Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Контакти
 


Тлумачний словник
Авто
Автоматизація
Архітектура
Астрономія
Аудит
Біологія
Будівництво
Бухгалтерія
Винахідництво
Виробництво
Військова справа
Генетика
Географія
Геологія
Господарство
Держава
Дім
Екологія
Економетрика
Економіка
Електроніка
Журналістика та ЗМІ
Зв'язок
Іноземні мови
Інформатика
Історія
Комп'ютери
Креслення
Кулінарія
Культура
Лексикологія
Література
Логіка
Маркетинг
Математика
Машинобудування
Медицина
Менеджмент
Метали і Зварювання
Механіка
Мистецтво
Музика
Населення
Освіта
Охорона безпеки життя
Охорона Праці
Педагогіка
Політика
Право
Програмування
Промисловість
Психологія
Радіо
Регилия
Соціологія
Спорт
Стандартизація
Технології
Торгівля
Туризм
Фізика
Фізіологія
Філософія
Фінанси
Хімія
Юриспунденкция






Влаштування покрiвлi з глинобiтумних мастик.

У ефекті такого напилення на підставі виникне шар матеріалу, армований рубаним скловолокном. Кілька цих шарів утворюють гідроізоляційний килим. Кожен подальший шар слід наносити лише після повного висихання попереднього, що орієнтується зупинкою відлипу. Звичайно інтервал між нанесенням кожного шару 12 год.

Бітумні емульсійні мастики - суміш бітумної пасти з наповнювачами (мелений вапняк, зола і т. д.) і емульгатором (вапно, глина). Бітумні емульсійні пасти припускають собою суміші 2 взаємно нерозчинних рідин: бітуму і води, з яких 1 (бітум) розподілена в іншій (воді) повторює вигляд найдрібніших частинок діаметром 5 ... 10 мкм, оброблених шаром твердого емульгатора (глини, вапна).

Бітумні емульсійні мастики можуть використовувати для пристосування покрівель промислових, житлових, сільськогосподарських будівель, а крім того для гідроізоляції (при позитивних температурах).

Ці покрівлі складаються з наступних шарів: грунтовки - розріджений бітумної емульсійної пасти, нанесеною перед пристосуванням мастики; ключових шарів - бітумних емульсійних мастик (число шарів знаходиться в залежності від ухилу даху); допоміжного шару мастики, нанесеної по армуючим прокладкам для посилення мастичного килима в. місцях підвищеного скупчення вологи.

 

Влаштування покрівлі із черепиці

Для покриття дахів застосовують глиняну черепицю: пазову штамповану, плоску стрічкову (365 × 265 мм.), пазову стрічкову (400 × 220 мм.). Поряд із глиняною використовують і цементно-піщану черепицю.

Основою під покрівлю черепиці служить обрешітка з дерев'яних брусків. При одношаровім укладанні черепиці застосовують бруски перетинам 50 × 50 мм, а при двошаровій і під пазову штанповану - 60 × 60 мм. Карнизний брусок повинен бути вище інших на 25...35 мм. Укладання брусків решетування починають від гребня й ведуть із таким розрахунками, щоб уклалося ціле число рядів покриття. Перший брусок у гребні кріплять у такому положенні, щоб між черепицями верхніх рядів суміжних скатів залишався зазор. При наявності гребеневого бруска верхні ряди черепиці не повинні його торкатися.

В обох випадках положення першого бруска обрешітки фіксують шляхом укладання пробних черепиць. Відстань між брусками залежить від виду черепиці.

Плоску стрічкову черепицю можна укладати в покриття як справо наліво, так і з ліва направо. Черепицю укладають у два шари здвоєними рядами або лускатим способом. При здвоєним укладанні черепицю карнизного ряду обпираються на два бруски й зачіпають шипом за другий брусок. Другий ряд укладають на перший і зачіпають за перший шипами. Аналогічно укладають третій, четвертий і наступні здвоєні ряди із кроком 280 мм. У лускатім покритті карнизні й гребеневі ряди настилають здвоєними, а всі інші - з рівномірним кроком 165 мм, що відповідає нахлесті в 200 мм.

В обох випадках черепицю укладають із розбіжкою швів. Для цього кожний непарний ряд починають цілою черепицею й закінчують цілою або половинкою, а кожний парний ряд починають половинкою й закінчують відповідно половинкою або цілою черепицею. Половинки черепиць одержують розпилюванням цілих. Для сприйняття температурних зсувів між черепицями в ряді залишають зазор 1,5...2 мм.

