Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Попит на програмістів в Україні

Український ринок IT вже кілька років поспіль показує динамічне зростання. У першу чергу, це пов'язано з тим, що світовий ринок в цілому відчуває брак фахівців цієї сфери. Про це розповідають аналітики сайту з працевлаштування JOB.ukr.net [31].

Так, за даними порталу, програмісти у 2009 році були самими затребуваними на українському ринку праці. Приміром, за поточний рік роботодавці відкрили 8257 вакансій на позицію "розробник ПЗ". Цей показник перевищує минулорічний у 5 разів. Звичайно, варто зауважити, що таке зростання обумовлене розвитком сайту і збільшенням аудиторії роботодавців. Однак і світові тенденції показують, що ринок інформаційних технологій як сьогодні, так і в найближчі кілька років, буде відчувати брак фахівців.

У світлі подібних тенденцій зовсім не дивно, що на українському ринку праці середній показник зарплати в IT-галузі є одним з найбільш високих. Адже, як відомо, дефіцит на ринку прямо пропорційно позначається на ціні. Протягом року показник середньої зарплати серед програмістів невпинно зростав, і за підсумками третього кварталу склав 8,5 тис. грн. І якщо на початку 2010 року на одного здобувача-програміста доводилося дві пропозиції, то у грудні їх кількість зросла практично до трьох.

За неофіційними даними, близько 90% розробок українських програмістів фінансуються європейськими та північноамериканськими компаніями. Інтерес іноземних компаній до українських програмістів легко пояснити: відносна дешевизна праці при високій якості роботи наших фахівців виглядає дуже цікавою для їх залучення до розробок програмного забезпечення. Приміром, у сусідній Росії "розцінки" на надання аналогічних послуг розробників коштують у півтора-два рази дорожче.

Якщо звернутися до цифр, то найбільшим попитом користується не веб-девелопмент, а розробка ПЗ. Тут кількість відкритих вакансій майже в 3 рази перевищує кількість резюме. У той же час відбулося перенасичення в таких сферах як управління і проектування, а також адміністрування ОС для баз даних.

У найближчі роки попит на IT-фахівців в Україні буде рости на 1-2% щомісяця, вважають експерти компанії "Аплінк". Основний фактор - активне зростання IT-галузі, грошовий оборот якої з початку року, за даними компанії, виріс приблизно на 20% до $3 млрд [44].

Валентина Пономаренко, експерт консалтингової компанії "Супремум" вважає, що рости на 1-2% на місяць може тільки "постійна складова". "Мінлива" (пошук фахівців під проект) залежить від безлічі факторів, і, практично, непередбачувана ".

За даними "Аплінк", близько 50% претендентів вважають, що саме головне при пошуку роботи в цій сфері - високий рівень зарплати, 25% вважають, що важливіше імідж компанії, 15% віддають перевагу складним і відповідальним завданням, що змушують розвиватися та 10% найбільшу увагу приділяють великим соціальним пакетам.

Як повідомили у компанії, з січня 2010 р. зарплата у IT-фахівців виросла на 3-5%. Передбачається, що до кінця 2011 р. вона збільшиться ще приблизно на 10%.

За даними інформаційно-аналітичного центру "ЛІГА" [40] кількість вакансій для IT-фахівців перевищує кількість резюме майже в 1,5 рази, а кількість вакансій для висококваліфікованих кандидатів, які розміщено у відкритому доступі, зросла з початку літа на 5-10%. Про це повідомляють аналітики рекрутмент-центру "Luxoft Personnel", які завершили нещодавно дослідження "Ринок праці IT-фахівців Росії й України: червень-серпень 2010 р". Як і раніше популярні Java, Oracle і .Net-розробники. Чітко простежується активізація попиту на фахівців рідкісної специфіки - Tibco, Cognos, Informatica, DWH та ін.

30 березня 2010 газета "Сегодня" проаналізувала самі рейтингові на сьогоднішній день професії на предмет їх затребуваності протягом найближчих 5 років.

Експертами виступали:

  • Микола Фоменко, начальник відділу моніторингу вищої освіти МОН;
  • Віталій Михайлов, директор по країнах СНД компанії WORLD STAFF;
  • Олексій Мірошниченко, виконавчий віце-президент Конфедерації роботодавців України;
  • Віра Шатська, директор Першого Українського кадрового агентства;
  • Олена Грищук, директор рекрутингової компанії «Форсаж».

На думку ВСІХ експертів попит на IT-фахівців буде тільки рости.

Аргументи "ЗА":

"Програмне забезпечення повинно постійно вдосконалюватися, тому потреба у фахівцях, здатних грамотно вирішити цю проблему, величезна. Все більше організацій приділяють увагу автоматизації своєї діяльності, і цей процес з кожним роком буде тільки набирати обертів. Тому попит на IT-послуги буде тільки зростати. За прогнозами експертів, до 2015 року вакансій у цій галузі стане на 50% більше. Причому наші програмісти цінуються як в Україні, так і за її межами".

"ПРОТИ":

Жоден експерт не назвав аргументи проти цієї спеціальності.

Рейтинг від компанії TIOBE Software [61], яка щомісячно оцінює поширеність різних мов програмування - це дані загальносвітові. 12-16 жовтня 2010 року серед програмістів України (всього 1183 респондентів) було проведено анкетування. Діаграма (рис. 1) відображає затребуваність спеціалістів з програмування на ринку праці в Україні.

Результат вибору мови програмування (рис. 2) залежить від того, яким чином він робився: замовники частіше вибирають С # і Java (те ж саме за спільним рішенням і "залежить від проекту"), якщо вибір робиться виконавцем, то частіше вибираються С/С++ і PHP.

Українські програмісти залишаються затребуваними в компаніях Західної Європи та Північної Америки. Тому на сьогоднішній день фахівці цієї області - найбільш затребувані на світовій біржі. Попит на них виріс практично вдвічі в порівнянні з II і I кварталом цього року, а відсоток скорочень таких фахівців - один з найнижчих. Основна причина стрибка рівня попиту - старт нових проектів, який зазвичай припадає на осінь і зиму. Тому на сьогоднішній день фахівці цієї області - найбільш затребувані на світовій біржі.


Читайте також:

  1. I. Теорія граничної продуктивності і попит на ресурси
  2. Автоматизація банківської діяльності в Україні
  3. Аграрні відносини в Україні у ХVІ - перш. пол. ХVІІІст.
  4. Адаптація законодавства України до законодавства ЄС - один із важливих інструментів створення в Україні нової правової системи та громадянського суспільства
  5. Адаптація законодавства України до законодавства ЄС - один із важливих інструментів створення в Україні нової правової системи та громадянського суспільства
  6. Адвокатура в Україні: основні завдання і функції
  7. Адміністративне судочинство в Україні
  8. Адміністративний устрій та окупаційний режим в Україні під час війни 1941-1945 рр
  9. АКТИВІЗАЦІЯ СУСПІЛЬНО-ПОЛІТИЧНОГО РУХУ В ЗАХІДНІЙ УКРАЇНІ
  10. Аналіз попиту
  11. Аналіз попиту
  12. АНаліЗ СТанУ ЗДОРОВ'Я ДІТеЙ І ДОРОСЛИХ В УКРАЇНІ




Переглядів: 3195

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Особливості професії програміста | Професійне свято

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.019 сек.