Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Контакти
 


Тлумачний словник
Авто
Автоматизація
Архітектура
Астрономія
Аудит
Біологія
Будівництво
Бухгалтерія
Винахідництво
Виробництво
Військова справа
Генетика
Географія
Геологія
Господарство
Держава
Дім
Екологія
Економетрика
Економіка
Електроніка
Журналістика та ЗМІ
Зв'язок
Іноземні мови
Інформатика
Історія
Комп'ютери
Креслення
Кулінарія
Культура
Лексикологія
Література
Логіка
Маркетинг
Математика
Машинобудування
Медицина
Менеджмент
Метали і Зварювання
Механіка
Мистецтво
Музика
Населення
Освіта
Охорона безпеки життя
Охорона Праці
Педагогіка
Політика
Право
Програмування
Промисловість
Психологія
Радіо
Регилия
Соціологія
Спорт
Стандартизація
Технології
Торгівля
Туризм
Фізика
Фізіологія
Філософія
Фінанси
Хімія
Юриспунденкция






Вади розвитку хребта

Догляд за хворими із захворюваннями і ушкодженнями хребта і тазу

Лекція №10

Аномалії розвитку хребців виникають внаслідок порушень ембріонального розвитку хребта, інколи відбувається зрощення декількох його сегментів. Так, злиття першого шийного хребця (атланта) з потиличною кісткою називається окципіталізацією, злиття декількох шийних або верхньогрудних в єдину масу викликає синдром Кліппеля-Фейля, який характеризується вкороченням шиї (“жаб’ячою шиєю”), низьким розміщенням межі росту волосся, обмеженою рухливістю голови, кривошиєю й асиметрією обличчя.

При розростанні поперечних відростків п’ятого поперекового хребця (L5) і зрощенні їх із крижовою кісткою виникає люмбалізація. При сакралізації навпаки: S1 не зливається з куприком, а відділяється від нього хрящовим прошарком, на рентгенограмі спостерігають 6 крижових хребців. При таких аномаліях хребців можуть стискатись нервові корінці спинного мозку і викликати сильний біль у попереку, нижніх кінцівках. Діагностика вищенаведених порушень розвитку хребців проводиться на основі скарг хворих, огляду та рентгенологічного дослідження. Слід відмітити, що інколи ці аномалії виявляються тільки випадково при рентгенологічному дослідженні.

Лікування. Хворим із вродженими аномаліями хребців і неврологічними розладами в основному проводять консервативне лікування, з цією метою використовують фізіотерапевтичні процедури, знеболюючі препарати. При відсутності ефекту виконують оперативне лікування. У хворих із люмбалізацією видаляють збільшені поперечні відростки.

Spina bifida – незрощення дужок хребців. Воно буває двох видів: 1) через дефект дужок випинається вміст спинного мозку (spina bifida aperta);2) випинання вмісту не настає (spina bifida occulta).Переважно спостерігається незрощення хребцевих дужок (spina bifida posterior), розколина тіл хребців – рідко (spina bifida anterior). Незрощення дужок хребців буває на всьому протязі хребта, але частіше в його поперековому і крижовому відділах. Розрізняють декілька форм spina bifida:

1. Мeningocele – підшкірневипинання через щілину в дужках хребців оболонок спинного мозку, внаслідок скупчення рідини в замкнутому підпавутинному просторі. Локалізується виключно в крижовому відділі хребта. Величина коливається від розмірів вишні до голови дитини .

 

2. Мyеlocystocele – випинання стінки спинного мозку й оболонок, що його покривають, переважно локалізується в поперековому і грудному відділах хребта. Величина пухлини коливається від грецького горіха до розмірів кулака. Випинання нагадує кісту, наповнену рідиною; під час крику дитини воно збільшується, а при натискуванні на нього у дитини спостерігають випинання тім’ячка, очних яблук, виникає занепокоєння і може настати зупинка дихання.

3. Мyеlomeningocystocele – випинання утворюється за рахунок мозку і оболонок, що його покривають, дефект дужок може охоплювати частково або повністю хребет.

У багатьох випадках при spina bifida спостерігають водянку головного мозку, паралічі нижніх кінцівок, випадання прямої кишки, нетримання сечі і калу. Досить часто spina bifida поєднується з другими вадами розвитку плода –клишоногістю, хондродистрофією, артрогрипозом і т. ін. Слід відмітити, що у більшості випадків діти, які народилися із spina bifida aperta помирають після народження від гнійного менінгіту, який розвивається внаслідок проникнення інфекції з виразок на шкірі випинання, в деяких випадках від розриву і витікання спинномозкової рідини.

Діагностика вроджених вад хребта не викликає труднощів. Одною із діагностичних ознак при spina bifida occulta є волосатість, при цьому волоски розташовуються навколо розколини. При пальпації на місці незрощення дужок хребців відмічається дефект. У більшості випадків при spina bifida occulta немає ніяких клінічних ознак захворювання, і воно виявляється випадково при рентгенологічному обстеженні.

Лікування. Лікування spina bifida aperta оперативне і полягає у видаленні спинномозкового випинання і закриття дефекту дужок за рахунок м’яких тканин або за допомогою кісткової пластинки. Оперативне лікування здійснюють за умови відсутності паралічів нижніх кінцівок і при нормальній функції прямої кишки, сечового міхура .


Читайте також:

  1. III.Цілі розвитку особистості
  2. III.Цілі розвитку особистості
  3. III.Цілі розвитку особистості
  4. Iсторiя розвитку геодезичного приладознавства
  5. V Потреби та мотиви стимулюють пізнання себе та прагнення до саморозвитку.
  6. VІІІ. Проблеми та перспективи розвитку машинобудування.
  7. А. В. Петровський виділяє три стадії розвитку особистості в процесі соціалізації: адаптацію, індивідуалізацію і інтеграцію.
  8. Агроекологічні проблеми розвитку і шляхи їх розв'язання
  9. Альтернативність у реалізації стратегії розвитку підприємства
  10. АНАЛІЗ ПЕРСПЕКТИВНИХ НАПРЯМІВ|направлень| РОЗВИТКУ МЕТОДІВ РОЗПІЗНАВАННЯ
  11. АНАЛІЗ ПЕРСПЕКТИВНИХ НАПРЯМІВ|направлень| РОЗВИТКУ МЕТОДІВ РОЗПІЗНАВАННЯ
  12. АНАЛІЗАТОРІВ У ПРОЦЕСІ РОСТУ ТА РОЗВИТКУ ЛЮДИНИ.




Переглядів: 3804

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Походження релігії | Викривлення хребта

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

 

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.004 сек.