Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Порядок створення і реєстрації комерційних банків

Порядок створення банків в Україні передбачено законом України „Про банки і банківську діяльність” від 07.12.00 р. та „Про господарські товариства” від 19.09.1991, Положенням НБУ „Порядок створення і державну реєстрацію банків, відкриття філії, представництв, відділень” від 31.08.01., Положення „про порядок видачі банком банківських ліцензій, письмових дозволів та ліцензій на виконання окремих операцій від 17.07.01.

Механізм створення та реєстрації банків має такі етапи:

1. На загальних зборах учасників узгоджується та затверджується статут банку, який має відображати організаційно-правову форму банку, розмір статутного капіталу, структуру управління, порядок ліквідації банку.

2. Уповноважені особи подають до РУ НБУ документи для реєстрації: заяву, установлений договір, статут, протокол установчих зборів, бізнес-план на 3 роки, інформацію про фінансовий стан істотних учасників; звітність їх за останні 4 періоди для юридичних осіб, а фізичним особам – довідку про доходи; відомість про склад спостережної ради та ревізійної комісії; копію платіжного документу про плату за реєстрацію; відомості про професійну придатність та ділову репутацію голови, членів правління і головного бухгалтера.

3. НБУ за тиждень відкриває тимчасовий кореспондентський рахунок для внесків учасників.

4. РУ НБУ готує висновок із матеріалами і передає в юридичний Департамент НБУ, Департамент реєстрації та ліцензування де і відбувається запис до Державного реєстру банків, видається свідоцтво про державну реєстрацію. Відмова реєстрації можлива, якщо порушено один із пунктів. Кошти учасникам повертаються.

Згідно глави 5 „Реорганізація банку” відображено способи реорганізації: злиття, приєднання, поділ, виділення, перетворення. Умова – рішення НБУ і тимчасового адміністратора, рішенням власників – з попереднього дозволу НБУ. Угода про злиття або приєднання затверджується 2/3 голосів учасників на загальних зборах.

Глава 16 „Ліквідація банків” відображає підстави ліквідації банку: з ініціативи власників банку, НБУ ( в т.ч. за заявою кредиторів). За 2 дні НБУ повідомляє фонд гарантування вкладів фізичних осіб. Якщо банк є неплатоспроможним то приймаються заяви від кредиторів впродовж місяця НБУ після рішення суду призначає ліквідатора. Процедура ліквідації 2 роки. Ліквідатором може бути фізична особа, яка має сертифікат НБУ на право здійснення функцій тимчасового адміністратора та ліквідатора банків; юридична особа, що здійснює професійну діяльність щодо ліквідації.

Учасником банку можуть бути юридичні і фізичні особи, держава в особі КМУ.

Істотна участь – це володіння або контроль 10,25,50,75% статутного капіталу.

 


Читайте також:

  1. ACCESS. СТВОРЕННЯ ЗВІТІВ
  2. ACCESS. СТВОРЕННЯ ФОРМ
  3. The peace – порядок
  4. А. Створення власної папки.
  5. А.1. Порядок Magnoliales - магнолієцвіті
  6. Автоматизація банківської діяльності в Україні
  7. Автоматичне і ручне створення об’єктів.
  8. Адаптація законодавства України до законодавства ЄС - один із важливих інструментів створення в Україні нової правової системи та громадянського суспільства
  9. Адаптація законодавства України до законодавства ЄС - один із важливих інструментів створення в Україні нової правової системи та громадянського суспільства
  10. Адміністративно-правове регулювання державної реєстрації актів цивільного стану, державної виконавчої служби, нотаріату та адвокатури.
  11. Активні операції банків
  12. Активні операції комерційних банків




Переглядів: 414

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Тема Правова основа діяльності банків | Порядок відкриття філій, відділень і представництв банків

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.146 сек.