Комутаційна мережа складається з комутаторів К1-К4, які об’єднані лініями зв’язку. Кожна лінія має однакову пропускну здатність. Кожен абонент під’єднується за допомогою термінального пристрою (Т – наприклад, телефон), що відправляє дані до мережі з постійною швидкістю (запропоноване навантаження) (рис. 8.1).
Якщо це навантаження буде меншим за пропускну здатність лінії, то термінальний пристрій доповнює його незначущими пустими даними.
При отриманні термінальний пристрій отримувача відкидає пусту інформацію і надає користувачеві лише те, що потрібно.
Нехай абонент А хоче поговорити з абонентом В. Абонент А відправляє у мережу запит, де вказано адресу (телефонний номер) абонента В. За мету ставиться встановлення інформаційного каналу між абонентами А і В, щоб на всьому шляху дані передавалися з однаковою швидкістю, без необхідності їх буферизації.
Для створення каналу запит проходить через всі комутатори від абоненту А до абоненту В і переконується, що всі відрізки шляху є вільними. Також, потрібно переконатися, що вузол В не є зайнятим в іншому з’єднанні.
Для фіксації з’єднання в кожному із комутаторів запам’ятовується інформація про резервування і виконується внутрішнє з’єднання портів, що відповідають маршруту просування даних.