МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах
РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ" ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів
Контакти
Тлумачний словник Авто Автоматизація Архітектура Астрономія Аудит Біологія Будівництво Бухгалтерія Винахідництво Виробництво Військова справа Генетика Географія Геологія Господарство Держава Дім Екологія Економетрика Економіка Електроніка Журналістика та ЗМІ Зв'язок Іноземні мови Інформатика Історія Комп'ютери Креслення Кулінарія Культура Лексикологія Література Логіка Маркетинг Математика Машинобудування Медицина Менеджмент Метали і Зварювання Механіка Мистецтво Музика Населення Освіта Охорона безпеки життя Охорона Праці Педагогіка Політика Право Програмування Промисловість Психологія Радіо Регилия Соціологія Спорт Стандартизація Технології Торгівля Туризм Фізика Фізіологія Філософія Фінанси Хімія Юриспунденкция |
|
|||||||
Фінансові інвестиції: поняття та класифікаціяЛекція 5. ОБЛІК ПОТОЧНИХ І ДОВГОСТРОКОВИХ ФІНАНСОВИХ ІНВЕСТИЦІЙ
1. Фінансові інвестиції: поняття та класифікація 2. Визнання та оцінка фінансових інвестицій 3. Облік операцій з поточними фінансовими інвестиціями 4. Облік операцій з довгостроковими фінансовими інвестиціями З метою одержання прибутку багато підприємств, що мають у своєму розпорядженні тимчасово незайняті в операційній діяльності грошові кошти інвестують їх в об’єкти різних галузей економічної діяльності. Дослівно термін „інвестиції” перекладається з латинського „invest” як „одягати, вкладати”. У найбільш широкому трактування інвестиціями є вкладення капіталу з метою постового їх збільшення. При цьому приріст капіталу повинен бути таким, щоб компенсувати інвестору вкладені кошти, винагородити його за ризик, окрити втрати від інфляції в наступному періоді.
Методологія обліку фінансових інвестицій і порядок розкриття інформації про них у фінансовій звітності визначається П(С)БО 12 „Фінансові інвестиції”.
Фінансові інвестиції – активи, які утримуються підприємством з метою збільшення прибутку (відсотків, дивідендів тощо), зростання вартості капіталу або інших вигод для інвестора.
Інвестор – юридична чи фізична особа, що здійснює вкладення власних, позикових і залучених коштів в створення і відтворення основних засобів та інших довгострокових активів.
Фінансові інвестиції поділяються на: - довгострокові (строком більше 1 року); - поточні (до 1 року).
Довгострокові фінансові інвестиції – це витрати підприємства на придбання цінних паперів. Вкладення коштів в дочірні та інші підприємства, а також в довгострокову дебіторську заборгованість. Довгострокові інвестиції здійснюють на тривалий термін з метою участі в розподілі прибутку, отриманні процентів та дивідендів.
Поточні фінансові інвестиції – встановлений строк погашення яких не перевищує 1 року або вкладення здійсненні без наміру отримувати доходи по них більше одного року. Поточні інвестиції можуть бути вільно реалізовані в будь-який час. Фінансові вкладення можуть здійснюватись підприємствами як за рахунок власних коштів, так і за рахунок тимчасово залучених коштів і зобов’язань.
У П(С)БО 12 виділено дві групи фінансових інвестицій: 1) фінансові інвестиції, що надають право власності (пайові): - інвестиції в асоційовані підприємства (інвестору належить 25% акцій); - інвестиції в дочірні підприємства; - інвестиції у спільну діяльність. 2) фінансові інвестиції, що не надають права власності(позикові): - інвестиції, що утримуються до їх погашення; - інвестиції, придбані з метою перепродажу.
Фінансові інвестиції поділяються також на прямі та портфельні. Пряма інвестиція — господарська операція, яка передбачає внесення коштів або майна до статутного фонду юридичної особи в обмін на корпоративні права, емітовані такою особою. Портфельна інвестиція — господарська операція, що має на меті придбання цінних паперів, деривативів та інших фінансових активів за кошти на біржовому ринку (за винятком операцій з купівлі акцій як безпосередньо платником податку, так і пов’язаними з ним особами в обсягах, що перевищують 50 % загальної суми акцій, емітованих іншою юридичною особою, які належать до прямих інвестицій). Прямі інвестиції характеризуються безпосередньою участю інвестора у виборі об’єктів інвестування та вкладення коштів, а непрямі — придбанням частки в портфелі цінних паперів або майнових цінностей, як правило, через посередників.
За формою власності ресурсів інвестування виділяють приватні, державні, іноземні та спільні інвестиції. Приватні інвестиції здійснюються громадянами, а також підприємствами недержавних форм власності, господарськими асоціаціями, спілками і товариствами, державні інвестиції — центральними та місцевими органами. Іноземні інвестиції здійснюються іноземними громадянами, юридичними особами й державами, спільні— громадянами та юридичними особами України й інших держав.
Внутрішні інвестиції — вкладення коштів в об’єкти інвестування, розміщені в територіальних межах даної країни, зовнішні інвестиції передбачають вкладення коштів за межами України.
Читайте також:
|
||||||||
|