Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



СОЦІАЛЬНО-ЕКОНОМІЧНА ХАРАКТЕРИСТИКА ПРОФЕСІЇ

Код професії: 1477.

М Е Н Е Д Ж Е Р

ЗРАЗОК ПРОФЕСІОГРАМИ ПРОФЕСІЇ

У часи рабоволодіння процвітала торгівля; пізніше, у часи феодалізму і розвитку натурального господарства значення торгівлі в селі зменшилося, але з розвитком міст і ремесел вона знову придбала своє первинне значення. У часи становлення капіталізму і первинного накопичення капіталу процвітало фінансове підприємництво, а пізніше - промислове. По-справжньому менеджмент почав розвиватися тільки з розвитком капіталізму, саме тоді з'явилася потреба в талановитих управлінцях, які могли б виробити свою стратегію управління фірмою і розвитку бізнесу і привести фірму до успіху, або в крайньому випадку, врятувати її від банкрутства. У середині ХІХ століття бізнес придбав нові форми. Якщо до цього одноосібним управлінцем був господар, то у часи бурхливого промислового зростання структура значно змінилася. З тих пір і почав розвиватися менеджмент в тому вигляді, в якому ми його звикли сприймати. Відтоді та дотепер здобувши різні управлінські школи і відсіявши з розвитком історії належні парадигми, принципи, методи, системи і підходи менеджмент став невід’ємною частиною нашого життя і праці, до того ж він постійно розвивається і удосконалюється. Поступово з розвитком товарно-грошових відносин розвивався і бізнес. Як самостійна теоретична дисципліна наука управління виникла на рубежі XIX—XX ст. У цей період уперше було поставлено питання про роль менеджменту як самостійної сфери наукового знання і практичної діяльності. Доводилося, що менеджмент слід конституювати в особливу науку зі своїм предметом, літературою й асоціаціями. Виникнення менеджменту як наукової системи управління виробництвом була відповіддю на потреби промислового розвитку кінця XIX — початку XX ст. Термін менеджмент англійського походження (management – організація управління). До нього близькі менеджер (manager від manage — керувати) — професійний керівник і менеджеризм (managerism — теорія управління виробництвом). Розрізняють декілька видів менеджерів: маркетинговий, фінансовий, кадровий, виробничий, транспортний і адміністративний, який регулює діловодство та внутрішні зв'язки бізнесу. Ключову роль в економіці високорозвинутих країн грають фірми, що відносяться до малого бізнесу, діяльність яких спрямована на отримання прибутку шляхом виготовлення і реалізації певної продукції або послуг. В організації малого бізнесу ведучу роль відіграє менеджер, який наближає продукцію та послуги до повсякденних потреб споживачів, впроваджує нововведення технічного прогресу в управлінні. У спрощеному розумінні менеджмент - це вміння досягати поставленої мети, використовуючи працю, інтелект, мотиви поведінки інших людей, щоб забезпечити добробут народу в ринкових умовах. Тому значимість і необхідність даної професії відповідає рівню становлення ринкових відносин. Отже, менеджер – це людина, яка здійснює роботу з управління виробництвом і колективами людей, керуючись сучасними методами, це керівник, посадова особа, яка презентує адміністрацію підприємства, фірми.

Професія менеджера поширена в усіх галузях економіки і сферах бізнесу. А також розповсюджена по всій території України, але найбільше в містах.

Стосовно нашої країни фахівці цієї професії працюють в різноманітних типах державних, орендних, приватних, комунальних, акціонерних підприємствах, організаціях, товариствах, кооперативах усіх галузей економіки.

Форма організації праці – індивідуальна з управління виробництвом, організацією, фірмою в ринкових економічних умовах. Форма оплати праці – погодинна, за погодинними окладами.


Читайте також:

  1. I. Загальна характеристика політичної та правової думки античної Греції.
  2. II. ВИРОБНИЧА ХАРАКТЕРИСТИКА ПРОФЕСІЇ
  3. II. Морфофункціональна характеристика відділів головного мозку
  4. Аварії на хімічно-небезпечних об’єктах та характеристика зон хімічного зараження.
  5. Автобіографія. Резюме. Характеристика. Рекомендаційний лист
  6. Автокореляційна характеристика системи
  7. Амплітудно-частотна характеристика, смуга пропускання і загасання
  8. Аплікація як вид образотворчої діяльності дошкільнят, його характеристика.
  9. Архітектура СЕП та характеристика АРМ-1, АРМ-2, АРМ-3
  10. Аспекти незалежності аудиторської професії
  11. Аспекти незалежності аудиторської професії.
  12. Афіксальні морфеми. Загальна характеристика




Переглядів: 876

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
РЕКОМЕНДАЦІЇ ЩОДО СКЛАДАННЯ ІНФОРМАЦІЙНОЇ ПРОФЕСІОГРАМИ | ВИРОБНИЧА ХАРАКТЕРИСТИКА ПРОФЕСІЇ

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.002 сек.