Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Проектні техніко-економічні показники

МЕТОДИ РОЗРАХУНКУ ПРОЕКТНИХ ПОКАЗНИКІВ

До проектних показників належать:

а) витрати часу (тривалість) на проведення ГРР, або норми виробітку;

б) витрати праці інженерно-технічних працівників і робітників;

в) витрати виробничого транспорту та маса вантажів, необхідних для проведення ГРР;

· г) обсяги допоміжних і супутніх робіт та витрати ресурсів, що залежать від основних робіт.

Розрахунок витрат часу (тривалості) на проведення робіт здійснюється за методиками, що вміщені в кожному з розділів Збірника укрупнених кошторисних норм на геологорозвідувальні роботи. Перед розрахунками витрат часу (тривалості) обсяги робіт, що проектуються в фізичному вираженні, розділяються на розрахункові групи в залежності від нормо-утворюючих чинників, які визначають вибір норм часу (тривалості) або норм виробітку та поправочних коефіцієнтів до них.

Витрати часу (тривалості) Вчіj і-того виду робіт j-тої розрахункової групи, що відрізняється від іншої розрахункової групи нормами витрат, визначається за формулою:

Вчіj = Офіj * Нчі * Кнч , (1)

де Офіj - обсяг і-того виду робіт j-тої розрахункової групи у фізичному вимірі; Нчі - норма часу для і-того виду робіт, у розрахункових одиницях (верстато-зміна, бригадо-зміна, загоно-зміна, партіє-місяць і т.ін.) на фізичну одиницю обсягу; Кнч - інтегральний поправочний коефіцієнт до норми часу і-того виду робіт, який розраховується як добуток усіх поправочних коефіцієнтів до норм часу цього виду робіт.

При використанні норм виробітку замість норм часу формула приймає вид:

Вчіj = Офіj / (Нві * Кнві) , (2)

де Нві та Кнві - відповідно норма виробітку та інтегральний поправочний коефіцієнт до норми виробітку і-того виду робіт.

Виходячи з терміну проведення ГРР на об’єкті та календарного графіку проведення робіт і витрат часу, визначається необхідна кількість бригад, виробничих груп, загонів.

Розрахунок витрат праці у людино-днях здійснюється для кожної посади ІТП або для кожної

професії (тарифного розряду) робітників, що відрізняються від інших посадовим окладом тарифною ставкою, з урахуванням виду робіт та розрахункової групи, за формулою:

Впіj = Вчіj * Нпіj * Кнп , (3)

де Впіj - витрати праці ІТП або робітників окремої посади (професії) з урахуванням категорії (тарифного розряду) і-того виду робіт j-тої розрахункової групи; Вчіj - витрати часу (кількість розрахункових одиниць) на проведення і-того виду робіт j-тої розрахункової групи; Нпjі - норма витрат праці в людино-днях працівника окремої посади (професії) з урахуванням категорій ІТП та тарифних розрядів робітників для і-того виду робіт j-тої розрахункової групи; Кнп - поправочний коефіцієнт до норми витрат праці.

Для окремих різновидів ГРР норми витрат праці ІТП та робітників розраховані на фізичну одиницю виміру обсягу. При цьому в формулі показник Вчіj (витрати часу) замінюється показником Офіj, тобто кількістю фізичних одиниць виміру і-того виду робіт j-тої розрахункової групи.

Розрахунок витрат виробничого та технологічного транспорту, який включено до норм основних витрат на геологорозвідувальні роботи, в машино-змінах по видах і розрахункових групах робіт із врахуванням різновидів транспортних засобів здійснюється за формулою:

ТРіjк = Вчіj * ∑(Нтіjк * Кнт) , (4)

де ТРіjк - витрати виробничого та технологічного транспорту к-того різновиду (вантажопідйомності) і-того виду робіт j-тої розрахункової групи; Вчіj - витрати часу на проведення і-того виду робіт j-тої розрахункової групи; Нтіjк - норма витрат к-того різновиду транспорту в машино-змінах на розрахункову одиницю; Кнт - поправочний коефіцієнт до норми витрат транспорту.

Для видів робіт, що мають тільки фізичні одиниці обсягу, показник Вчіj у формулі замінюється показником Офіj, тобто обсягом робіт у фізичному вимірі.

Розрахунок маси вантажів к-того виду, необхідних для виконання ГРР і-того виду j-тої розрахункової групи (Міjк) здійснюється за формулою:

Міjк = ВОіj * НМоіjк - МВЗіj + ∑(Вчіj * НМріj) , (5)

де ВОіj - кількість виробничих одиниць (бригад, загонів, партій тощо), які виконують обсяги і-того виду робіт j-тої розрахункової групи; НМоіjк - норма маси вантажів к-того різновиду на виробничу одиницю; МВЗіj - маса вантажів, що перевозяться транспортними засобами, на яких змонтовано геологорозвідувальне обладнання (установка, станції тощо); Вчіj - кількість розрахункових одиниць, тобто витрат часу на виконання обсягу і-того виду робіт j-тої розрахункової групи; НМріj - норма маси вантажів і-того виду робіт j-тої групи на розрахункову одиницю.

Для видів робіт, що мають тільки фізичні одиниці виміру обсягу, показник Вчіj замінюється показником Офіj, тобто обсягом робіт у фізичному вимірі.

При визначенні витрат часу, праці ІТП та робітників, транспорту та маси вантажів повинні

використовуватися кошторисні норми Збірника укрупнених кошторисних норм. Для робіт, що не мають вказаних кошторисних норм, витрати часу, витрати праці ІТП і робітників, витрати транспорту та маса вантажів визначаються за чинними нормами інших відомств або за нормами підприємств, які затверджено у встановленому порядку, а в разі відсутності таких норм - за прямими розрахунками.

 


Читайте також:

  1. IV група- показники надійності підприємства
  2. Абсолютні показники фінансової стійкості
  3. Абсолютні показники фінансової стійкості та її типи
  4. Абсолютні та відності показники результатів діяльності підприємства.
  5. Аналітичні показники динаміки та прийоми їх обчислення
  6. Аналітичні показники ряду динаміки.
  7. Аналітичні показники ряду динаміки.
  8. Базисні показники
  9. Будівельний підряд. Підряд на проектні та пошукові роботи.
  10. Вартісні показники обсягу виробництва.
  11. Вартісні показники продукції сільського господарства
  12. Види і показники зношення основних фондів




Переглядів: 550

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Допоміжні та супутні роботи і витрати | Особливості розрахунку показників для окремих видів робіт

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.003 сек.