Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Ознаки конст прав і свобод в ЗК.

Класифікація конст-прав і свобод в ЗК.

Конст.п-ва і свободи класиф.на 1) особис., 2) політ., 3) соц/ек.

Особис.п-ва – це ті, які віднос.до сфери особис.ж-тя, які пов’яз.з ос.л-ни, задоволенням її особис.інтересів. Ці п-ва пошир.на всіх людей, а не лише гр-н.

Осн.призначення особис.п-в: а) гарантувати л-ні ж-тя та забезпеч.від різ.форм насилля, жорстокого і принижуючого людс.гідність поводження; б) індивідуалізувати гр-на, створити йому умови особис.недоторканості і невтручання в приватне та сім.ж-тя; в) забезпечити свободу, можл-сть безперешкодного вибору різ.варіантів повед.

Політичні п-ва і свободи мають певні особл-сті:

- вони тісно пов’яз.з особис.п-вами;

- на відміну від особис.п-в, вони належ.лише гр.-нам певної д-ви;

- вони безпосередньо пов’яз.з орг-цією і здійсюдерж.вл., характеризують статус ос.в політ.віднос.;

- вони є сп-бом закликання кож.гр-на до народовладдя.

Соціально-економічні п-ва і свободи:

п-во прив.власності та її спадкування, п-во на підпр.д-сть та свобода госп.ініціативи, п-во на працю і свобода праці, п-во на відпочинок

До соціально-культ.п-в відносять: свобода літер., худ., наук.та ін.видів творчості, п-во на ох.інтелектуал.власності; п-во на уч.в культ.ж-ті, на корист-ня досяг-нями к-ри та мис-ва.

Основними правами є встановлена можливість, яка дозволяє суб-ту вибирати вид та міру своєї поведінки, задовольняючи свої інтереси.

Свобода – це встановл.можл-сть, яка дозволяє суб-ту здійс.всі можливі види юридично-значимої поведінки, за винятком обмежень, встановл.з-ном; це можл-сть власного незалежного вибору того чи ін.рішення.

Для інс-туту осн.п-в і свобод характерні такі ознаки:

5) п-ва і свободи є конст., тобто закріпл.в к-ції чи відп.з-ні;

6) конст.п-ва і свободи є юр.ос-вою для всієї с-ми п-в і свобод;

7) вони визна.ться соц.цінністю і володіють вищою юр.силою;

8) їх визнання, дотримання і захисть є об-ком д-ви.

46.Ознаки та зміст особистих прав і свобод в ЗК.

Особис.п-ва – це ті, які віднос.до сфери особис.ж-тя, які пов’яз.з ос.л-ни, задоволенням її особис.інтересів. Ці п-ва пошир.на всіх людей, а не лише гр-н.

Осн.призначення особис.п-в: а) гарантувати л-ні ж-тя та забезпеч.від різ.форм насилля, жорстокого і принижуючого людс.гідність поводження; б) індивідуалізувати гр-на, створити йому умови особис.недоторканості і невтручання в приватне та сім.ж-тя; в) забезпечити свободу, можл-сть безперешкодного вибору різ.варіантів повед.

До особис.п-в віднос.:

1. п-во на ж-тя (юридично це п-во трактується так: л-ну мажна позбавити ж-тя у винять.випадках лише за вироком суду з обов’язковою участ. присяжних засідателів; але відомо, що умовою вступою кр-ни в Раду Європи є відміна смертної кари, тобто це є європейським критерієм для визнання демократичності д-ви (але на жаль Рада Європи застосвує подвійний стандарт до країн, які всупили до орг-ції раніше вимога про скасування смертної кари не застос, зокрема смертна кара застосовується вряді країн, навіть навіть тих, які є членами Ради Європи (12), напр.. у Люксембурзі та Ліхтенштейні); із заг.правила у є певні винятки, оскільки позбавлення життя не розглядається як таке, якщо воно є наслідком виключно необхідного застосування сили: при захисті будь-якої ос.від незаконного насильства, при здійс.законного арешту або для запобігання втечі особи, яка законно тримається під вартою, при вчиненні правоохоронних дій для придушення заворушення або повстання.)

2. п-во на повагу особистості ( тобто д-ва ств.всі умови для того, щоб не принижувати гідність ос., не дозволяється жорстоке поводження, медичні досліди над л-ною без її згоди).

