Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Контакти
 


Тлумачний словник
Авто
Автоматизація
Архітектура
Астрономія
Аудит
Біологія
Будівництво
Бухгалтерія
Винахідництво
Виробництво
Військова справа
Генетика
Географія
Геологія
Господарство
Держава
Дім
Екологія
Економетрика
Економіка
Електроніка
Журналістика та ЗМІ
Зв'язок
Іноземні мови
Інформатика
Історія
Комп'ютери
Креслення
Кулінарія
Культура
Лексикологія
Література
Логіка
Маркетинг
Математика
Машинобудування
Медицина
Менеджмент
Метали і Зварювання
Механіка
Мистецтво
Музика
Населення
Освіта
Охорона безпеки життя
Охорона Праці
Педагогіка
Політика
Право
Програмування
Промисловість
Психологія
Радіо
Регилия
Соціологія
Спорт
Стандартизація
Технології
Торгівля
Туризм
Фізика
Фізіологія
Філософія
Фінанси
Хімія
Юриспунденкция






Попит на програмістів в Україні

Український ринок IT вже кілька років поспіль показує динамічне зростання. У першу чергу, це пов'язано з тим, що світовий ринок в цілому відчуває брак фахівців цієї сфери. Про це розповідають аналітики сайту з працевлаштування JOB.ukr.net [31].

Так, за даними порталу, програмісти у 2009 році були самими затребуваними на українському ринку праці. Приміром, за поточний рік роботодавці відкрили 8257 вакансій на позицію "розробник ПЗ". Цей показник перевищує минулорічний у 5 разів. Звичайно, варто зауважити, що таке зростання обумовлене розвитком сайту і збільшенням аудиторії роботодавців. Однак і світові тенденції показують, що ринок інформаційних технологій як сьогодні, так і в найближчі кілька років, буде відчувати брак фахівців.

У світлі подібних тенденцій зовсім не дивно, що на українському ринку праці середній показник зарплати в IT-галузі є одним з найбільш високих. Адже, як відомо, дефіцит на ринку прямо пропорційно позначається на ціні. Протягом року показник середньої зарплати серед програмістів невпинно зростав, і за підсумками третього кварталу склав 8,5 тис. грн. І якщо на початку 2010 року на одного здобувача-програміста доводилося дві пропозиції, то у грудні їх кількість зросла практично до трьох.

За неофіційними даними, близько 90% розробок українських програмістів фінансуються європейськими та північноамериканськими компаніями. Інтерес іноземних компаній до українських програмістів легко пояснити: відносна дешевизна праці при високій якості роботи наших фахівців виглядає дуже цікавою для їх залучення до розробок програмного забезпечення. Приміром, у сусідній Росії "розцінки" на надання аналогічних послуг розробників коштують у півтора-два рази дорожче.

Якщо звернутися до цифр, то найбільшим попитом користується не веб-девелопмент, а розробка ПЗ. Тут кількість відкритих вакансій майже в 3 рази перевищує кількість резюме. У той же час відбулося перенасичення в таких сферах як управління і проектування, а також адміністрування ОС для баз даних.

У найближчі роки попит на IT-фахівців в Україні буде рости на 1-2% щомісяця, вважають експерти компанії "Аплінк". Основний фактор - активне зростання IT-галузі, грошовий оборот якої з початку року, за даними компанії, виріс приблизно на 20% до $3 млрд [44].

Валентина Пономаренко, експерт консалтингової компанії "Супремум" вважає, що рости на 1-2% на місяць може тільки "постійна складова". "Мінлива" (пошук фахівців під проект) залежить від безлічі факторів, і, практично, непередбачувана ".

За даними "Аплінк", близько 50% претендентів вважають, що саме головне при пошуку роботи в цій сфері - високий рівень зарплати, 25% вважають, що важливіше імідж компанії, 15% віддають перевагу складним і відповідальним завданням, що змушують розвиватися та 10% найбільшу увагу приділяють великим соціальним пакетам.

Як повідомили у компанії, з січня 2010 р. зарплата у IT-фахівців виросла на 3-5%. Передбачається, що до кінця 2011 р. вона збільшиться ще приблизно на 10%.

