Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Дії при наданні першої медичної допомоги

Долікарська допомога при надзвичайних ситуаціях.

Інформаційне забезпечення системи управління

 

Інформаційна система, що забезпечує роботу державної системи управління, має свої особливості. Головним з них є те, що:

1) інформаційна система забезпечує багаторівневу ієрархічну структуру управління;

2) структура управління крім ієрархічних зв'язків має зв'язки, що формують взаємодію об'єктів, які не підпорядковані один одно­му (наприклад, взаємодія між найвищими і найнижчими органами управління ;

3) обсяг, характер і зміст інформації, що подаються, мають бути розраховані на відповідний рівень і відповідне завдання;

4) інформаційна система має постійно ураховувати специфіку, що цілі і завдання інформаційного забезпечення спрямовані на кінце­вий продукт — зберігання здоров'я населення України;

5) інформаційна система має мати відповідний зміст для можли­вого (необхідного) інтегрування цієї системи з інформаційною сис­темою управління народним господарством.

Інформаційна система управління має дуже складну побудову і стосується тільки відповідних фахівців і управлінців

В Україні створено цілісну систему управління охороною життя людей у всіх напрямках життєдіяльності. Це дає змогу оперативно реагувати на всі негаразди і події, що впливають на стан здоров'я людей. Цілісна система управління базується на єдиній автоматизо­ваній інформаційній системі з питань безпеки життєдіяльності.

Пропаганда знань з безпеки життєдіяльності здійснюється за допомогою засобів масової інформації, періодичних і наукових ви­дань, підручників, посібників, популярної літератури для масового читача, радіо, телебачення й ін.

 

 

 

 

1. Необхідно вжити заходи до припинення дії шкідливих факторів (витягти потопаючого з води, загасити палаючий одяг, винести потерпілого з палаючого приміщення або з зони зараження отруйними речовинами, відключити електричний струм і т.п.). Слід пам'ятати, що надання допомоги пов'язано з певним ризиком. При контакті з кров'ю та іншими виділеннями постраждалого в деяких випадках можливе зараження інфекційними захворюваннями (сифіліс, СНІД, інфекційний гепатит, ураження електричним струмом, утоплення при порятунку потопаючого, а також отримання інших ушкоджень). Це ні в якому разі не звільняє від громадянської та моральної відповідальності з надання медичної допомоги постраждалим, але вимагає знань і дотримання заходів безпеки.

 

Правила безпеки при наданні допомоги потерпілим:

 

• при необхідності контакту з кров'ю та іншими виділеннями необхідно надіти гумові рукавиці, при їх відсутності огорнути руку целофановим пакетом;

• при витягуванні з води потопаючого необхідно підпливати до нього ззаду і вкрай обережно. Краще витягувати людину за допомогою палиці, ременя, мотузки або іншого предмета;

• при пожежі необхідно вжити заходи щодо попередження отруєння продуктами згорання, для чого терміново вивести або винести потерпілого з небезпечної зони;

• при наданні допомоги потерпілому в автомобільній аварії, його виносять з проїжджої частини дороги і позначають місце аварії знаком аварійної зупинки або добре видимими знаками.

2. Важливо вміти швидко і правильно оцінити стан потерпілого. При огляді спочатку встановлюють, живий він чи мертвий, потім визначають тяжкість поразки та чи є кровотеча. У багатьох випадках постраждала людина втрачає свідомість. Людина, ща надає допомогу повинна вміти відрізнити втрату свідомості від смерті.

 

Ознаки життя: !!!!!!!!!!!!!!

• для визначення наявності пульсу на сонній артерії вказівний і середній пальці прикладають до поглиблення на шиї спереду від верхнього краю грудинно-ключично-соскоподібного м'яза, який добре виділяється на шиї;

• наявність самостійного дихання встановлюється за рухом грудної клітки, за зволоженням дзеркала, прикладеного до рота і носа потерпілого;

• реакція зіниці на світло;

• якщо відкрите око потерпілого затулити рукою, а потім швидко відвести її в бік, то спостерігається звуження зіниці.

При виявленні ознак життя необхідно негайно приступити до надання першої допомоги. Необхідно виявити, усунути або послабити загрозливі життю прояви поразки - кровотеча, зупинка дихання та серцевої діяльності, порушення прохідності дихальних шляхів, сильний біль. Слід пам'ятати, що відсутність серцебиття, пульсу, дихання і реакції зіниць на світло ще не означає, що потерпілий мертвий.

 

Ознаки смерті: !!!!!!!!!!!!!!!!!

 

• помутніння і висихання рогівки ока;

• при стисненні ока з боків пальцями, зіниця звужується і нагадує котяче око;

• поява трупних плям і трупного задубіння.

Одночасно з наданням першої допомоги необхідно вжити заходів по виклику «швидкої допомоги» або доставці потерпілого до лікувальної установи. Виклик «швидкої допомоги» не повинен припиняти надання першої медичної допомоги.

Якщо дихальні шляхи вільні, але дихання відсутнє, приступають до штучної вентиляції легенів методом «рот в рот» або «рот у ніс».

 

Штучна вентиляція легенів методом «рот в рот» або «рот у ніс» (штучне дихання):!!!!!!!!!!!!!!!!

 

1. Утримуючи закинуту голову потерпілого і зробивши глибокий вдих, вдувають повітря, що видихається в рот, при цьому ніс потерпілого затискають пальцями для запобігання виходу повітря. При проведенні штучної вентиляції легенів методом «рот в ніс» повітря вдувають в ніс потерпілого, закриваючи при цьому його рот. Більш гігієнічно це робити через зволожену серветку або шматок бинта.

2. Після вдування повітря необхідно відсторонитися, видих відбувається пасивно.

3. Частота вдування повітря 8-12 разів на хвилину. Ефективність штучної вентиляції легень можна оцінити з підняття грудної клітини потерпілого при заповненні його легень повітрям, що вдувапється.

Відсутність пульсу на сонній артерії свідчить про зупинку серцевої діяльності та дихання, потрібне термінове проведення серцево-легеневої реанімації.

 

Відновлення роботи серця

 

Для відновлення роботи серця у багатьох випадках може бути достатнім проведення прекардіального удару. Для цього долоню однієї руки розміщують на нижній третині грудини і наносять по ній короткий і різкий удар кулаком іншої руки. Потім повторно перевіряють наявність пульсу на сонній артерії і при його відсутності приступають до проведення зовнішнього масажу серця і штучної вентиляції легенів.

 


Читайте також:

  1. A) правові і процесуальні основи судово-медичної експертизи
  2. Акт експертизи підписується кожним експертом і засвідчується печаткою медичної установи, на базі якої проводилася судово-психіатрична експертиза.
  3. Алгоритм дії медичної сестри
  4. Алгоритм дії медичної сестри
  5. Алгоритм дії медичної сестри
  6. Алгоритм дії медичної сестри
  7. Антивоєнні рухи напередодні Першої світової війни
  8. Афро-азійський світ після Першої світової війни.
  9. Базові поняття про класифікацію медичної техніки
  10. Ведення потерпілого у відділенні невідкладної допомоги.
  11. ВИДИ І обсягИ МЕДИЧНОЇ ДОПОМОГИ.
  12. Види консультативної допомоги.




Переглядів: 964

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Принципи забезпечення безпеки життєдіяльності | Перша медична допомога при травмах

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.024 сек.