові мережа повідомляє про це, наприклад, лунають короткі гудки, в деяких мережах існують гудки «абонент зайнятий» і гудки «мережа зайнята».
Після встановлення з’єднання абонентів А і В, в їх користування надається канал з фіксованою пропускною здатністю, незалежно від існування інших з’єднань в мережі.
Навантаження мережі буде впливати лише на ймовірність відмови у з’єднанні. Мережа просуває дані з низьким і постійним рівнем затримки, що є важливим при передачі мультимедійних даних (звук, відео).
Для підвищення ефективності в мережах з комутацією каналів застосовується мультиплексування. Це дозволяє одночасно передавати через кожний фізичний канал трафік кількох логічних з’єднань.
Пропускна здатність кожної лінії поділяється на однакові частини і утворює підканали (канали). Лінія користувача може містити 2, 24 або 30 каналів, а лінія, що об’єднує комутатори може містити 480, 1920 і більше каналів.
Швидкість цифрового каналу складає 64 Кілобіт/секунду, що забезпечує якісну цифрову передачу голосу.
Техніку комутації пакетів було спеціально розроблено для передачі комп’ютерного трафіку. Тут, всі дані, що передаються по мережі розбиваються у вихідному вузлі на невеликі частинки – пакети (кадри, комірки).
Кожний пакет має заголовок в якому вказано адресу призначення. В кінці пакету вказано контрольну суму, яка потрібна для перевірки вірності переданої інформації.
1.
Повідомлення на вузлі відправника
2.
Поділ повідомлення на частини
3.
Утворення пакетів
4.
Об’єднання пакетів у вузлі призначення
Пакети надходять до мережі без попереднього резервування лінії. Швидкість заздалегідь не фіксується, а є такою, яку задає відправник.