Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Тема 2. Організаційно - правовий механізм управління корпорацією

Для Товариств, діяльність яких здійснюється в різних регіонах, доцільним є створення філій, представництв, а також дочірніх підприємств.

Філія - відокремлений підрозділ Товариства, розташований поза місцем знаходження Товариства, що здійснює усі або частину його господарських функцій, в тому числі функції представництва.

Представництво - це відокремлений підрозділ Товариства, розташований поза місцем знаходження Товариства, що представляє інтереси Товариства і здійснює їх захист. На відміну від філії представництво не виконує господарських функцій, а здійснює тільки юридичні дії (укладає угоди, здійснює розрахунки за поставлену продукцію від імені Товариства тощо).

Рішення про створення філій та представництв приймається Загальними зборами акціонерів Товариства більшістю у 3/4 голосів акціонерів, присутніх на Зборах.

Філії та представництва не є юридичними особами, діють на підставі Положення, затвердженого Товариством, і здійснюють свою діяльність від Імені Товариства, що їх створило. Філії та представництва не підлягають державній реєстрації. Легалізація їх діяльності здійснюється шляхом внесення Товариством інформації про створення зазначених відокремлених підрозділів у свою реєстраційну картку.

Керівник філії та керівник представництва, яких иршначск. Тивари^іьо, діють на підставі довіреності, одержаної від Товариства. У довіреності' визначаються межі оперативного управління майном філії або представництва, а також повноваження керівника філії, представництва щодо укладання угод від імеьі Товариства та здійснення інших юридичних дій.

Філії та представництва Товариства зобов'язані вести окремий облік своєї діяльності. Баланс філії та представництва входить до балансу Товариства.

Відповідальність за діяльність філій іа иреділіщницгв несе Товарисіво, що їх створило.

Товариство має право створювати на території України та за її межами дочірні підприємства. Дочірнє підприємство може бути створене за рішенням Загальних зборів акціонерів більшістю у 3/4 голосів акціонерів, присутніх на Зборах.

На відміну від філії та представництва дочірнє підприємство є юридичною особою і діє на підставі Статуту, який затверджує Товариство. Дочірнє підприємство реєструється за місцем його знаходження в порядку, передбаченому чинним законодавством.

Чинне законодавство України, в тому числі Цивільний кодекс України та Закон України "Про підприємства в Україні", не визначають поняття "дочірнє підприємство" і не передбачають особливостей створення таких підприємств. Тому створення, реорганізація, ліквідація, а також діяльність дочірнього підприємства, тобто такого, що створене іншим ("материнським") підприємством, регулюються загальними нормами Законів України "Про власність", "Про підприємництво", "Про підприємства в Україні" та іншими.

У світовій практиці підприємство визнається дочірнім, якщо інше («материнське») підприємство з огляду на переважну участь у його статутному капіталі має можливість визначати рішення, які приймає дочірнє підприємство.

Неплатоспроможність - це недостатність ліквідних активів, необхідних Товариству для розрахунків за своїми зобов'язаннями і продовження господарської діяльності.

Банкрутство - це стан неплатоспроможності, що підтверджує нездатність Товариства у встановлений законодавством термін задовольнити вимоги, які пред'являються до нього кредиторами, та виконати зобов'язання перед бюджетом. Товариство визнається банкрутом відповідно до положень законодавства про банкрутство.

У розвинутій ринковій економіці банкрутство є звичайним явищем. До процедури банкрутства вдаються з метою досягнення фінансової стабільності підприємства та найбільш оптимального розподілу його активів. Досить часто ініціювання процедури банкруства призводить до того, що в процесі реструктуризації на місці підприємства-банкрута створюється нове життєздатне та конкурентоспроможне Товариство.

Під час судочинства щодо справ про банкрутство усі учасники процесу завжди ретельно аналізують два основних варіанти виходу з банкрутства -санацію пІдприємства-боржника або ліквідацію його активів.

Санація - це система заходів щодо уникнення ліквідації Товариства у процесі банкрутства, яка передбачає задоволення третьою особою вимог кредиторів до боржника на певних умовах. Санація може також здійснюватися шляхом укладання угоди з усіма кредиторами Товариства, за якою виплати кредиторам здійснюються на умовах, що відрізняються від попередніх умов, узгоджених на момент надання кредиту або позики. Така форма санації дозволяє Товариству функціонувати далі та звести до мінімуму збитки кредиторів. Крім того, санація може передбачати, наприклад, хїиття підприємства, що опинилося на межі банкрутства, з більш могутньою компанією, перепрофілювання Його діяльності та зміну корпоративної структури, ліквідацію неприбуткових виробництв, цехів тощо та пов'язаний з цим продаж частини активів підприємства-боржника. Ці заходи слід відрізняти від повної ліквідації активів Товариства, про яку йдеться далі. Санація доволяє і кредиторам, і акціонерам уникнути значних витрат, зусиль та втрат часу, пов'язаних з ліквідацією підприємства-банкрута.

Ліквідація активів Товариства Якщо пропозиції щодо санації підприємства не надходили або їх було відхилено, в процесі банкрутства створюється ліквідаційна комісія, основним завданням якої є погашення боргів гадприємства-боржника перед кредиторами за рахунок коштів від продажу його активів. Якщо борги підприємства-боржника є занадто великими, то для їх погашення необхідно продати все його майно або таку велику його частку, що продовження його функціонування виявиться неможливим. Лише в цих випадках арбітражний суд приймає рішення щодо ліквідації підприємства-банкрута. Таким чином, ліквідація певної частки активів підприємства-банкрута не в усіх випадках призводить до його ліквідації як суб'єкта підприємницької діяльності.


Читайте також:

  1. ERP і управління можливостями бізнесу
  2. H) інноваційний менеджмент – це сукупність організаційно-економічних методів управління всіма стадіями інноваційного процесу.
  3. II. МЕХАНІЗМИ ФІЗІОЛОГІЧНОЇ ДІЇ НА ОРГАНІЗМ ЛЮДИНИ.
  4. III. КОНТРОЛЬ і УПРАВЛІННЯ РЕКЛАМУВАННЯМ
  5. Oracle Управління преміальними
  6. V Процес інтеріоризації забезпечують механізми ідентифікації, відчуження та порівняння.
  7. А. Видання прав актів управління
  8. АВТОМАТИЗОВАНІ СИСТЕМИ ДИСПЕТЧЕРСЬКОГО УПРАВЛІННЯ
  9. АВТОМАТИЗОВАНІ СИСТЕМИ УПРАВЛІННЯ ДОРОЖНІМ РУХОМ
  10. Адаптивні організаційні структури управління.
  11. Адвокатура — неодмінний складовий елемент механізму забезпечення прав людини.
  12. Аденогіпофіз, його гормони, механізм впливу




Переглядів: 434

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Тема 1. Корпорація (якціо'нерне товариство) як найбільш поширена форма організації підприємницької діяльності | Тема 3. Органи управління акціонерного товариства

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.015 сек.