Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Перша медична допомога при травмах

Про ефективність реанімації судять також за звуженню зіниці, появі реакції на світло.

Зовнішній масаж серця !!!!!!!!!!!!!!!!!

 

1. Постраждалого кладуть на тверду поверхню.

2. Поміщають обидві свої долоні на нижню третину грудини і енергійними поштовхами натискають на грудну стінку, використовуючи при цьому масу власного тіла. Грудна стінка, зміщуючись до хребта на 4 - 5 см, стискає серце і виштовхує кров з його камер по природному руслу.

3. Масаж серця здійснюють з частотою 60 натискань на хвилину. У дітей до 10 років масаж виконують однією рукою з частотою 80 натискань на хвилину.

4. Ефективність визначається пульсом, який з’явився на сонних артеріях в такт з натисканнями на грудну клітку.

5. Через кожні 15 натискань людина, яка надає допомогу вдмухує двічі в рот потерпілого повітря і знову приступає до масажу серця.

6. Якщо реанімаційні заходи проводять дві людини, то одна здійснює масаж серця, а інша - штучне дихання в наступному режимі: одне вдування повітря через кожні 5 натискань на грудну стінку.

7. Періодично перевіряється, чи не з'явився самостійний пульс на сонних артеріях.

 

 

 

6.6.2.1 Поранення !!!!!!!!!!!!!!!!

 

Рана - викликані механічним впливом пошкодження тканин, що супроводжуються порушенням цілості шкіри або слизових оболонок.

Різані рани мають рівні краї, сильно кровоточать і в меншій мірі піддаються зараженню інфекції.

Колоті рани характеризуються невеликою зоною ушкодження тканин, але можуть глибоко проникати і пошкоджувати важливі життєві органи.

Рубані рани оточені травмованими, часто розтрощеними тканинами.

Укушені рани наносять найчастіше собаки, рідше - дикі тварини. Такі рани зазвичай неправильної форми, забруднені слиною тварин. Особливо небезпечні вони після укусу скажених тварин.

Забиті рани виникають під впливом тупого знаряддя великої маси. Такі поранення людина може отримати при землетрусі, смерчі, ураган, автомобільній катастрофі. Їх форма неправильна, краї нерівні. Зазвичай сильно забруднені, що в поєднанні з наявністю в рані великої кількості омертвілих забитих тканин робить їх особливо небезпечними щодо розвитку ранової інфекції. Їх різновидом є рвані і рвано-забиті рани.

Вогнепальні поранення, як правило, характеризуються великими руйнуваннями м'яких тканин і кісток. Такі рани можуть бути поверхневими або проникаючими в порожнину черепа, грудей, живота. Проникаючі представляють особливу загрозу для життя. Основними ознаками є біль, зяяння і кровотеча. Часто при пораненнях відзначається і порушення функції пошкодженого органу. Залежно від виду ран перераховані ознаки виражені в різному ступені. Глибокі і проникаючі поранення в багатьох випадках супроводжуються ушкодженнями кісток, суглобів, кровоносних судин, нервів і внутрішніх органів.

Всі рани, крім операційних, вважаються інфікованими. Мікроби, які потрапляють в рану разом з раненим предметом, із землею, з одягом, з повітрям і при дотику руками, можуть викликати гнійне і рожисте запалення, правець і газову гангрену.

Перша медична допомога при пораненнях полягає в накладенні стерильної пов'язки на рану. При наявності сильної кровотечі, перш за все, здійснюють її зупинку. Вільно лежачі на поверхні рани шматки одягу або інші чужорідні тіла обережно видаляють, не торкаючись при цьому поверхні рани. Якщо ж сторонні тіла прилипли або потрапили глибоко в тканини, витягувати їх не слід, оскільки це може посилити кровотечу, а також привести до додаткового інфікування рани. Не слід застосовувати різні мазі.

