Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Структура та основні принципи побудови мережі Internet

Інтернет можна розглядати як сукупність мільйонів вузлів, зв'язаних один з одним усілякими лініями зв'язку. При цьому, вузлами можуть бути локальні мережі або окремі комп'ютер, які називають хост-комп'ютерами (host - господар).

Хост- це будь-який комп'ютер (ПК, смартфон, сервер, маршрутизатор, тощо), що безпосередньо підключений до глобальної мережі Інтернет і є її постійною частиною. Він вирішує питання комунікації і доступу до мережевих ресурсів: модемів, інших комп'ютерів, тощо.

Локальні мережі, які об’єднує мережа Інтернет, - це мережі різного масштабу: великі національні магістральні мережі, регіональні мережі, корпоративні мережі, тощо. Якщо деяка локальна мережа безпосередньо підключена до глобальної, то до неї може бути підключена і кожна робоча станція цієї мережі.

Обмін інформацією між комп'ютерами мережі здійснюється по каналах суспільних телекомунікацій (виділених телефонних аналогових і цифрових лініях, оптичних каналах зв'язку і радіоканалах, у тому числі супутникових лініях зв'язку). Для під'єднання комп'ютерів до ліній зв'язку використовуються спеціальні електронні пристрої (мережеві плати, мережеві адаптери, модеми і т.ін.).

Мережі, які є складовими Інтернету, поширюються на великі відстані та можуть перекривати одна одну, тому будь-яка пара вузлів Інтернет пов'язана між собою не одним, а багатьма каналами зв'язку, завдяки чому Інтернет забезпечує стійкий зв'язок. У разі руйнування частини мережі інформація, що передається по Інтернет може обходити ушкоджені ділянки.

Взаємодія вузлів не залежить від типів комп'ютерів, їхньої архітектури, операційних систем, а також фізичної реалізації зв'язку між ними.

Загальна структура глобальної мережі Internet представлена на рис. 4.

Рис. 4. Структура глобальної мережі Internet

Серед вузлів Інтернет є комп'ютери, що містять інформаційні ресурси мережі та надають різні види мережевого сервісу (пересилку пошти і файлів, пошук в базах даних, тощо). Ці комп'ютери називаються серверами. Обмін інформацією між серверами здійснюється по високошвидкісних каналах зв'язку – магістралях. Сервери, об'єднані високошвидкісними магістралями, складають базову частину мережі Internet. Сервери надають послуги або ресурси іншим комп'ютерам мережі, які запитують інформацію, - клієнтам (користувачам, абонентам).

Таким чином, робота в Internet передбачає наявність передавача інформації (сервера), приймача (клієнта) і каналу зв'язку між ними. При «вході» в Internet, комп'ютер виступає як клієнт, що запитує необхідну інформацію на обраному сервері. Така технологія роботи називається архітектурою "клієнт-сервер": комп'ютер, який посилає запит в цій схемі називається клієнтом; комп'ютер, який отримує і відповідає на запит, — сервером.

Окремі користувачі підключаються до мережі через Internet-провайдерів (Internet Service Provider, ISP - постачальник послуг Інтернету).

Провайдер - постачальник мережевих послуг - це організація (юридична особа), що надає послуги по приєднанню користувачів до мережі Internet.

Як правило, провайдер має в своєму розпорядженні постійно ввімкнений досить продуктивний сервер і засоби для одночасного підключення кількох користувачів (багатоканальний телефон, багатопортову плату тощо).

Провайдер, як правило, забезпечує користувачам такі послуги Інтернету:

§ доступ до інформаційних ресурсів Інтернету;

§ надання адреси електронної пошти;

§ виділення необхідного простору на своєму вузлі для web-сторінок абонента;

§ реєстрація індивідуального домену користувача;

§ надання лінії зв'язку тощо.

Користувачі навчальних закладів, великих організацій, фірм, підприємств, як правило, приєднуються до мережі Internet через свою локальну мережу на один із комп'ютерів якої покладається вирішення завдань proxy-сервера - управління локальною мережею і виконання функцій "посередника" між комп'ютерами користувачів та мережею Internet (proxy - представник, довірена особа).

Регіональний провайдер, підключається до крупнішого провайдера національного масштабу, що має вузли в різних містах країни. Мережі національних провайдерів об'єднуються в мережі транснаціональних провайдерів або провайдерів першого рівня. Об'єднані мережі провайдерів першого рівня складають глобальну мережу Internet.

