Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Підсистеми САПр

Інформаційна Пошуку рішення Задач Інженерного аналізу Ведення і виготовлення документації
Збір, збереження, і видача даних (опис патентів, типові елементи і рішення, що керують матеріали, типові документи, довідкові дані Програмна реалізація знайдених конструктивних рішень, що піддаються алгоритмізації Моделювання об'єкта і його систем, дослідження математичних моделей роботи об'єкта Одержання проектних документів (креслень, технічних описів, схем, графіків, таблиць), необхідних для об'єкта проектування

САПР зовсім не виключає з процесу проектування людини. На нього покладаються задачі, що не подаються алгоритмізації і реалізації на ЕОМ. А на ЕОМ покладається виконання різноманітного роду рутинних операцій.

У зв'язку з цим сформульовані основні вимоги до САПР .

1) однорідність (сумісність) засобів обчислювальної техніки;

2) можливість ефективної взаємодії інженера-проектувальника й ЕОМ;

3) наявність в ЕОМ мультипрограмного режиму (можливість одночасного обслуговування колективу проектувальників);

4) можливість модернізації і розширення системи;

Останнє положення випливає з практичного впровадження САПР, тому що в більшості випадків вихідним варіантом є існуюча система в проектному підприємстві. А оскільки розробка САПР здійснюється в середньому з загальною трудомісткістю від 100 до 500 людино-років, то доцільної є її автоматизація, при якій інструментами САПР виконувалося не менше 50% проектних процедур.

 
 

Організація функціонування САПР у своєму розвитку спрямована таким чином, щоб поступово виключити традиційного посередника між проектувальником і ЕОМ – математиків-програмістів, що приймають завдання від проектувальників, не підготовлених до роботи на ЕОМ, що реалізують його на обчислювальній машині, і передаючи результати проектувальнику, що показано на такій функціональній схемі (рисунок 14.1.)

 

Рисунок 14.1 Структура функціонування перших САПР

 

Подальший розвиток САПР потребує виключення із загальної структури проміжної ланки у вигляді програміста, для чого потребується володіння спеціалістом комп’ютером. Тому структура сучасної САПР прийме вигляд, як це показано на рисунку 14.2.

 
 

 

Рисунок 14.2 Структура функціонування сучасних САПР

Впровадження САПР потребує, як і для АСУТП розробки різноманітних видів забезпечення, таких як: технічного, програмного, інформаційного й ін. Особливістю даних систем є математичне забезпечення і, зокрема, математичні методи реалізації САПР.

 
 

Одна з можливих схем класифікації методів і алгоритмів математичного забезпечення САПР приведена на такій блок- схемі

 

Причому, по мірі розвитку автоматизованого проектування, даний склад буде поповнюватися усе новими, необхідними для опису процесів і об'єктів проектування математичними моделями, методиками й алгоритмами, загальна класифікація котрих слідуюча:

 

Класифікація методів і алгоритмів САПр:

Призначення алгоритму Види моделей
-моделювання (систем, пристроїв, елементів) -аналіз (компонування, якості, точності) - синтез (структури, параметрів - опрацювання (стаціонарних і нестаціонарних процесів) -розрахунок (пристроїв, елементів) -лінійні-нелінійні -безупинні, дискретні -з постійними, перемінними і розподіленими параметрами   -одномірні, многомірні

Машинно-орієнтовані методи – це відомі в “домашинні” методи, реалізовані на ЕОМ у результаті упорядкування відповідного алгоритму і програми.

Машинні методи – це методи, що створені тільки для рішення на ЕОМ і без її не мають змісту. Історія цих методів не перевищує 20. .25 років і вони розглядають задачі математичного й імітаційного моделювання, чисельного аналізу і синтезу, ідентифікації, що потребують машинного опрацювання великих масивів інформації.

Машинно-аналітичні методи – це методи, що включають як аналітичні процедури, так і машинні чисельні рішення.

Є також ще один дуже важливий аспект роботи САПР –це оперативне визначення міцносних, кінематичних і електричних характеристик проектованих об'єктів. У більшості САПР модельні дані використовуються безпосередньо для обчислення багатьох параметрів. При цьому об'єкт розбивається на відеотерміналі ячеїстою сіткою і ті місця конструкції, де моделюється анормальний режим – виділяються яскравим кольором, щоб залучити до них увагу.

Усе більший розвиток одержують різновиди САПР, котрі безпосередньо зв'язують конструювання з автоматизованим виробництвом виробів, що досягається перетворенням даних спроектованого об'єкта, що зберігаються в ЕОМ, у команди для верстатів із числовим програмним управлінням.

 


Читайте також:

  1. Аналітична обробка інформації вузлами інформаційно-аналітичної функціональної підсистеми МОЗ України і питань НС.
  2. Бюджетний механізм та його підсистеми: забезпечуючі, оперативні, ретроспективні.
  3. Для того щоб віднести конкретну країну (або групу країн) до певної соціально-економічної підсистеми, потрібна наявність усіх трьох згаданих критеріїв.
  4. Організація як соціотехнічна система. Структура соціально-психологічної підсистеми організації
  5. Основні функціональні підсистеми економічної безпеки підприємства такі
  6. Призначення, функції та структура функціональної підсистеми МОЗ України в межах Урядової інформаційно-аналітичної системи з питань надзвичайних ситуацій.
  7. Стратегія створення / розвитку підсистеми стратегічного планування.
  8. ТЕМА 7. Міжнародна виробнича інфраструктура та її підсистеми
  9. Формування підсистеми логістичного сервісу.




Переглядів: 1485

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Недоліки людини | Організація і функціонування АРМ

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.442 сек.