Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Питання 2 Кімерійці, скіфи, сармати.

Питання 1 Первісне суспільство. Трипільська культура

Основні суспільні процеси Первісного суспільства: лук і стріли; скотарство і перехід до патріархату; металургія і поява укріплених міст.

Хронологія первісного суспільства, ділиться на 3 періоди:

- Кам’яний; - Мідно-Бронзовий; - Залізний.

Кожен з яких ділиться ще на 3 періоди: ранній, середній та пізній.

Стоянки первісних людей на Україні: Королево, Молодове, Кормань, Лука-Врублівецька, Амвросіївка. Первісні культури: Трипільська; Ямна; Зрубна; Катакомбна.

Трипільці – жили в IV-III тисячолітті до н.е. Вперше досліджені академіком Хвойкою в селі Трипілля на Київщині в кінці 19 ст. Селилися вони на берегах річок і озер у великих поселеннях, розташованих по колу ( будинки розташовувались колом для кращої оборони). Хатини будували з дерева, каменю та глини, які мали 2-3 поверхи( 1 був складом). У будинку жили 2-3 кровноспоріднені сім’ї, в центрі житла містилося місце для вогню. У центрі поселення – майдан для зборів і жертовник. Займалися трипільці землеробством, вирощували пшеницю, жито, ячмінь, льон, просо; ремеслом і частково скотарством. Спочатку використовували мотику, а потім рало. Відбувається поступовий перехід від матріархату до патріархату. Їх поселення були великими і їх можна назвати протомістами. Поселення були від 2000 до 10000 жителів: Жванець, Доброводи, Талянки, Майданецьке, Володимирівка. Померлих ховали у ямі, насипаючи зверху горбок. Зникла трипільська культура у зв’язку з виснаженням грунтів, бо трипільці не використовували добрив. Інші 3 культури відрізнялись від трипільської способом поховання:

Ямна – померлих ховали у ямі, зверху клали камінь. Катакомбна – ховали померлого в спеціальну печеру, яку викопували в ямі, засипали і клали камінь. Зрубна – викопували яму, де робили дерев’яний зруб, туди клали померлого, засипали і зверху робили горбок.

Трипільці й інші представники первісних культур використовували переважно кам’яні знаряддя праці, залізних майже не було.

 

Кіммерійці – кочівники ірано-мовної групи. Держави не мали (військово-племенний союз). Займалися кочовим скотарством, використовували залізо, мали сильну кінноту і проводили загарбні походи на інші племена. З`явилися на Півдні України в кінці 2 тисячолітті до н.е. і в УІІ столітті до н.е. були знищені скіфами. Про них згадують Гомер і Геродот, називаючи молоко їдами та кобилодойцями. Успішно воюють з Урарту, Асирією, Лідією.

Скіфи –кочівники ірано-мовної групи, мали сильну державу, яка ділилася на 3 царства; самі скіфи ділилися на 4 групи: царські, землероби, кочівники, еліноскіфи. Займалися скіфи скотарством, землеробством, торгівлею; мали велику армію, проводили загарбницькі походи й безжалісно експлуатували загарбане населення. Залишили нам знамениті скіфські кургани.

Скіфи з`явилися у УІІ столітті до н.е. Войовничість скіфів була така, що від них відкупився єгипетський фараон, розбили персів і нанесли кілька поразок Македонському. Утворили державу Велика Скіфія і найвищої могутності досягли за царя Атея. Панували царські скіфи, які всіх інших вважали своїми рабами. Мечі, сокири і луки, які тоді вважалися найкращими.

В ІІІ столітті до н.е. під ударами сарматів втекли до Криму, де організували державу Мала Скіфія зі столицею Неаполь. В ІІІ столітті н.е. були знищені готами і гуннами.

Сармати-кочівники ірано-мовної групи, з`явилися на Півдні України в ІІІ столітті до н.е., займалися скотарством, держави не мали(племінний союз), воювали чоловіки й жінки, використовували залізо, мали сильну кінноту. У ІІІ столітті н.е. були знищені готами і гуннами.

 


Читайте також:

  1. IV. Питання самоконтролю.
  2. V. Питання для самоконтолю
  3. V. Питання туристично-спортивної діяльності
  4. VI . Екзаменаційні питання з історії української культури
  5. А.1 Стан , та проблемні питання застосування симетричної та асиметричної криптографії.
  6. Актуальні питання управління земельними ресурсами та їх охорони
  7. Аналогія права - вирішення справи або окремого юридичного питання на основі принципів права, загальних засад і значення законодавства.
  8. Бесіда за запитаннями.
  9. В лекції висвітлюються питання використання мережних структур, їх недоліки та переваги.
  10. Виділення в природних комплексах незвичайних, унікальних ділянок і явищ і питання їх збереження.
  11. Висновок з 1 питання
  12. Відповідаючи на питання, будьте впевнені в своїй перемозі і все у вас вийде.




Переглядів: 955

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
 | Питання 4 Давньоруська держава.

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.001 сек.