Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Прийоми форматування тексту

В Word розрізняють форматування символів і форматування абзаців. Поняття “символ” містить у собі не тільки окремий символ, але й слово, фразу, а також фрагмент тексту, що не є абзацом. При форматуванні символів як правило задаються параметри шрифту: гарнітура й розмір, накреслення й тип підкреслення, міжбуквенна відстань, схована текст і ін. При форматуванні абзаців крім параметрів шрифту задаються параметри розташування абзацу: вирівнювання й відступи відносно полів сторінки, інтервали між абзацами й між рядками усередині абзацу, а також положення самого абзацу на сторінці.

Об'єкт форматування повинен бути попередньо виділений. Параметри форматування зберігаються в символі кінця абзацу. Якщо видалити символ кінця поточного абзацу, то абзац приймає параметри форматування абзацу, що випливає за ним у документі. Новий абзац, що утвориться при натисканні клавіші ENTER, здобуває параметри форматування попереднього абзацу.

В Word реалізовані два принципово відмінних способи форматування тексту - пряме (або безпосереднє) форматування й форматування з використанням стилів. При прямому форматуванні виділеному фрагменту по черзі призначаються необхідні параметри оформлення. Перевага стильового форматування полягає в тім, сто обраних об'єктів (звичайно це абзац) призначається цілий набір параметрів форматування (стиль форматування), що формується заздалегідь і має унікальне ім'я. Стиль форматування може містити параметри шрифту, абзацу, табуляції, обрамлення й заливання, кадру, нумерації й вказівка на використовувану мову для розміщення переносів і перевірки орфографії. Стилі форматування можуть бути призначені виділеним абзацам або абзацу, усередині якого перебуває курсор.

Далі будуть описані методи прямого форматування тексту, якось: завдання параметрів шрифту й форматування абзаців.

 

Форматування документа – це зміна його зовнішнього вигляду. WORD забезпечує форматування документів на п'яти різних рівнях:

 

· на рівні символів (зміна гарнітури, зображення, розміру і кольору шрифту, міжбуквеного інтервалу в слові, анімації і т.д.)

· на рівні абзаців (вирівнювання по лівому краю, по правому краю, по центру і по ширині; відступи справа і зліва; відступ першого рядка; відступи до і після абзацу; міжрядковий інтервал, управління розбиттям на сторінки і т.д.)

· на рівні сторінок (параметри сторінок, орієнтація сторінок, рамка, колонтитули першої сторінки, парних і непарних сторінок і т.д.)

· на рівні розділів (формування розділів з наступної сторінки або на поточній сторінці, розбиття тексту на колонки і т.д.)

· на рівні документа (номери сторінок, зміст і т.д.).

Абзац – це фрагмент тексту, який закінчується недрукованим символом або фрагмент тексту, процес введення якого закінчується натисненням на клавішу введення Enter. До абзацу відносяться: абзац основного тексту, заголовки, зміст, списки (нумеровані і маркіровані) і т.д.
Для форматування символів застосовується діалогове вікно Шрифт (Формат / Шрифт) або команди на панелі інструментів форматування. Абзаци форматують за допомогою вікна діалогу Абзац, яке відкривається командою Формат / Абзац. Поглянути форматування виділеного тексту можна у області задач, виконавши команду Формат / Показати форматування.


Читайте також:

  1. III. Аудіювання тексту з метою розуміння
  2. III.4 Форматування тексту.
  3. Аналітичні показники динаміки та прийоми їх обчислення
  4. Введення та редагування тексту.
  5. Введення тексту
  6. Введення, редагування і форматування даних
  7. Види та прийоми пам’яті. Розвиток професійної пам’яті
  8. Види текстів. Структура тексту службового документа.
  9. Види, форми, прийоми розумової діяльності
  10. Види, форми, прийоми розумової діяльності
  11. Виділення тексту
  12. Викладення тексту інструкцій




Переглядів: 3366

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Переміщення й копіювання тексту | Завдання параметрів шрифту

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.043 сек.