МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах
РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ" ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів
Контакти
Тлумачний словник Авто Автоматизація Архітектура Астрономія Аудит Біологія Будівництво Бухгалтерія Винахідництво Виробництво Військова справа Генетика Географія Геологія Господарство Держава Дім Екологія Економетрика Економіка Електроніка Журналістика та ЗМІ Зв'язок Іноземні мови Інформатика Історія Комп'ютери Креслення Кулінарія Культура Лексикологія Література Логіка Маркетинг Математика Машинобудування Медицина Менеджмент Метали і Зварювання Механіка Мистецтво Музика Населення Освіта Охорона безпеки життя Охорона Праці Педагогіка Політика Право Програмування Промисловість Психологія Радіо Регилия Соціологія Спорт Стандартизація Технології Торгівля Туризм Фізика Фізіологія Філософія Фінанси Хімія Юриспунденкция |
|
|||||||
Право на відпустку.ЛЕКЦІЯ № 18. Тема: Робочий час і час відпочинку. Січня –Новий рік. 7 січня – Різдво Христове; 8 березня – Міжнародний жіночий день; 1 і 2 травня – День міжнародної солідарності трудящих; 9 травня – День Перемоги; 28 червня – День Конституції України; 24 серпня – День незалежності України. Неробочі дні: Пасха ( Великдень) – один день, Трійця – один день. За поданням релігійних громад інших (неправославних) конфесій зареєстрованих в Україні, особам , які сповідають відповідні релігії, надається 3 дня відпочинку протягом року для святкування їхніх великих свят з відпрацюванням за ці дня. У святкові та неробочі дня допускається робота, припинення якої неможливо через виробничо – технічні умові ( безперервно діючі підприємства), роботи викликані необхідністю обслуговування населення, а також навантажувально – розвантажувальні роботи. Ст.67 КЗпП України вказує, що коли святковий або неробочий день збігається з вихідним днем, вихідний переноситься на наступний після святкового або неробочого дня. Робота у ці дні оплачується у подвійному розмірі: а) підрядникам - за подвійними відрядними розцінками; б)при поденної оплаті або денним ставкам – у розмірі подвійної годинної або денної ставки; в)працівникам, які одержують місячний оклад – у розмірі одинарної погодинної або денної ставки понад оклад, якщо робота в ці дні проводиться у межах місячної норми робочого часу і в розмірі подвійної погодинної або денної ставки, якщо робота проводиться понад місячну норму . Оплата у зазначеному розмірі проводиться за години фактично відпрацьовані у святкові або неробочий день. За бажанням працівнику може бути наданий інший день відпочинку.
Контрольні запитання: 1.Надурочна робота. 2.Чергування. 3. Поняття часу відпочинку. 4.Щотижневий безперервний відпочинок. 5.Святкові і неробочі дні.
Література. 1.В.І. Прокопенко “Трудове право”, підручник, Х.- 1998. 2.Карпенко Д.О. Трудове право України. К.,-1999р. 3.Трудове право України. Підручник за ред. Н.Б.Болотіної, Г.І.Чанишевої. 5. Венедиктова В. регулювання ненормованого робочого часу в умовах ринкової економикі. / Право України –1999 -№7. С.104-106,131./ 6. Гинцбург Л.Я. Регулювання робочого времени в СССР. М. 1966. План: 1.Право на відпустку, види відпусток. 2.Щорічна основна та щорічна додаткова відпустки. 3.Стаж роботи, що дає право на щорічну основну відпустку. Відпустка – це час відпочинку, який обчислюється в календарних днях і надається працівникам із збереженням місця роботи і заробітної плати. Право на відпустку мають всі громадяни, що працюють в підприємствах, установах , організаціях незалежно від форми власності. Вперше в національному законодавстві передбачено право працівника у разі його звільнення ( крім звільнення за порушення трудової дисципліни) на невикористану відпустку з наступним звільненням. Датою звільнення у такому разі є останній день відпустки. В разі закінчення строку трудового договору невикористана відпустка може за його бажанням надаватися і тоді, коли час відпустки повністю або частково перевищує строк трудового договору. Час хвороби працівника у період відпустки , засвідчений належним чином, продовжує її, тому день звільнення є останній день хвороби. Законом України “ Про відпустки” передбачені таки відпустки: 1. Щорічні: а) основна (ст.6 Закону “ Про відпустки); б) додаткова – за роботу із шкідливими та важкими умовами праці (ст.7 Закону); в) додаткова – за особливий характер праці (ст.8 Закону); г) інші, передбачені законодавством. 2. Додаткова у зв’язку з навчанням (ст.14,13,15 Закону). 3. Творча відпустка (ст.16 Закону). 4. Соціальна відпустка: а) відпустка у зв’язку з вагітністю та пологами (ст. 17 Закону); б) відпустка для догляду за дитиною до досягнення нею з річного віку (ст.18 Закону); в) додаткова відпустка працівникам, які мають дітей (ст.19 Закону). 5.Відпустка без збереження заробітної плати (ст.25,26 Закону). Законодавством, колективним договором, угодою та трудовим договором можуть встановлюватися інші види відпусток. Читайте також:
|
||||||||
|