Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Термінологічний апарат географії туризму

Туризм - тимчасовий виїзд людей з місця свого постійного проживання в іншу країну або місцевість у межах своєї країни з метою оздоровлення, пізнання, професійно-ділових та інших цілях, без заняття оплачуваною діяльністю у відвідуваному місці на термін, що перевищує 24 години до одного року й із зобов'язанням покинути країну або місце перебування в певний строк.

Відпочинок (дозвілля) – це специфічна діяльність людини не

 
 

 

 


Рис. 1.2. Зв'язок географії туризму з географічними науками

 

спрямована на задоволення нагальних потреб; - будь-яка діяльність (або бездіяльність) спрямована на відновлення сил людини.

Відвідувач – це особа, що відвідує країну, поза своїм місцем проживання, з будь-якою метою, крім занять оплачуваною діяльністю.

Турист - споживач тура, туристського продукту або туристських послуг; тимчасовий відвідувач місцевості, населеного пункту, території або країни незалежно від його громадянства, національності, статі, мови й релігії; що знаходиться в даній місцевості не менш чим 24 години, але не більше 12 місяців протягом календарного року, або що перебуває поза місцем свого проживання в межах своєї країни й здійснює щонайменше одну ночівлю; подорожує заради задоволення або з пізнавальними, лікувальними, діловими цілями й не займається при цьому діяльністю в місці тимчасового перебування, оплачуваної з місцевого джерела.

Міжнародний турист (іноземний турист) – тимчасовий відвідувач, що ночує, тобто здійснює у відвідуваному місці як мінімум одну ночівлю в колективних або індивідуальних засобах розміщення, - особа, що подорожує з метою туризму в іншу країну, що не є країною його звичайного місця проживання й перебуває за межами його звичайного середовища, на строк не менш 24 годин, і не більше 6-ти місяців протягом одного календарного року. без заняття оплачуваною діяльністю із джерела у відвідуваній країні.

Внутрішній турист - тимчасовий відвідувач, який ночує, тобто здійснює у відвідуваному місці як мінімум одну ночівлю, що постійно проживає в певній місцевості й подорожуючий з метою туризму в іншу місцевість у межах своєї країни, але поза межами його звичайного перебування на строк, що не перевищує 12 міс., і не займається оплачуваною діяльністю з джерела в місці тимчасового перебування.

Екскурсант - тимчасовий (одноденний) відвідувач місцевості, населеного пункту, території або іншої країни, незалежно від його громадянства, статі, мови й релігії, що перебуває в даній місцевості з метою туризму менш чим 24 години, тобто той, що не здійснює ночівлі в місці перебування.

Туристичний продукт - попередньо розроблений комплекс туристичних послуг, який поєднує не менше ніж дві такі послуги, що реалізується або пропонується для реалізації за визначеною ціною, до складу якого входять послуги перевезення, послуги розміщення та інші туристичні послуги, не пов'язані з перевезенням і розміщенням (послуги з організації відвідувань об'єктів культури, відпочинку та розваг, реалізації сувенірної продукції тощо).

Typ - комплекс різних видів туристських послуг, з'єднаних на базі головної мети подорожі, що надаються по ходу проходження маршруту в певні терміни для задоволення потреб туриста.

Екскурсія – туристична послуга тривалістю до 24 годин у супроводі екскурсовода за заздалегідь затвердженим маршрутом для забезпечення задоволення духовних, естетичних, інформаційних потреб туристів, без надання послуг розміщення (нічлігу).

Туристські товари включають товари специфічного туристського попиту (карти, листівки, буклети, сувеніри, туристське спорядження та ін.), тобто характерні туристські товари, і неспецифічні, тобто супутні туристські товари, до яких відносяться товари загального призначення (рушники, парасольки, купальники та ін.).

Характерні туристичні послуги та товари - послуги та товари, призначені для задоволення потреб споживачів, надання та виробництво яких суттєво скоротиться без їх реалізації туристам.

Супутні туристичні послуги та товари - послуги та товари, призначені для задоволення потреб споживачів, надання та виробництво яких несуттєво скоротиться без їх реалізації туристам.

Туристичний потенціал сукупність природних, історико-культурних та соціально-економічних умов організації туристської діяльності на певній території; - спроможність різних видів ресурсів до відновлення і витримування певних рекреаційних навантажень з урахуванням екологічних критеріїв.

Туристські атракції – окремі об’єкти різного походження та форм власності та комерційні підприємства, основною метою діяльності яких є задоволення потреб рекреантів у організації розваг і змістовного проведення відпочинку у вільний час.

Туристські ресурси - це об’єкти і явища природного і антропогенного походження які мають сприятливі кількісні і якісні характеристики і використовуються або можуть бути використані для створення туристського продукту та задоволення різноманітних потреб туристів під час подорожування.

Туристська дестинація – це територія, що має в розпорядженні об'єкти туристського інтересу і пропонує певний набір послуг, необхідних для задоволення потреб туристів. Дестинація (місце призначення) привертає туристів, оскільки володіє такими характерними особливостями, яких немає в місцях їх постійного мешкання. Серед дестинацій існує конкуренція, оскільки чим цікавіше територія з погляду можливостей побачити і взнати більше нового, тим вище її рейтинг дестинації і, відповідно, тим більше вона відвідується туристами.

 


Читайте також:

  1. Cтруктура апаратних засобів ІВС
  2. АДАПТАЦІЯ ОПОРНО-РУХОВОГО АПАРАТУ ТА ФУНКЦІОНАЛЬНИХ СИСТЕМ ОРГАНІЗМУ ДО ФІЗИЧНИХ НАВАНТАЖЕНЬ
  3. Алгоритм розрахунку апаратів псевдозрідженого шару.
  4. Апарат держави. Орган держави. Інститут держави Апарат держави - частина механізму держави.
  5. Апарат державного управління як система органів виконавчої влади.
  6. Апарат Кабінету Міністрів України
  7. Апарат управління безпекою життєдіяльності
  8. Апарат управління залізниці
  9. Апарат управління Укрзалізниці
  10. Апарати керування пневматичними приводами.
  11. АПАРАТИ КОМБІНОВАНОЇ ДІЇ
  12. АПАРАТИ КОМБІНОВАНОЇ ДІЇ




Переглядів: 2242

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Туризм як соціально-еколого-економічна система | Класифікація туризму. Форми та види туризму.

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.036 сек.