3. п-во на свободу і особис.недоторканість(позбавити л-ни свободи можна лише на закон.підставах, за вироком суду, арешт чи ін.затримання можуть здійсн-ся лише з дотриманням ряду формальностей, встановл.з-ном, на певний строк, який в більшості кр-н не первищ. 48-72 год; в ряді кр-н діє пр-ло про відпущення арестованого під заставу, що також не завжди є справедливим, оск.багатому простіше знайти відповідну суму)

4. П-во на недоторканість прив.ж-тя (під яким розуміється переписка, телеф.розмови, телеграф.та ін.повідомлення, інформація медич., інтим.та ін.х-ру, яка стос.виключно конкрет.л-ни і розголош.якою може нанести мор.чи ін.шкоду; але на практиці частими є порушення цього п-ва, і довести їх дуже важко, важливою гарантією в деяких д-вах є заборона використовувати в суді як докази магнітофонні записи, відеозйомки,зроблені без відома гр-н).

5. П-во на недоторканість житла (ввійти в приміщення л-ни без її згоди не можна, крім випадків, якщо відкрито провадження по справі та за пост.суду)

6. п-во на свободу руху та вибору місця проживання (ос.має право вільно пересуватися по тер.д-ви, емігрувати в ін.кр-ну та повернутися назад; обмеженням такого п-ва є інс-тут прописки, який діє в кр-нах СНГ).

7. свобода совісті (свобода віросповідання чи атеїзму; в багатьох к-ціях містяться норми, що д-ва і церква розділені та не втручаються в справи один одного).

47.Ознаки та зміст політичниз прав і свобод в ЗК.

Політичні п-ва і свободи мають певні особл-сті:

- вони тісно пов’яз.з особис.п-вами;

- на відміну від особис.п-в, вони належ.лише гр.-нам певної д-ви;

- вони безпосередньо пов’яз.з орг-цією і здійсюдерж.вл., характеризують статус ос.в політ.віднос.;

- вони є сп-бом закликання кож.гр-на до народовладдя.

До цієї групи п-в віднос.:

1. свобода слова, думки, друку (мова йде про свободу вираження думки публічно і з суспільно важливих питань, про п-во на інформацію, на свободу отримання і поширення інформації);

2. п-во на об’єднання в політ.партії і рухи, профес.орг-ції, соц/ек., культ.і ін.тов-ва;

3. п-во на проведення публіч.заходів (свобода зборів, мітингів, демонстрацій, пікетувань, але з-во деяких країн передебач.порядок проведення останніх, осн.вимога не поруш.з-ни, напр..не закликати до ворожих д-ві лозунгів);

4. п-во на уч.в сусп/політ.ж-ті, управлінні справами д-ви (виб.п-ва, п-во на рівний доступ до держ.служби..., колись це п-во було цензовим, існ.майн.обмеження, вимоги щодо проживання на певній тер.певний строк, досягнення певного віку, виключення жінок з числа виборців, в деяких кр-нах жін.до сих пір не мають виб.п-ва (Кувейт));

5. свобода петицій (індивідуал.чи колектив.звернення гр.-н в ор-ни д-ви чи до посад.осіб; важливою є гарантія безепеки заявника, тобто невідповідальності за заявлену скаргу).


Читайте також:

  1. V. Поняття та ознаки (характеристики) злочинності
  2. Адміністративне правопорушення як підстава юридичної відповідальності: ознаки і елементи.
  3. Адміністративний проступок: поняття, ознаки, види.
  4. Адміністративно-командна система, її ознаки та механізм функціонування.
  5. Аксіоми. Теореми. Ознаки.
  6. Акти застосування юридичних норм: поняття, ознаки, види.
  7. Акти Конституційного суду України в системі національного законодавства.
  8. Акти Конституційного Суду України в системі національного законодавства.
  9. Алгоритм розробки техніко-економічного обґрунтування будівництва нового та реконструкції діючих підприємств харчування.
  10. Алгоритмічна конструкція повторення та її різновиди: безумовні цикли, цикли з після умовою та з передумовою.
  11. Аналіз конструкції рульового керування.
  12. Аналіз однієї ознаки




Переглядів: 644

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Інститут громадянства в ЗК поняття, способи набуття та припинення.Європейська конвенція про громадянство. | Методи конст-правого закріплення прав і свобод в ЗК.

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.003 сек.