При можливості шкіру навколо рани обробляють спиртом або 5% розчином йоду. Після цього приступають до накладення пов'язки. Вона являє собою перев'язувальний матеріал, як правило, стерильний, яким закривають рану. Сам процес накладення пов'язки називають перев'язкою. Пов'язка складається з двох частин: стерильна серветка або ватно-марлева подушечка, якої безпосередньо закривають рану і матеріал, яким її закріплюють.

При відсутності пакету можна прикласти до рани кілька стерильних серветок, накрити їх стерильною ватою і перебинтувати. В якості підручних засобів використовують різні чисті тканини, краще бавовняні.

 

Правила накладання пов'язок: Див.конспект «Захист Відчизни)

 

 

6.6.2.2 Кровотеча !!!!!!!!!!!!!!!

 

Кровотечею називають витіканням крові з кровоносних судин при порушенні цілості їхніх стінок.

Залежно від того, яка судина пошкоджена і кровоточить, кровотеча може бути артеріальною, венозною, капілярною та змішаною. При зовнішньому пошкодженні кров надходить у зовнішнє середовище, при внутрішньому - у внутрішні порожнини організму.

При артеріальній кровотечі кров, що виливається яскраво-червоного кольору, б'є сильним пульсуючим струменем, в ритмі серцевих скорочень.

При венозній кровотечі кров темно-вишнева і випливає рівномірним струменем без ознак самостійної зупинки. У разі пошкодження великої вени можлива пульсація струменя крові в ритмі дихання.

При капілярній кровотечі кров виділяється рівномірно з усієї рани, як з губки.

Змішана кровотеча має ознаки артеріального, венозного і капілярного.

При травматичній кровотечі нерідко відбувається непритомність. При відсутності допомоги і довготривалій кровотечі може настати смерть.

При сильній кровотечі для зменшення крововтрати перед накладенням пов'язки, що давить або джгута необхідно притиснути артерію до кісткових виступів в найбільш зручних для цього точках, де добре прощупується пульс. Для притиснення плечових артерій вводять кулак в пахвову западину і притискають руку до тулуба, для стегнових артерій - натискають кулаком на внутрішню поверхню верхньої третини стегна. Притиснути деякі артерії можна і шляхом фіксованого згинання кінцівки. Для притиснення артерій передпліччя кладуть дві пачки бинта або валик з підручного матеріалу в ліктьовий згин і максимально згинають руку в ліктьовому суглобі, для артерій гомілки - в підколінну ямку кладуть такий же валик і максимально згинають гомілку в колінному суглобі. Способом фіксованого згинання кінцівки для притиснення артерій не можна користуватися при підозрі на перелом кістки.

Кровоспинний джгут накладають на одяг або спеціально підкладену під нього тканину (рушник, шматок марлі, косинку). Джут підводять під кінцівку, яка вище місця кровотечі і якнайближче до рани, сильно розтягують та не зменшуючи натягу, затягують навколо кінцівки і закріплюють кінці. При правильному накладенню джгута кровотеча з рани припиняється; кінцівка, яка нижче його місця накладення блідніє, пульс на променевій і тильній артерії стопи зникає. Під джгут підкладають записку із зазначенням дати, години та хвилини його накладення. Кінцівка, яка нижче місця накладення джгута зберігає життєздатність тільки протягом 1,5 - 2 годин, тому необхідно вжити всіх заходів для доставки потерпілого до найближчої лікувальної установи.

При відсутності джгута для зупинки кровотечі використовують ремінь, хустку, смужку міцної тканини.

Артеріальна кровотеча в області волосистої частини голови, на шиї і тулубі зупиняють шляхом тугої тампонади рани стерильними серветками. Поверх серветок можна покласти нерозгорнутий бинт із стерильної упаковки і максимально щільно прибинтувати його.

При будь-якій кровотечі ушкодженої частини тіла надають високе положення і забезпечують спокій.

