Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Системи розробки родовищ відкритим способом.

Системи відкритої розробки та визначення їх основних елементів.

 

Відкрита розробка родовищ корисних копалин характеризується значними об'ємами виймання гірських порід, умови залягання і міцність якихзмінюються у широкому діапазоні; залученням в експлуатацію все більш складних ділянок і окремих покладів, різким зростанням глибини кар'єрів; використанням досить різноманітного і потужного гірничотранспортного обладнання. У гірничотехнічній літературі систематизація і вивчення технології, техніки та організації відкритих гірничих робіт базуються на численних класифікаціях способів роз­криття і систем розробки родовищ, комплектації машин і механізмів для виконання основних технологічних процесів, на методах формування комплексів гірничого і транспортного обладнання, які обслуговують вантажопотоки на різних етапах його експлуатації.

Системою відкритої розробки родовища називають встановлений порядок виконання комплексу підготовчих, розкривних та добувних робіт, які забезпечують виймання запасів корисних копалин відповідно до вимог по її якості та проектної потужності кар’єру.

 

Класифікація систем розробки професора М.Г. Новожилова

Клас системи Групи систем розробки
I.Безтранспортні 1. Проста 2. Ускладнена
II.Транспортно-відвальні 3. З застосуванням консольних відвалувачів. 4. З використанням транспортно-відвальних мостів.
III.Транспортні     5. З залізничним транспортом. 6. З автомобільним транспортом. 7. З конвеєрним транспортом. 8. З комбінованим транспортом.
IV.Комбіновані 9. Для нижнього уступу-системи розробки I та II класів; для верхніх уступів – системи розробки III классу.

 

Безтранспортні системи розробки характеризуються тим, що розкривні породи переміщаються екскаваторами у внутрішні відвали. Цей клас систем роздільний на дві групи.

При простих безтранспортних системах розробки проводиться перевалювання розкриву від забою у відвал. Звичайно перевалювання здійснюється механічними лопатами або драглайнами, що виконують одночасно функції розкривних і відвальних екскаваторів

При ускладненій безтранспортній системі розробки переміщення порід розкриву проводиться розкривними і відвальними екскаваторами. Тут відвальний екскаватор частину порід розкриву, укладених у відвал розкривними екскаваторами, переміщує далі в глиб відвалу.

Транспортно-відвальні системи розробки характеризуються переміщенням порід розкриву від забою до відвала із застосуванням консольних відвалувачів і транспортно-відвальних мостів.

У перших двох класах системи розробки порода переміщується із забою у відвали вхрест фронту робіт, тобто по найкоротшій відстані. Тому ці системи найбільш прості і економічні. Проте вони застосовні при горизонтальному і пологому заляганні пластів корисних копалин і невеликій потужності покриваючих порід і зумовлюють жорсткий зв'язок між розкривними і добувними роботами.

Транспортні системи розробки характеризуються перевезенням розкривних порід із застосуванням засобів залізничного, автомобільного, конвеєрного або комбінованого транспорту. Застосування систем цього класу забезпечує можливість складування розкривних порід як у внутрішні, так і в зовнішні відвали.

При системах з перевезенням у внутрішні відвали порода переміщається на порівняно коротку відстань по дорозі з сприятливим профілем – без підйому у вантажному напрямі.

Система з перевезенням породи на зовнішні відвали характеризується переміщенням породи на значніші відстані і звичайно ж підйомом у вантажному напрямі.

Можливе перевезення породи як на внутрішні, так і на зовнішні відвали

Застосування транспортних засобів для переміщення породи збільшує витрати на транспортні системи розробки в порівнянні з безтранспортними. Проте вони застосовні за будь-яких умов залягання родовища і не призводять до жорсткого зв'язку між посуванням розкривних і добувних уступів, у зв'язку з чим і набули більшого поширення.

Комбіновані системи розробки застосовують з метою переміщення як можна більшого об'єму розкривних порід у внутрішні відвали дешевшими способами (наприклад, безпосередньо екскаваторами), а породу, що залишилася – засобами транспорту на внутрішні або зовнішні відвали. Найчастіше застосовують комбінацію систем: для нижнього уступу — системи розробки I або II класу, для верхніх уступів — системи розробки III класу.

Правильний вибір системи розробки багато в чому визначає ефективність гірських робіт.


Читайте також:

  1. I. Органи і системи, що забезпечують функцію виділення
  2. I. Особливості аферентних і еферентних шляхів вегетативного і соматичного відділів нервової системи
  3. II. Анатомічний склад лімфатичної системи
  4. III. Етапи розробки програмного забезпечення
  5. IV. Розподіл нервової системи
  6. IV. Система зв’язків всередині центральної нервової системи
  7. IV. Філогенез кровоносної системи
  8. POS-системи
  9. VI. Філогенез нервової системи
  10. Автокореляційна характеристика системи
  11. АВТОМАТИЗОВАНІ СИСТЕМИ ДИСПЕТЧЕРСЬКОГО УПРАВЛІННЯ
  12. АВТОМАТИЗОВАНІ СИСТЕМИ УПРАВЛІННЯ ДОРОЖНІМ РУХОМ




Переглядів: 1990

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Основи організації роботи комплексу устаткування | Елементи системи розробки

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.455 сек.