Обслуговуванням процесу передачі даних займаються програми, які можуть виконуватися як на комп'ютері клієнта, так і на віддаленому комп'ютері-сервері. Сервери управляються спеціалізованими програмами, які підтримують реалізацію мережевої взаємодії: дозволяють пересилати пошту і файли, здійснювати пошук в базах даних і виконувати інші завдання. Такі програми називаються програмами-серверами (Web-серверами). У найпростішому випадку web-сервер виконує функції надання мережевих ресурсів, тобто, отримує по мережі запит на певний ресурс, знаходить відповідний файл на локальному жорсткому диску і відправляє його по мережі комп'ютеру, що послав запит.

Найчастіше використовуються Web-сервери Apache (вільно поширюваний, Open Source), IIS (Microsoft), тощо. Web-сервером є також proxy-сервер - програма, що виконує посередницьку функцію між клієнтським комп'ютером і фізичним сервером.

Web-сервером називають як програмне забезпечення, що виконує функції web-сервера, так і безпосередньо комп'ютер, на якому це програмне забезпечення працює.

Програмне забезпечення, завантажене на комп'ютері користувача, яке забезпечує доступ до web-ресурсів (передачу запитів до web-сервера і одержання відповідей від нього) називають програмами-клієнтами (або клієнтами).

Клієнтами є, наприклад, браузери (web-оглядачі), за допомогою яких користувач переглядає інформацію, отриману від web-сервера. Найбільш популярними браузерами є:

§ Internet Explorer (частина Microsoft Windows),

§ Mozilla Firefox (незалежне програмне застосування),

§ Opera (безкоштовна, починаючи з версії 8.50), тощо.

Практично всі послуги мережі Internet побудовані за принципом "клієнт-сервер", який передбачає, що клієнт (клієнтське застосування, додаток-клієнт) посилає запит на одержання певних послуг, а web-сервер відповідає на нього, надаючи ці послуги.

Види послуг, що надаються мережею Internet, називають службами (сервісами) Internet. В історії Інтернет існували різні види сервісів, одні з яких у даний час вже не використовуються, інші поступово втрачають свою популярність, у той час як треті переживають свій розквіт.

Основні сервіси, що не втратили своєї актуальності на даний момент:

§ WWW (World Wide Web, всесвітня павутина) - служба пошуку і перегляду інформації в електронному вигляді, включають текст, графіку, звук і відео.

§ Електронна пошта (E-mail) - служба передачі електронних повідомлень. Існує можливість відправлення як текстових, так і двійкових файлів.

§ FTP (File Transfer Protocol) – служба передачі файлів. Встановивши зв'язок з віддаленим комп'ютером, користувач може скопіювати файл із віддаленого комп'ютера на свій або скопіювати файл зі свого комп'ютера на віддалений.

§ ICQ – служба для спілкування в реальному часі за допомогою клавіатури.

Серед цих служб можна виділити служби, призначені для комунікації, тобто для спілкування, передачі інформації (E-mail, ICQ), а також служби, призначення яких – це збереження інформації і забезпечення доступудо цієї інформації користувачів. Серед останніх служб лідируюче місце займає служба WWW, оскільки дозволяє отримувати доступ до інформації незалежно від місця її розташування. На другому місці знаходиться служба FTP, оскільки які би інтерфейси і зручності не розробляли для користувача, інформація все рівно зберігається у файлах, доступ до яких і забезпечує ця служба.

 


Читайте також:

  1. II. Основні закономірності ходу і розгалуження судин великого і малого кіл кровообігу
  2. III. Географічна структура світового ринку позичкового капіталу
  3. Internet- сайти
  4. Internet- торгівля , бізнес- портали, аукціон, Internet-банкінг
  5. Internet. - це мережа з комутацією пакетів, і її можна порівняти з організацією роботи звичайної пошти.
  6. The Internet and Modern Life. The use of the Infinitive.
  7. VІ. План та організаційна структура заняття
  8. Абонентський стик ISDN мережі
  9. Аграрна політика як складова економічної політики держави. Сут­ність і принципи аграрної політики
  10. Адвокатура в Україні: основні завдання і функції
  11. Адміністративно – територіальний устрій і соціальна структура Слобожанщини у половині XVII – кінці XVIII століття
  12. Адреса в Internet




Переглядів: 3595

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
 | Принципи функціонування Internet

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.002 сек.