АПВ з самосинхронізацією синхронних генераторів та компенсаторів
АПВ з самосинхронізацією синхронних генераторів (АПВС) використовуються на одиночних лініях зв’язку з гідроелектростанціями ГЕС, які не мають значного місцевого навантаження, у випадках, коли не допускається використання більш простого НАПВ.
Послідовність дій АПВС така.
При пошкодженні на лінії зв’язку між енергосистемою і ГЕС дією релейного відключаються:
лінія зі сторони енергосистеми;
генератори на ГЕС з одночасним гасінням поля (де-коли генератори залишаються включеними, а відключаються тільки їх АГП).
Принцип дії АПВС представлено на рис.2.12.
Після заданої витримки часу пристрій АПВВН на підстанції енергосистеми А виконує повторне включення вимикача Q1 зі сторони енергосистеми. Якщо АПВ лінії успішне і лінія залишилась під напругою, що контролюється реле напруги KV2, і відсутності напруги на шинах ГЕС, що контролюється реле напруги KV3, АПВ на ГЕС включає вимикач Q2. Після появи на шинах ГЕС напруги здійснюється повторне почергове включення гідрогенераторів методом самосинхронізації (якщо вони були відключені) і після зниження частоти обертання до значення, при якому сковзання не перевищує 3-5%, включається АГП.
Розглянутий тип АПВ може використовуватись також на одиночних лініях, що живлять підстанції з синхронними компенсаторами чи двигунами, якщо для них не допускається несинхронне включення або забезпечується ресинхронізація [3].