 

6.6.2.3. Перелом

 

Перелом - повне або часткове порушення цілості кісток.

Залежно від того, як проходить лінія перелому по відношенню до кістки, їх поділяють на: поперечні, поздовжні, косі, спіральні. Зустрічаються і осколкові, коли кістка роздроблена на окремі частини.

Переломи можуть бути закриті і відкриті. При відкритому переломі через рану нерідко виступають відламки кістки. Виявити перелом можна при зовнішньому огляді пошкодженої частини тіла. Якщо необхідно, то промацують місце передбачуваного перелому. Обмацувати, особливо для визначення рухливості кістки поза областею суглоба, потрібно обережно, двома руками, намагаючись не заподіяти додаткового болю і травми потерпілому.

 

Ознаки перелому:

• різкий біль, що підсилюється при будь-якому русі і навантаженні на кінцівку;

• порушення функції кінцівки;

• зміна форми кінцівки, поява набряклості і синця, скорочення і рухливість кістки;

• при обмацуванні відчуваються нерівність кістки, гострі краї в місці перелому і характерний хрускіт при легкому натисканні.

 

Перелом завжди супроводжується пошкодженням м'яких тканин, ступінь порушення яких залежить від виду перелому і характеру зміщення відламків кістки. Особливо небезпечні пошкодження великих судин і нервових стовбурів, супутниками яких є гостра крововтрата і травматичний шок. У разі відкритого перелому виникає небезпека інфікування рани.

Надаючи першу медичну допомогу при переломах, ні в якому разі не слід намагатися зіставити відламки кістки - усунути викривлення кінцівки при закритому переломі або вправити кістку, яка вийшла назовні при відкритому. Потерпілого потрібно якомога швидше доставити в лікувальний заклад.

6.6.2.4 Синдром тривалого стиснення

 

Механічні травми при землетрусах, зсувах, лавинах, обвалах часто мають специфічні особливості. В силу об'єктивних причин значна частина постраждалих тривалий час залишається під завалами, не маючи можливості отримати медичну допомогу. Якщо придавлена ​​кінцівка не звільнена від здавлювання, то загальний стан потерпілого може бути задовільним. Біль, яка на початку здавлювання була дуже сильною, через кілька годин притупляється.

Розрізняють легку, середню, важку і вкрай важку ступінь тяжкості синдрому тривалого стиснення.

 

Порядок дії при вивільненні постраждалої кінцівки:

 

1. Вище місця здавлювання накласти джгут (закрутку) - так, як при тимчасовій зупинці кровотечі.

2. Накласти на наявні рани асептичні пов'язки і провести іммобілізацію кінцівки за допомогою стандартних шин або підручного матеріалу.

3. Обкласти пошкоджену кінцівку пакетами з льодом або грілками з холодною водою.

4. Зігріти потерпілого і дати йому лужне питво.

5. Після надання першої медичної допомоги необхідно евакуювати потерпілого до лікувальної установи.

 


Читайте також:

  1. Алгоритм діагностики при травмах живота.
  2. Антидоти і порядок їхнього використання. Само і взаємодопомога при ураженні ОР.
  3. В Харкові відбулася перша персональна виставка творів художника, на якій було виставлено 120 творів.
  4. Державна допомога сім'ям з дітьми
  5. Для надання першої допомоги при травмах у кабінеті (лабораторії) біології обов'язково треба мати аптечку, яка зберігається у спеціальній шафі з червоним хрестом на дверцятах.
  6. Долікарська допомога при різних видах ушкоджень
  7. Долікарська допомога при термічних впливах
  8. Допомога Італії Франції.
  9. Допомога консультантів в роботі з ПК
  10. Допомога малозабезпеченим сім'ям
  11. Допомога потенційному суїциданту
  12. Допомога при особливих видах травм




Переглядів: 1122

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Дії при наданні першої медичної допомоги | Перша медична допомога при термічних ураженнях і нещасних випадках

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.017 сек.