Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Випишіть організації, що належать до українського дисидентського руху, вкажіть час їх існування та їх головних діячів?

Випишіть військові операції, в наслідок яких укр. землі були визволені від немецьких загарбників і зазначте час їх проведення?

Серед перелічених з’ їздів КПРС випишіть ті , що сприяли процесу дисталінізації, зазначте, у якому році вони відбулися і хто тоді був першим секретарем ЦК КПРС?

Випишіть у хронологічній послідовності військові операції, що мали місце на території України у 1942р, зазначте їх точну дату, вкажіть як вони позначилися на становищі на фронті?

Які з перелічених адміністративних одиниць перебували у німецькій зоні окупації під час Другої світової війни, хто з нацистських діячів їх очолював, які українські території до них входили?

Трансністрія, рейхскомісаріат Україна, Варшавське генерал-губернаторство, Закарпаття, Краківське генерал-губернаторство.

У німецькій зоні окупації під час Другої світової війни знаходився «рейхскомісаріат Україна», до складу якого входили Подніпров’я і Волинь з центром у м. Рівне. А на посаду рейхскомісара України А. Гітлер призначив Еріха Коха, відомого своєю жорстокістю і нетерпимістю до слов’ян.

 

30.10.1941 – 4.07.1942рр. – оборона Севастополя (Однако значение его обороны трудно переоценить. Это была не просто упорная оборона одного города, а целая эпопея, оказавшая огромное влияние на весь ход войны и сыгравшая исключительную роль в отражении наступления южной группы немецких армий.

Борьба защитников Севастополя оказала огромную помощь нашему фронту за сотни километров от этого города. Севастополь был нужен фашистам еще в октябре-ноябре 1941 года, а они сумели захватить его ценою огромных потерь только в июле 1942 года.)

26.12.1941 - 2.01.1942рр. – Керченська операція (Як підсумок – було захоплено такий необхідний оперативний плацдарм, відвернуто висадку фашистських військ на Кавказ і створено передумову для звільнення Кримського півострова.)

Травень 1942 – Барвінківсько-Лозівська операція (Німецькі та союзницькі їм війська з оптимізмом розпочали літній наступ одразу в двох напрямках: на Волгу до Сталінграда та на Кавказ. Відтоді вся Україна опинилася під ворожою окупацією. Багато життів забрала і харківська катастрофа 1942-го. Але вона стала останньою битвою на велике оточення, яку виграли німці. Тепер вже їм судилося потрапити в котел під Сталінградом).

 

14.02.1956р. – ХХ з’їзд КПРС, Перший секретар – М.С.Хрущов.

1961р. – ХХII з’їзд КПРС, Перший секретар – М.С.Хрущов.

 

січень-лютий 1944р. – Корсунь-Шевченківська операція

18.07. – 2.08.1944р. – Львівсько-Сандомирська операція

 

1958 – Українська робітничо-селянська спілка - засновник Лук'яненко Левко Григорович, діячі - Кандиба Іван Олексійович, С. Вірун, В. Луцький, О. Лібович, Й. Боровницький, І. Кіпиш. 70-ті роки – Український національний фронт - засновник Дмитро Квецько, діячі - Михайло Дяк, Зіновій Краківський, Ярослав Лесів, Василь Кулинин, Мирослав Мелень, Іван Губка, Григорій Прокопович.

9.11.1976 – Українська гельсінська група - членами-засновниками УГГ були: Микола Руденко (керівник групи), Олександр Бердник, Петро Григоренко, Іван Кандиба, Левко Лук'яненко, Оксана Мешко, М. Матусевич, М. Маринович, Ніна Строката, Олекса Тихий.


Читайте також:

  1. Акти з охорони праці, що діють в організації, їх склад і структура.
  2. Анімізм – уявлення про існування духовних істот та віра в можливість спілкування з ними.
  3. Антифеодальна боротьба українського народу
  4. Бізнес-план як один із головних інструментів редакційного планування
  5. Боротьба українського козацтва проти турецько-татарської агресії.
  6. Боротьба українського народу за національну освіту й рідну мову
  7. Боротьба українського народу проти німецько-австрійської окупації та гетьманату.
  8. Боротьба, яка розпочалася в середині XVII ст. на українських землях, насамперед мала на меті звільнення українського народу з-під панування Речі Посполитої.
  9. Брестська церковна унія і її наслідку для українського народу.
  10. Буття людини як реальний процес її існування
  11. В електронагрівачах використано одну з головних власти­востей електричного струму - здатність нагрівати провідники.
  12. В українському інформаційному просторі аналітична журналістика також повинна відіграти вже зараз видатну роль: збудувати духовну будівлю українського національного світу.




Переглядів: 954

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Виберіть серед держав ту, що утворилася у 1449р. і зазначте, яку політику щодо укр. земель проводили її правителі у ХУ ст., коли ця держава припинила своє існування. | 

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.007 сек.