МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах
РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ" ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів
Контакти
Тлумачний словник Авто Автоматизація Архітектура Астрономія Аудит Біологія Будівництво Бухгалтерія Винахідництво Виробництво Військова справа Генетика Географія Геологія Господарство Держава Дім Екологія Економетрика Економіка Електроніка Журналістика та ЗМІ Зв'язок Іноземні мови Інформатика Історія Комп'ютери Креслення Кулінарія Культура Лексикологія Література Логіка Маркетинг Математика Машинобудування Медицина Менеджмент Метали і Зварювання Механіка Мистецтво Музика Населення Освіта Охорона безпеки життя Охорона Праці Педагогіка Політика Право Програмування Промисловість Психологія Радіо Регилия Соціологія Спорт Стандартизація Технології Торгівля Туризм Фізика Фізіологія Філософія Фінанси Хімія Юриспунденкция |
|
|||||||
Особливості ЮСЗ інших статевих злочинівНасильницьке задоволення статевої пристрасті неприродним способом: особливості ЮСЗ Підходи, сформульовані в межах питання 2 цієї лекції значною мірою є актуальними і для злочину, ЮСЗ якого передбачені ст. 153 КК. Визначальною особливістю даного виду злочину (порівняно із зґвалтуванням) є особливості основного діяння – див. п. 2 ППВСУ № 5. При вчиненні цього злочину потерпілий та суб’єкт злочину можуть бути особами однієї статі.
Ст. 154 КК Особливості об’єктивної сторони та суб’єкта злочину опрацювати самостійно за НПК та ППВСУ № 5 (п. 15), при цьому звернути увагу: 1) зміст ознаки “примушування” у постанові розкривається через цілу систему орієнтирів: - абз. 1 п. 15 сформульоване узагальнене розуміння примушування (“вплив з метою примусити всупереч волі”); - абз. 3 п. 15 – описані ситуації, в яких примушування відсутнє (наприклад, пропозиція вступити в статеві зносини, обіцянка поліпшити матеріальне чи службове становище у разі вступу в статеві зносини); 2) неоднозначно можуть кваліфікуватися ситуації, коли примушування до вступу у статевий зв’язок поєднане з погрозою знищення чужого майна. Існують два підходи до оцінки таких ситуацій: а) між нормами ч. 2 ст. 154 та ст. 195 КК існує конкуренція цілого та частини, яка з огляду на співвідношення санкцій вказаних норм має вирішуватись на користь ч. 2 ст. 154 КК; б) між вказаними нормами конкуренція відсутня і кваліфікація завжди здійснюється за сукупністю злочинів. Більш обґрунтованим видається підхід “б”, оскільки на рівні ст. 195 КК передбачена відповідальність за погрозу знищення чи пошкодження майна лише певними способами, а в ч. 2 ст. 154 КК таке застереження відсутнє. Тобто ч. 2 ст. 154 КК охоплює як кримінально-карані погрози знищення або пошкодження чужого майна, так і погрози, що не є такими. Правозастосовчий орієнтир до вирішення даної ситуації – абз. 1 п. 10 ППВСУ №7 від 4.06.2010 року. Такий підхід є актуальним і для кваліфікації інших злочинів, об’єктивна сторона яких включає в себе погрозу знищення чужого майна. 3) З огляду на абз. 7 п. 15 ППВСУ № 5 не може кваліфікуватись за ч. 2 ст. 154 КК примушування іншої оосби до вступу у статевий зв'язок, поєднане з погрозами, передбаченими у ч. 2 ст. 154 КК, якщо потерпілий не перебував у матеріальній чи службовій залежності від винного. У випадку застосування до винного погрози знищенням чи пошкодженням майна, яка підпадає під ознаки ЮСЗ, передбаченого ст. 195 КК, дії суб'єкта мают ькваліфікуватись за цією статтею Особливої частини КК. 4) Питання для самостійної роботи Подумати, чи може нести відповідальність за ч. 2 ст. 154 КК суб’єкт: а) від якого потерпілий є матеріально залежним; б) який є близьким родичем потерпілого; в) погрожує потерпілому знищенням свого власного майна, або розголошення відомостей, які ганьблять його самого?
Ст. 155 КК Опрацювати самостійно за НПК та ППВСУ № 5 (п. 16). Звернути увагу – особи, віком до 14 років за нормативними актами МОЗ вважаються такими, що не досягли статевої зрілості. Щодо осіб, віком від 14 до 18 років - питання вирішується судово-медичною експертизою. Окрім того – див. питання 2 цієї лекції щодо визнання статевих зносин з малолітньою особою зґвалтуванням за ознакою використання безпорадного стану.
Ст. 156 КК Опрацювати самостійно за НПК та ППВСУ № 5(п. 17). Звернути увагу: 1) видається некоректним правозастосовчий підхід до кваліфікації розбещення неповнолітніх, вчиненого перед зґвалтуванням, або насильницьким задоволенням статевої пристрасті (п. 18 ППВСУ № 5).
Питання для самостійної роботи Подумати, в чому полягає некоректність передбаченого у п. 18 ППВСУ № 5 правила кваліфікації? 2) у більшості статей ОЧ КК ознака “неповнолітній” охоплює осіб віком від 14 до 18 років (ч. 3 ст. 152), або осіб віком до 18 років (ч. 2 ст. 147); Але у ст. 156 КК вказана ознака має особливий кримінально-правовий зміст - нею охоплюється особи віком до 16 років.
Читайте також:
|
||||||||
|