Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Контакти
 


Тлумачний словник
Авто
Автоматизація
Архітектура
Астрономія
Аудит
Біологія
Будівництво
Бухгалтерія
Винахідництво
Виробництво
Військова справа
Генетика
Географія
Геологія
Господарство
Держава
Дім
Екологія
Економетрика
Економіка
Електроніка
Журналістика та ЗМІ
Зв'язок
Іноземні мови
Інформатика
Історія
Комп'ютери
Креслення
Кулінарія
Культура
Лексикологія
Література
Логіка
Маркетинг
Математика
Машинобудування
Медицина
Менеджмент
Метали і Зварювання
Механіка
Мистецтво
Музика
Населення
Освіта
Охорона безпеки життя
Охорона Праці
Педагогіка
Політика
Право
Програмування
Промисловість
Психологія
Радіо
Регилия
Соціологія
Спорт
Стандартизація
Технології
Торгівля
Туризм
Фізика
Фізіологія
Філософія
Фінанси
Хімія
Юриспунденкция






Влаштування лежаків

Організація робочого місця

Кладку цегляних труб, висота яких до 40 м, а діаметр випускного отвору до 3 м, і висота до 60 м, а діаметр випускного отвору до 2 м, виконують з переставних дощатих настилів, які спираються на пальці у вигляді дерев'яних брусків або сталевих безшовних телескопічних труб. З нарощуванням кладки в її тілі залишають гнізда для пальців. В центрі настилу передбачають отвір для проходу троса з вантажем. Робітники піднімаються на робоче місце ходовими скобами, які заробляються в стіну у міру нарощення кладки.

Кладка труб, висота яких більша за 60 м, виконується з робочого майданчика шахтового підіймальника, що встановлений на дні фундаментного стакана труби. У міру нарощення кладки шахта підіймальника також нарощується. Для надання шахті стійкості, вона закріпляється спеціальними скобами, що заробляються в кладку стовбура.

 

Лежаки - горизонтальні або нахилені канали для відведення продуктів спалювання. Цегляні лежаки складаються з двох стінок, що перекриваються склепінням і постелі на бетонній підготовці. Перед виконанням цегляної кладки на готовій бетонній основі розмічають осі каналів, а також місця розміщення шиберів і клапанів. Потім на бетонній основі роблять постіль з глиняної цегли і викладають стінки каналів лежака. Цеглини кладуть на глиняному розчині з товщиною шва до 10 мм.

Перекривають лежаки півциркульними або лучковими склепіннями. Цегляну кладку склепіння ведуть по дощатій опалубці від п'ят до замка (вершини) одночасно з двох боків (рис. 4.3.). Замкові цеглини спочатку підбирають насухо так, щоб цеглина при натисканні рукою заходила в склепіння на 2/3 її довжини. Тільки після підбирання цеглин їх вкладають на розчині і забивають при допомозі киянки або металевого ковадла через дерев'яну підкладку.

Цегляні високотемпературні лежаки футерують вогнестійкою цеглою:

· викладають постіль і стіни зі звичайної глиняної цегли;

· виконують футерування (постіль, стіни, склепіння);

· верхню поверхню склепіння футерування змащують густою жирною глиною завтовшки 15...20 мм;

· вкладають склепіння зі звичайної глиняної цегли.

Через кожні 5 м довжини лежака у вогнестійкій кладці футерування передбачають температурні шви завтовшки 10...15 мм.

Рис. 4.3. Цегляна кладка лежаків: а - зі звичайної глиняної цегли; б - план склепіння при вкладанні цеглин кільцями; в - те ж, з перев'язкою швів; г -футерування лежака вогнестійкою цеглою; 1 - кладка зі звичайної глиняної цегли; 2 - фасонний п'ятковий камінь; 3 - округленість склепіння з глиняної цегли; 4 - кутник для перевірки кладки цеглин склепіння; 5 - опалубка; 6 -кружало; 7 - стійка; 8 -клини; 9 - постіль; 10 - кладка кільцями; 11 —клинові цеглини; 12 - кладка з перев'язкою швів; 13 - шар жирної глини; 14 -округленість склепіння з вогнестійкої цегли; 15 - футерування з вогнестійкої цегли