За даними інформаційно-аналітичного центру "ЛІГА" [40] кількість вакансій для IT-фахівців перевищує кількість резюме майже в 1,5 рази, а кількість вакансій для висококваліфікованих кандидатів, які розміщено у відкритому доступі, зросла з початку літа на 5-10%. Про це повідомляють аналітики рекрутмент-центру "Luxoft Personnel", які завершили нещодавно дослідження "Ринок праці IT-фахівців Росії й України: червень-серпень 2010 р". Як і раніше популярні Java, Oracle і .Net-розробники. Чітко простежується активізація попиту на фахівців рідкісної специфіки - Tibco, Cognos, Informatica, DWH та ін.

30 березня 2010 газета "Сегодня" проаналізувала самі рейтингові на сьогоднішній день професії на предмет їх затребуваності протягом найближчих 5 років.

Експертами виступали:

  • Микола Фоменко, начальник відділу моніторингу вищої освіти МОН;
  • Віталій Михайлов, директор по країнах СНД компанії WORLD STAFF;
  • Олексій Мірошниченко, виконавчий віце-президент Конфедерації роботодавців України;
  • Віра Шатська, директор Першого Українського кадрового агентства;
  • Олена Грищук, директор рекрутингової компанії «Форсаж».

На думку ВСІХ експертів попит на IT-фахівців буде тільки рости.

Аргументи "ЗА":

"Програмне забезпечення повинно постійно вдосконалюватися, тому потреба у фахівцях, здатних грамотно вирішити цю проблему, величезна. Все більше організацій приділяють увагу автоматизації своєї діяльності, і цей процес з кожним роком буде тільки набирати обертів. Тому попит на IT-послуги буде тільки зростати. За прогнозами експертів, до 2015 року вакансій у цій галузі стане на 50% більше. Причому наші програмісти цінуються як в Україні, так і за її межами".

"ПРОТИ":

Жоден експерт не назвав аргументи проти цієї спеціальності.

Рейтинг від компанії TIOBE Software [61], яка щомісячно оцінює поширеність різних мов програмування - це дані загальносвітові. 12-16 жовтня 2010 року серед програмістів України (всього 1183 респондентів) було проведено анкетування. Діаграма (рис. 1) відображає затребуваність спеціалістів з програмування на ринку праці в Україні.

Результат вибору мови програмування (рис. 2) залежить від того, яким чином він робився: замовники частіше вибирають С # і Java (те ж саме за спільним рішенням і "залежить від проекту"), якщо вибір робиться виконавцем, то частіше вибираються С/С++ і PHP.

Українські програмісти залишаються затребуваними в компаніях Західної Європи та Північної Америки. Тому на сьогоднішній день фахівці цієї області - найбільш затребувані на світовій біржі. Попит на них виріс практично вдвічі в порівнянні з II і I кварталом цього року, а відсоток скорочень таких фахівців - один з найнижчих. Основна причина стрибка рівня попиту - старт нових проектів, який зазвичай припадає на осінь і зиму. Тому на сьогоднішній день фахівці цієї області - найбільш затребувані на світовій біржі.


Читайте також:

  1. I. Теорія граничної продуктивності і попит на ресурси
  2. Автоматизація банківської діяльності в Україні
  3. Аграрні відносини в Україні у ХVІ - перш. пол. ХVІІІст.
  4. Адаптація законодавства України до законодавства ЄС - один із важливих інструментів створення в Україні нової правової системи та громадянського суспільства
  5. Адаптація законодавства України до законодавства ЄС - один із важливих інструментів створення в Україні нової правової системи та громадянського суспільства
  6. Адвокатура в Україні: основні завдання і функції
  7. Адміністративне судочинство в Україні
  8. Адміністративний устрій та окупаційний режим в Україні під час війни 1941-1945 рр
  9. АКТИВІЗАЦІЯ СУСПІЛЬНО-ПОЛІТИЧНОГО РУХУ В ЗАХІДНІЙ УКРАЇНІ
  10. Аналіз попиту
  11. Аналіз попиту
  12. АНаліЗ СТанУ ЗДОРОВ'Я ДІТеЙ І ДОРОСЛИХ В УКРАЇНІ




Переглядів: 3124

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Особливості професії програміста | Професійне свято

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

 

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.004 сек.