Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Сутність управління якістю

Облік і контроль якості.

Системи управління якістю.

Під якістю продукції розуміється сукупність властивостей, що визначають ступінь її придатності задовольняти визначені потреби людей відповідно до призначення.Це поняття поширюється на усі види продукції, включаючи і будівельну. Якість - категорія, що змінюється в часі. Ріст суспільних потреб, технічних і економічних можливостей для їхнього задоволення обумовлює і підвищення вимог до якості. Наприклад, сьогодні вимоги до якості житлових будинків, значно вище тих, що були декілька десятків років тому. Якість будівельної продукції є складним поняттям. Воно формується на різноманітних етапах будівельного виробництва і може бути схарактеризоване за допомогою ряду показників, таких, як експлуатаційні властивості, надійність, довговічність, технологічність, естетичність. Кожний такий показник характеризує окремі групи властивостей, а усі разом дають загальну, комплексну характеристику, що об'єднує всі корисні властивості продукції в єдине поняття, що дозволяє оцінити якість об'єкта в цілому.

Процес забезпечення належної якості будівельної продукції включає три стадії: установлення необхідного рівня якості; формування заданого рівня якості в процесі виробництва; підтримка досягнутого рівня якості в процесі експлуатації (рис. 10.1).

Цілям установлення вимог до якості продукції служить нормування якості і проектування мурованих об'єктів. Нормування якості полягає в розробці документів, що регламентують вимоги до якості на етапі проектування, виробництва й експлуатації. До таких документів відносяться будівельні норми і правила (БНіП), стандарти, технічні умови й інші. У процесі проектування формується загальна уява про майбутній об'єкт, тобто установлюються всі показники, що визначають якість майбутньої будівельної продукції.

Формування заданого рівня якості в процесі виробництва будівельної продукції забезпечується точним перенесенням проекту в натуру. Цей процес включає: а) виробництво будівельних матеріалів, деталей, конструкцій, устаткування; б) транспортування будівельних матеріалів, деталей, конструкцій, устаткування; д) збереження їх на складах і будівельних майданчиках; е) виробництво будівельно-монтажних робіт.

 

Рис. 12.1. Стадії формування і підтримки якості будівельної продукції

Підтримка досягнутого рівня якості на стадії експлуатації забезпечується за допомогою організації своєчасного технічного обслуговування і ремонту. При неякісній експлуатації знижуються споживчі властивості будівельної продукції і тим самим знецінюється вся попередня робота. У процесі експлуатації виявляються, аналізуються й узагальнюються недоліки, допущені при формуванні якості, із тим щоб виключити їх у майбутньому.


Читайте також:

  1. ERP і управління можливостями бізнесу
  2. H) інноваційний менеджмент – це сукупність організаційно-економічних методів управління всіма стадіями інноваційного процесу.
  3. III. КОНТРОЛЬ і УПРАВЛІННЯ РЕКЛАМУВАННЯМ
  4. Oracle Управління преміальними
  5. А. Видання прав актів управління
  6. АВТОМАТИЗОВАНІ СИСТЕМИ ДИСПЕТЧЕРСЬКОГО УПРАВЛІННЯ
  7. АВТОМАТИЗОВАНІ СИСТЕМИ УПРАВЛІННЯ ДОРОЖНІМ РУХОМ
  8. Адаптивні організаційні структури управління.
  9. Адміністративне право і державне управління.
  10. Адміністративний устрій і управління в українських землях під час татаро-монгольського панування.
  11. Адміністративні методи - це сукупність прийомів, впливів, заснованих на використанні об'єктивних організаційних відносин між людьми та загальноорганізаційних принципів управління.
  12. Адміністративні методи управління




Переглядів: 861

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Сутність управління якістю. | Системи управління якістю.

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.019 сек.