Вогнестійка цегляна кладка

Вогнестійка цегла буває двох основних розмірів: велика - 250 х125 х 65 мм і мала 230 х 113 х 65 мм. Залежно від хімічного складу на будівництві використовують наступну вогнестійку цеглу: шамотну, динасову, магнезитову, хроммагнезитову, карборундову і півкислу. Для обмурівок найширше застосовують шамотну цеглу, яка поділяється залежно від вогнестійкості на три класи: клас А - 1730 °С; клас Б - 1670 °С і клас В - 1610 °С. Межа міцності на стискання відповідно до 12,5 , 12,5 і 10 МПа. Вогнестійку кладку ведуть з попереднім підбиранням і підганянням цеглин насухо з наступним їх вкладанням на розчині за однорядною системою перев'язки швів верстових рядів і забутки (рис. 4.4.). Кладка футерування завтовшки в півцеглини виконується ложковими рядами з перев'язкою в півцеглини; кладка футерування завтовшки в одну цеглу виконується тичковими рядами з перев‘язуванням в 1/4 цегли.

Рис. 4.4. Перев'язка швів вогнестійкої кладки в 2 цегли

За якістю виконання розрізняють чотири категорії вогнестійкої кладки: особливо якісна - з товщиною швів до 1 мм, якісна - з товщиною швів до 2 мм; звичайна - з товщиною швів до 3 мм і груба (з червоної цегли) - з товщиною швів більше ніж 3 мм.

Товщину шва в процесі кладки перевіряють клиновим металевим щупом, ширина якого 15 мм.

Для дотримання перев'язки цеглин і точного виконання кутів кладку починають від кутів і ведуть до середини стін по можливості закінченими рядами за рівнем і під шнур. Шнур закріпляють в кутах і туго напинають вздовж внутрішньої поверхні стіни по горизонтальному шву.

Верхня поверхня вкладених на розчин цеглин повинна збігатись зі шнурком. Кожен четвертий чи п'ятий ряд кладки перевіряють рівнем за рейкою. Червону цеглу перед вкладанням на розчин, на відміну від вогнестійкої, обов'язково змочують водою. Перед вкладанням на розчин цеглини старанно підбирають, а за необхідності підтісують і зверстують насухо.

Кладку ведуть одним з трьох основних способів: з нанесенням розчину на цеглини занурянням їх в розчин рідкої консистенції, "вприсик" і "впритиск". Особливо якісну кладку ведуть, занурюючи цеглини в ящик з розчином.

Зв'язують стіни кладки в кутах звичайно з влаштуванням температурних вертикальних швів (рис. 4.5.). Для зручності виконання таких швів закладають дерев'яні рейки завдовжки 1,5 м, які переставляють у міру нарощення кладки.

Готовий температурний шов очищають від розчину та сміття і заповнюють азбестовим канатом дещо більшого розміру, ніж ширина температурного шва.

Вогнестійку кладку можна виконувати, якщо температура довкілля вища за + 5 °С.


 


Рис. 4.5. Температурні шви обмурівки: а - вертикальний; б - вид по А-А; в - вид по Б-Б; г - горизонтальний; І - кладка зі звичайної глиняної цегли; 2 - кладка з шамотної цегли; 3 - азбестовий шнур; 4 – вертикальний температурний шов; 5 - горизонтальний температурний шов

 


Читайте також:

  1. Влаштування двократного АПВ
  2. Влаштування дітей сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування
  3. Влаштування дітей, позбавлених батьківського піклування
  4. Влаштування захисного шару стовбура
  5. Влаштування земляного полотна
  6. Влаштування опалубки.
  7. Влаштування покрiвлi з глинобiтумних мастик.
  8. Влаштування покрiвлi з глинобiтумних мастик.
  9. Влаштування схем АПВ на змінному оперативному струмі
  10. Діяльність держави з працевлаштування молоді
  11. Інститут працевлаштування та забезпечення зайнятості




Переглядів: 855

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Влаштування захисного шару стовбура | Кладка способом заморожування

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

 

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.006 сек.