Черепиця до обрешітки кріпиться кляммерами. При ухилі даху більш 60 % кріплять усі черепиці. При малих ухилах покрівлі черепицю кріплять тільки у фронтоні, ребер і разжолобків, а також у карнизному й гребеневому рядах. При неповному примиканні черепиці одна до одної , починаючи із другого ряду, їх укладають на цементно-вапняному розчині з додаванням волокнистих наповнювачів

Стрічкову пазову й штамповану черепицю укладають тільки зпава наліво в один шар. Для такої черепиці нахлест в ряді становить відповідно 20 і 30 мм, а нахлестка рядів - 65...75 мм. При неповному приляганні черепиці пазову нахлестку ущільнюють цементно-вапняним розчином. До обрешітки черепицю кріплять дротом. Для одночасного завантаження крокв і стін черепичну покрівлю на протилежних скатах улаштовують одночасно. Разжолобки покривають покрівельною сталлю або спеціальною черепицею.

Влаштування покрівлі з металочерепиці

Металочерепиця – це металеві листи, які повторюють форму і малюнок професійно укладеної черепиці. Всі складки малюнку повторюються ніби, вони однакові. Таким чином, економляться трудовитрати і скорочується кількість стиків за рахунок розміру матеріалів.

Рис. 91. Покрівля з металочерепиці

Покрівля з металочерепиці важить в шість разів менше, ніж натуральна черепиця. Укладають її в напусток, кріплять без свердління отворів, шурупами-саморізами.

1. Загальні рекомендації по монтажу металочерепиці

Мінімальний кут нахилу скату не менше ніж 12°. Якщо на даху була стара покрівля, її необхідно демонтувати. Для попередження накопичення конденсату та проникнення його в верхній теплоізоляційний шар, використовується гідроізоляція

2. Послідовність монтажу металочерепиці

Монтаж провадиться від нижніх елементів до верхніх. У випадку використання металочерепиці та водостічної системи послідовність монтажу наступна :

· Гідроізоляція

· Обрешітка

· Гаки для кріплення ринв

· Карнизна планка

· Внутрішні кути

· Профільні листи

· Коньки

· Вітрові планки

· Планка пристінна

· Ринви

Труби

3. Гідроізоляція

Потреба в провітрюванні простору між покрівельною основою в залежить від:

- Вологості внутрішнього і зовнішнього повітря;

- Перепаду температури між конструкціями і зовнішнім повітрям;

- Герметичності покрівлі і основи;

- Товщини шаруючи теплоізоляції основи;

- Щоб уникнути нагромадження конденсату і вологи на внутрішній поверхні металу, необхідно виконати гідроізоляцію горищних приміщень, ретельно змонтувати гідроізоляцію під обрешіткою, запезпечити вентиляцію.

Гідроізоляційний килим укладають внахлест від карниза до конька, при цьому під коньком повинен бути зазор не менше 50 мм для безперешкодного випару вологи (якщо горищне приміщення тепле). Решетування повинне бути виконане так, щоб повітря безперешкодно проникало від карниза під коньок даху.

Вентиляційні отвори встановлюються в найвищому місці покрівлі.

Складські приміщення і неопалювані горища провітрюються через торцеві віконця. В особливо важливих приміщеннях вентиляція повинна бути примусовою.

УВАГА ! Спочатку укладається гідроізоляційний матеріал, а тільки потім монтується обрешітка.

4.Обрешітка

Для обрешітки використовуються дошки 30х100 мм. Їх потрібно встановлювати з визначеним кроком, у залежності від того, з яким видом черепиці ведуться роботи. Цей крок звичайно становить 300-350 мм. При монтажі обрешітки варто не забувати, що вихідна на карниз дошка повинна бути на 10-15 мм товщі інших. При монтажі обрешітки необхідно передбачити кріплення для прохідних елементів (вентиляційні труби та ін.).

Якщо є імовірність, що вентиляція під черепицею буде недостатня, то при монтажі решетування рекомендується використовувати гідроізоляційний матеріал.

Це робиться для запобігання виникнення конденсату з нижньої сторони покрівельного листа. Гідроізоляційний матеріал повинен поглинати вологу з боку теплоізоляції і запобігати накопиченю вологи у вигляді конденсату, що утвориться на нижній стороні покрівельного покриття в зв'язку з атмосферними коливаннями.


Читайте також:

  1. Влаштування двократного АПВ
  2. Влаштування дітей сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування
  3. Влаштування дітей, позбавлених батьківського піклування
  4. Влаштування захисного шару стовбура
  5. Влаштування земляного полотна
  6. Влаштування лежаків
  7. Влаштування опалубки.
  8. Влаштування покрiвлi з глинобiтумних мастик.
  9. Влаштування схем АПВ на змінному оперативному струмі
  10. Діяльність держави з працевлаштування молоді
  11. Інститут працевлаштування та забезпечення зайнятості




Переглядів: 761

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Влаштування покрiвлi з глинобiтумних мастик. | Карнизна планка

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

 

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.006 сек.