МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах
РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ" ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів
Контакти
Тлумачний словник Авто Автоматизація Архітектура Астрономія Аудит Біологія Будівництво Бухгалтерія Винахідництво Виробництво Військова справа Генетика Географія Геологія Господарство Держава Дім Екологія Економетрика Економіка Електроніка Журналістика та ЗМІ Зв'язок Іноземні мови Інформатика Історія Комп'ютери Креслення Кулінарія Культура Лексикологія Література Логіка Маркетинг Математика Машинобудування Медицина Менеджмент Метали і Зварювання Механіка Мистецтво Музика Населення Освіта Охорона безпеки життя Охорона Праці Педагогіка Політика Право Програмування Промисловість Психологія Радіо Регилия Соціологія Спорт Стандартизація Технології Торгівля Туризм Фізика Фізіологія Філософія Фінанси Хімія Юриспунденкция |
|
|||||||
Нещасні випадки, про які складаються акти з формою Н-1, реєструються на підприємстві у спеціальному журнал за встановленою формою.Власник повинен розглянути і затвердити акти за формою Н-1 протягом одної доби після закінчення розслідуванні, а щодо випадків, які сталися за межами підприємства, після отримання необхідних матеріалів. Затверджені акти протягом трьох діб надсилаються: - потерпілому або особі, яка представляє його інтереси - керівникові цеху або іншого структурного підрозділу, де стався нещасний випадок, для здійснення заходів щодо запобігання подібним випадкам - державному інспекторові охорони праці; профспілковій організації, членом якої є потерпілий - керівникові (спеціалістові) служби охорони праці підприємства, якому акт надсилається разом з іншими матеріалами розслідування.
На вимогу потерпілого власник зобов'язаний ознайомити його або особу, яка представляє його інтереси з матеріалами розслідування нещасного випадку. Копія акта за формою Н-1 надсилається: - органу, до сфери управління якого належить підприємство, у разі відсутності такого органу – місцевому органу виконавчої влади; - у разі гострого професійного захворювання (отруєння) надсилається також до санепідемстанції, яка здійснює облік випадків гострих професійних захворювань (отруєнь).
!Акт за формою Н-1 разом з матеріалами розслідування підлягає зберіганню протягом 45 роківна підприємстві, працівником якого є (був) потерпілий. Інші примірники акта та його копії зберігаються до здійснення всіх намічених у них заходів, але не менш як два роки. Після закінчення періоду тимчасової непрацездатності або у разі смерті потерпілого власник і головний бухгалтер підприємства, де взято на облік нещасний випадок, складають повідомлення про наслідки нещасного випадку за встановленою формою і в десятиденний термін надсилають його організаціям і посадовим особам, яким надсилався акт за формою Н-1. Повідомленняпро наслідки нещасного випадку є обов'язковим додатком до акта за формою Н-1 і підлягає зберіганню разом з ним відповідно до Положення. Нещасний випадок, про який керівника потерпілого чи власника підприємства своєчасно не повідомили, або якщо втрата працездатності від нього настала не зразу, незалежно від терміну, коли він стався, розслідується згідно з Положенням протягом місяця після одержання заяви потерпілого чи особи, яка представляє його інтереси. Питання про складання акта за формою Н-1 вирішується комісією з розслідування, а у разі незгоди потерпілого чи особи, яка представляє його інтереси, за рішенням комісії, питання вирішується у порядку, передбаченому законодавством про розгляд трудових спорів. Нещасні випадки з учнями і студентами навчальних закладів, що сталися під час проходження ними виробничої практики або виконанні робіт на підприємстві під керівництвом його посадових осіб; розслідуються і беруться на облік підприємством. У розслідувані повинен брати участь представник навчального закладу. Контроль за своєчасним і правильним розслідуванням, документальним оформленням та обліком нещасних випадків, виконанням заходів щодо усунення їх причин здійснюється органами державного управління та органами державного нагляду за охороною праці відповідні до їхньої компетенції та повноважень. · У разі відмови власника скласти акт за формою Н-1чи незгоди власника, потерпілого або особи, яка представляє його інтереси, із змістом акта або з приписом посадової особи органів держнаглядохоронпраці, питання вирішується вищим органом держнаглядохоронпраці або в порядку, передбаченому законодавством про розгляд трудових спорів.
1.1.Спеціальному розслідуванню підлягають нещасні випадки:
– із смертельним наслідком; – групові, які сталися одночасно з двома і більше працівниками незалежно від тяжкості ушкодження їх здоров'я !!!!!. Про груповий нещасний випадок, нещасний випадок із смертельним наслідком власникзобов'язаний негайно передати повідомлення за встановленою формою (додаток 4): - відповідному місцевому органу державного нагляду за охороною праці; - прокуратурі за місцем виникнення нещасного випадку; - органу, до сфери управління якого належить це підприємство (у разі його відсутності — місцевому органу виконавчої влади); - санепідемстанції у разі гострих професійних захворювань (отруєнь); - профспілковій організації, членом якої є потерпілий; - вищестоящому профспілковому органу; - місцевому штабу цивільної оборони та з надзвичайних ситуацій та іншим (у разі необхідності). Спеціальне розслідування групового нещасного випадку, нещасного випадку із смертельним наслідком , під час якого загинуло 2–4 особи, проводиться комісією із спеціального розслідування. Якщо постраждав сам власник – органом, до сфери управління якого належить це підприємство, а у разі його відсутності – місцевим органом виконавчої влади). Розслідування цього випадку проводиться комісією, яка визначається наказом керівника територіального органу держаного нагляду за охороною праці. До складу комісії із спеціального розслідування включаються: - посадова особа органу державного нагляду за охороною праці (голова комісії), - представники органу, до сфери управління якого належить підприємство, а у разі його відсутності – місцевого органу виконавчої влади, - представники власника, - представники профспілкової організації, членом якої є потерпілий, - представник з питань охорони праці її вищестоящого профспілкового органу або уповноважений трудового колективу з питань охорони праці, якщо потерпілий не є членом профспілки, - спеціаліст санепідемстанції (у разі розслідування гострих професійних захворювань (отруєнь).
