Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Влаштування схем АПВ на змінному оперативному струмі

В схемах АПВ на змінному оперативному струмі в якості джерела енергії використовуються трансформатори напруги і трансформатори власних потреб.

Найпростіше виконуються пристрої АПВ на вимикачах, котрі обладнані гирьовими або пружинними приводами, тобто електромеханічні АПВ.

В цих приводах енергія, необхідна для включення вимикача, запасається в попередньо натягнутих пружинах чи в піднятій гирі. Підйом гирі чи натягнення пружини здійснюється вручну чи за допомогою спеціального автоматичного електродвигуна-регулятора (АДР), який складається з електродвигуна типу МУН потужністю 80-100 Вт і редуктора. Найбільш поширені гирьові приводи ПГМ-10, пружинні приводи ППМ-10, ПП-61-К, ВМП-10П та пружинно-гирьові УПГП.

В цих приводах є спеціальні механічні пристрої, які виконують повторне включення без витримки часу при відключенні вимикача від реле прямої дії, влаштованого в привід. При оперативному відключенні вимикача (вручну чи дистанційно через катушку відключення) механічні АПВ блокуються і вимикач повторно не включається.

У випадку АПВ на стійке КЗ і відключення вимикача від захисту пристрій АПВ другий раз не діє, тому що пружина (чи гиря) не заведені. Для підготовки пристрою АПВ до нової дії необхідно вручну чи від АДР завести пружину (чи гирю).

Таким чином механічні пристрої АПВ володіють однократністю дії. При необхідностиі механічний пристрій АПВ може бути виведеним з дії за допомогою спеціального пристрою.

Механічні пристрої АПВ не досить надійні і майже не мають можливості змінювати витримку часу. Тому разом з ними поширення набули електричні схеми АПВ на змінному оперативному струмі, які діють на катушки включення грузових або пружинних приводів миттєво чи з витримкою часу.

На рис. 2.7.а приведена схема однократного АПВ миттєвої дії для вимикачів з приводом ПП-67. При включеному вимикачі, коли пружини його привода натягнуті, контакт готовності привода SQ.1 замкнутий. В ланцюгу катушки включення вимикача також є спеціальний допоміжний контакт привода SQ.2. Цей контакт замкнутий, коли вимикач включений, при відключенні вимикача від захисту він залишається замкнутим, а при відключенні від ключа управління SA розмикається, не дозволяючи діяти АПВ. Допоміжний контакт привода SQ.3 — просковзуючий (імпульсний).

Рис. 2.7. Схеми електричних АПВ однократної дії для вимикачів, обладнаних гирьовими чи пружинними приводами:

а- миттєвої дії з просковзуючим допоміжним контактом;

б- з витримкою часу, створюваною просковзуючим контактом реле часу;

в- з витримкою часу, створюваною реле прямої дії;

г- з витримкою часу для телемеханізованих підстанцій.

 

При відключенні вимикача від захисту замикаються допоміжний контакт SQ.4 і короткочасно просковзуючий допоміжний контакт SQ.3, в результаті цього на деякий час замикається ланцюг включення катушки YAC. Ця катушка спрацьовує і звільняє механізм зачеплення, що утримує пружини в заведеному стані, котрі при цьому здійснюють включення вимикача. Одночасно замикається кінцевий вимикач SQ.5 і включає електродвигун пристрою АДР, котрий знову натягує пружини. Час натягування пружин продовжується 6-20с. Після закінчення натягування пружин, кінцевий вимикач SQ.5 вимикає електродвигун АДР.

Якщо АПВ було успішним, то схема приходить у відповідність готовності до нової дії після натягу пружини і замкнення контакта готовності SQ.1.

А якщо АПВ було неуспішним, то вимикач залишається відключеним, але пружин будуть знову натягнуті і привід підготовлений для дистанційного включення.

Для забезпечення однократності АПВ мінімальний час натягування пружини повинен бути більшим від найбільшої витримки часу захисту, що діє на цей вимикач

tпруж = tзах + tзап , (2.13)

де tзап=2-3с.

На рис.2.7.б приведена схема однократного АПВ з витримкою часу [2]. Ця схема відрізняється від попередньої (рис.2.7.а) наявністю реле часу КТ ЭВ-228 з просковзуючим контактом КТ.1, який короткочасно замикає ланцюг катушки включення YAC. В подальшому цей пристрій АПВ працює так, як і схема (рис.2.7.а).

В схемі в для створення витримки часу використовується реле часу КТ прямої дії, виконане на базі реле струму серії РТВ, у якого обмотка струму замінена на обмотку напруги. Реле КТ встановлюється в приводі замість включаючої катушки YAC і спрацьовує від напруги, що подається на реле від трансформатора напруги допоміжним контактом SQ.7 при відключенні вимикача. Призначення допоміжних контактів привода SQ.1 і SQ.2 таке ж, як і в схемах на рис.2.7а і б. В цій схемі також передбачено автоматичне натягування пружин за допомогою АДР. В ланцюг електродвигуна включений допоміжний контакт привода SQ.7, який замкнутий, коли вимикач включений. Завдяки цьому виключається АПВ після однократного включення на стійке КЗ, а також при включенні на КЗ від руки. У випадку необхідності пружина може бути натягнута і при відключеному вимикачі подачею напруги на електродвигун АДР вручну рубильником QS. При цьому накладка SX встановлюється в положення 1-3.

Замість вказівного реле в схемі на рис.2.7.в часом використовується спеціальний лічильник Cr, що дозволяє фіксувати кількість спрацювань на підстанціях без обслуговуючого персоналу. Слід відмітити, що недоліком цієї схеми управління є те, що при включенні вимикача вручну від ключа SA необхідно довго тримати замкнутим ланцюг включення, поки не допрацює реле часу КТ.

Схема на рис.2.7.г не має цього недоліку. В цій схемі для створення витримки часу АПВ використовується реле часу змінної напруги КТ, яке замикає ланцюг катушки включення своїм упорним контактом. Оперативне включення вимикача здійснюється ключем управління SA, контакти якого подають напругу безпосередньо на катушку включення мимо елемента витримки часу.

В схемі передбачені ланцюги включення вимикача від пристрою телемеханіки. При замкненні контакта ТУ спрацьовує і самоутримується проміжне реле KL, яке замикаючими контактами замикає ланцюг катушки включення YAC і двигуна АДР, який здійснює заведення пружин (гирі). Повернення реле KL здійснюється після включення вимикача, коли розімкнеться його допоміжний контакт SQ.4.

 


Читайте також:

  1. Б- не збуджена ділянка мембрани , на яку діють електричні струми збудженої ділянки. Стрілками показано напрям струмів, кружечками – дійсне переміщення іонів.
  2. Взаємодія струмів і частинок з магнітним полем
  3. Визначення граничних допустимих струмів за нагріванням
  4. Визначення коефіцієнтів чотириполюсника за матрицею власних та взаємних опорів методу контурних струмів.
  5. Влаштування двократного АПВ
  6. Влаштування дітей сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування
  7. Влаштування дітей, позбавлених батьківського піклування
  8. Влаштування захисного шару стовбура
  9. Влаштування земляного полотна
  10. Влаштування лежаків
  11. Влаштування опалубки.
  12. Влаштування покрiвлi з глинобiтумних мастик.




Переглядів: 1416

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Особливості влаштування АПВ на повітряних вимикачах | Влаштування двократного АПВ

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.014 сек.