Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Конст, законодавчі та судові гарантії місцевого самоврядування на прикладі Болгарії РФ,та Австрії.

Гарантії місцевого самоврядування визначені Конституцією Російської Федерації, Федеральним законом «Про загальні принципи організації місцевого самоврядування в Російській Федерації», Федеральним законом «Про фінансові основи місцевого самоврядування в Російській Федерації», Федеральним законом «Про основи муніципальної служби Російської Федерації», законами суб'єктів Російської Федерації про місцеве самоврядування, про місцеві референдуми, про вибори органів та посадових осіб місцевого самоврядування, про збори та сходах громадян, про формування муніципальної власності і т. д.
Гарантії також закріплені в статутах муніципальних утворень та інших нормативно-правових актах органів місцевого самоврядування.
Гарантії знайшли своє закріплення в першу чергу в конституційних принципах організації та діяльності місцевого самоврядування.
Конституція Російської Федерації гарантує здійснення громадянами права на місцеве самоврядування безпосередньо та через органи місцевого самоврядування; гарантує громадянам право обирати і бути обраними до органів місцевого самоврядування; встановлює наявність та захист муніципальної власності, яка є однією з головних гарантій існування місцевого самоврядування; гарантує самостійність органів місцевого самоврядування в управлінні муніципальною власністю, формуванні, затвердженні та виконанні місцевого бюджету, встановлення місцевих податків і зборів.
У ст. 133 Конституції Російської Федерації закріплені такі найважливіші гарантії, як право на судовий захист і право на компенсацію додаткових витрат, що виникли внаслідок рішень, прийнятих органами державної влади. Відповідно до названої статті не допускається заборону на обмеження прав місцевого самоврядування, встановлених Конституцією Російської Федерації, федеральними законами.
З цього випливає, що гарантії місцевого самоврядування можна поділити на економічні, організаційні та правові.
Економічні гарантії закладені в становленні і розвитку економічної та фінансової основ місцевого самоврядування, створення муніципальної власності, формуванні достатньої бази оподаткування за рахунок розвитку місцевого виробництва та впровадження нових сучасних технологій.
Таке право було закріплене за місцевим самоврядуванням Конституцією Російської Федерації, законодавством про місцеве самоврядування, іншими нормативно-правовими актами.
Організаційні гарантії створюють умови для здійснення громадянами місцевого самоврядування з використанням форм безпосередньої і представницької демократії.
Громадяни отримали гарантію на місцевий референдум, на вибори органів та посадових осіб місцевого самоврядування, на відкликання депутата і виборного посадової особи, на правотворчу громадянську ініціативу, на проведення зборів і сходів, на звернення до органів місцевого самоврядування.
Органи місцевого самоврядування для реалізації функцій наділені відповідною компетенцією, яка гарантує виконання завдань місцевого значення.
Правові гарантії місцевого самоврядування представляють собою сукупність правових норм, що забезпечують діяльність всієї системи місцевого самоврядування. Вони встановлюються Конституцією РФ, федеральними законами та підзаконними актами, законами та підзаконними актами суб'єктів Російської Федерації, статутами муніципальних утворень.


Читайте також:

  1. Аншлюс Австрії. Мюнхенська конференція та її наслідки. Крах політики західних держав щодо умиротворення агресора
  2. Апеляційні скарги на ухвали місцевого господарського суду
  3. Бюджети місцевого самоврядування – це бюджети територіальних громад сіл, їх об’єднань, селищ, міст (у тому числі районів у містах)(ч.3 ст.5 БК України).
  4. Видатки на утримання органів державного управління, органів місцевої влади та місцевого самоврядування.
  5. Видовий ряд зброї у Київської Русі. Особливості «місцевого» типу меча.
  6. Вимоги, яким мають відповідати судові рішення адміністративних судів
  7. Вишукування доріг місцевого значення
  8. Відносини органів місцевого самоврядування з центральною владою
  9. Гарантії виконання конституційних обов'язків лю­дини і громадянина - це умови та засоби, принципи та нор­ми, які забезпечують виконання зазначених обов'язків.
  10. Гарантії діяльності Президента України
  11. Гарантії забезпечення права громадян на працю
  12. Гарантії законності




Переглядів: 789

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Взаємовідносини муніципальних органів з державною владою. | Болгарія

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.012 сек.