Спеціальне розслідування групового нещасного випадку, під час якого загинуло 5 і більше осіб або травмовано 10 і більше осіб, проводиться комісією із спеціального розслідування, призначеною Наказом Держнаглядохоронпраці, якщо не було прийнято спеціального рішення Кабінету Міністрів України. Спеціальне розслідування нещасних випадків проводиться протягом не більше 10 робочих днів. У разі необхідності встановлений термін має бути продовжений органом, який призначив розслідування. Власник у п'ятиденний термін з моменту підписання спеціального розслідування нещасного випадку чи одержання припису посадової особи органу Державного нагляду за охороною праці щодо взяття на облік нещасного випадку зобов'язаний: - розглянути ці матеріали; - видати наказ про здійснення запропонованих заходів щодо запобіганні причинам подібних випадків; - притягнути до відповідальності працівників, які допустили порушення законодавства про охорону праці. Після закінчення спеціального розслідування нещасного випадку власник у п'ятиденний термін надсилає за рахунок підприємстві матеріали, зазначені в пункті 42 Положення: - прокуратурі - відповідним органам державного нагляду за охороною праці - профспілкової органу, представники яких брали участь у розслідуванні - міністерству або іншому центральному органу виконавчої влади, до сфери управління якого належить підприємство - Держнаглядохоронпраці - санепідемстанції. у разі розслідування гострого професійного захворювання (отруєння).
Перший примірник матеріалів розслідування залишається на підприємстві. На підставі актів за формою Н-1 власник складає державну статистичну звітність про потерпілих за формою, затвердженою Держкомстатом, і подає її в установленому порядку у відповідні організації, а також несе відповідальність за її достовірність згідно із законодавством. 2. Розслідування та облік хронічних професійних захворювань і отруєнь Усі вперше виявлені хронічні професійні захворювання і отруєння (далі – профзахворювання) підлягають розслідуванню, причому віднесення захворювання до професійного проводиться відповідно до списку професійних захворювань, затвердженого МОЗ та Мінпраці. Зв'язок профзахворювання з умовами праці працівника визначається на підставі: - клінічних даних; - санітарно-гігієнічної Характеристики умов праці, яка складається санепідемстанцією за участю спеціалістів (представників) підприємства. Санітарно-гігієнічна характеристика видається за запитом керівника лікувально-профілактичного закладу, що обслуговує підприємство, або спеціаліста з профпатології міста (області), завідуючого відділенням профпатології міської (обласної) лікарні. Професійний характер захворювання визначається експертною комісією у складі: - спеціалістів лікувально-профілактичних установ та закладів охорони здоров'я, яким надано таке право - і спеціалістів (представників) підприємства.
У спірних випадках для остаточного вирішення питання про наявність профзахворювання хворий направляється до інституту медицини праці Академії медичних наук України (м. Київ), на який покладено функції Українського профпатологічного центру. Власник зобов'язаний сприяти роботі комісії (забезпечити приміщенням, транспортом, зв'язком) і компенсувати всі витрати, пов'язані з її роботою. Комісія з розслідування зобов'язана: - скласти програму розслідування причин профзахворювання; - розподілити функції між членами комісії; - розглянути питання про необхідність залучення до її роботи експертів; - провести розслідування обставин та причин профзахворювання; - скласти акт розслідування за встановленою формою, в якому намітити заходи щодо запобігання розвиткові профзахворювання, забезпечення нормалізації умов праці, а також визначити осіб, які не виконали норми (правила, гігієнічні регламенти).
Акт розслідування причин профзахворювання складається комісією З розслідування у п'яти примірниках протягом трьох діб після закінчення розслідуванняі надсилаєтьсявласником: - хворому - лікувально-профілактичному закладу, який обслуговує це підприємство - профспілковій організації, членом якої є хворий. - санепідстанції для аналізу і контролю за здійсненням заходів.
Перший примірник акта розслідування зберігається на підприємстві протягом 45 років. Реєстрація та облік випадків профзахворювань ведеться у спеціальному журналі за встановленою формою: - на підприємстві та в установах санітарно-епідеміологічної служби на підставі повідомлень про профзахворювання та актів їх розслідування; - у лікувально-профілактичних закладах на підставі медичної картки амбулаторного хворого.
Форми державної статистичної звітності про профзахворювання затверджуються МОЗ. Читайте також:
|
||||||||
|