Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Загальні відомості про Інтернет

Інтернет – найбільша глобальна комп’ютерна мере­жа, що поєднує десятки мільйонів абонентів у понад 150 країнах світу. Щомісяця кількість її користувачів зростає на 7-10%. Інтернет є своєрідним ядром, яке забезпечує взаємодію інформаційних мереж, що належать різним уста­новам у всьому світі. Якщо раніше нею користувалися винятково як середовищем передавання файлів і повідом­лень електронної пошти, то сьогодні за її допомогою розв’язують складніші завдання, які підтримують функції мережного пошуку та доступу до розподілених інформаційних ресурсів й електронних архівів. Таким чином Інтернет утворює глобальний інформаційний простір.

Мережа Інтернет, що служила спочатку дослідницьким і навчальним групам, стає все популярнішою в ділових колах. Компанії спокутуються дешевим глобальним зв’язком і його швидкістю, зручністю виконання сумісних робіт, доступними програмами, унікальною базою даних цієї мережі. Вони розглядають глобальну комп’ютерну мережу як доповнення до своїх власних локальних ме­реж. Уже кілька років розвиваються і встигли широко ввійти у практику в розвинутих країнах технологій Інтернету, що є аналогами відпрацьованих інформаційних технологій «великої» мережі в корпоративних мережах і у дуже невеликих мережах персональних комп’ютерів підприємств малого бізнесу. За низької вартості послуг (часто це тільки фіксована щомісячна плата за лінії зв’язку або телефон) користувачі можуть одержати доступ до комерційних і некомерційних інформаційних служб США, Канади, Австралії, багатьох європейських країн, з недавнього часу – також України та Росії. В архівах вільного доступу мережі Інтернет є інформація практично з усіх сфер людської діяльності, від нових наукових відкриттів до прогнозу погоди на завтра. Тут можна знайти рекламу багатьох тисяч фірм і розмістити (часто безкоштовно!) свою рекламу, яка вмить розійдеться по всьому світу. Крім того, ця глобальна комп’ютерна мережа надає унікальні можливості дешевого надійного та конфіденційного глобального зв’язку, що виявляється дуже зручним для транснаціональних корпорацій і структур управління. Як правило, використання інфраструктури Інтернету для міжнародного зв’язку коштує набагато дешевше від прямого комп’ютерного зв’язку через супутниковий канал або телефон.

Найпоширеніша послуга мережі Інтернет – електронна пошта. Сьогодні свою адресу в системі електронної пошти мають сотні мільйонів осіб. Вартість пересилання електронного листа значно нижча ніж звичайного. Крім того, повідомлення, передане електронною поштою, доходить до адресата протягом кількох хвилин, тоді як звичайний лист він одержує через кілька днів, а то й тижнів.

Стандарти Інтернет дають змогу працювати над спільним проектом за допомогою електронної пошти, виконувати гіпертекстові документи (служба WWW), що включають аудіо- та відеоінформацію, є також можливість організовувати дискусійні робочі групи за допомогою теле-, аудіо- і навіть відео-конференцій у реальному масштабі часу.

Для інформаційної безпеки в мережі застосовуються різні протоколи шифрування конфіденційної інформації, її сертифікація та електронні підписи. Несанкціоновано­му переміщенню даних між локальною мережею підпри­ємства і глобальною мережею можуть перешкоджати спе­ціальні комп’ютери або програми (брандмауери).

Сьогодні для Інтернету настав період підйому – пе­редусім завдяки активній підтримці з боку урядів євро­пейських країн і США. У першій половині 90-х років XX ст. у США щорічно виділялося приблизно 1-2 млрд. доларів на створення нової мережної інфраструктури. Дослідження в галузі мережних комунікацій фінансу­ють також уряди Великобританії, Швеції, Фінляндії, Ні­меччини. Однак державне фінансування – лише неве­лика частка коштів, оскільки все помітнішою останніми роками стає «комерціалізація» мережі (очікується, що не­забаром 80-90% коштів надходитиме з приватного сек­тору).


Читайте також:

  1. II. ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ.
  2. IX. Відомості про військовий облік
  3. IX. Відомості про військовий облік
  4. V Практично всі психічні процеси роблять свій внесок в специфіку організації свідомості та самосвідомості.
  5. WEB - сайт підприємства в Інтернет
  6. Адресація в Інтернет
  7. Адреси світових товарних бірж в інтернеті
  8. Білковий обмін: загальні відомості
  9. Біографічні відомості
  10. Боротьба з проявами національної самосвідомості
  11. В. Розрахунки через Інтернет
  12. Вальниці ковзання. Загальні відомості




Переглядів: 3437

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Досліджуваний, його діяльність в експерименті. Види досліджуваних. | Класифікація комп’ютерних мереж.

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.003 сек.