За формую існування цінні папери поділяються на документарні та бездокументарні.
За формою випуску цінні папери можуть бути іменними , на пред'явника або ордерні.
Іменні цінні папери, не підлягають передачі, або передаються шляхом повного індосаменту (передавальним записом, який засвідчує перехід прав за цінним папером до іншої особи). Права, посвідчені цінним папером, належать особі ,що вказана в цінному папері.
Цінні папери на пред'явника обертаються вільно. Усі права , посвідчені цінним папером належать особі, що володіє у даний час цим цінним папером.
Ордерні цінний папір – усі права належать зазначеній у цінному папері особі, яка може сама здійснити ці права або призначити своїм розпорядженням 9наказом) іншу уповноважену людину.
Бездокументарна форма цінних паперів — іменна ідентифікація власників яких здійснюється на підставі облікового реєстру рахунків власників у зберігача, шляхом здійснення облікового запису на рахунках у системі електронного обігу цінних паперів, який є підтвердженням права власності на цінний папір. Переважна кількість цінних паперів випускається у не матеріалізованій формі.
Документарна форма цінних паперів — паперова форма цінного паперу, що містить реквізити відповідного виду цінного паперу певної емісії, дані про кількість цінних паперів та засвідчує сукупність прав, наданих цими паперами. Випуск у документарній формі здійснюється емітентом шляхом виготовлення сертифікатів, які випускаються з урахуванням вимог, визначених Державною комісією з цінних паперів та фондового ринку.
Форма випуску цінних паперів визначається за рішенням емітента про випуск цінних паперів, затверджується Державною комісією з цінних паперів та фондового ринку при реєстрації випуску та є підставою для взяття цих цінних паперів на обслуговування Національною депозитарною системою як іменних цінних паперів у документарній формі, цінних паперів на пред'явника у документарній формі або цінних паперів у бездокументарній формі, іменна ідентифікація власників яких здійснюється на підставі облікового реєстру рахунків власників у зберігача.
У разі емісії цінних паперів у бездокументарній формі, емітент оформляє глобальний сертифікат (Глобальний сертифікат — це документ, оформлений на весь випуск цінних паперів у бездокументарній формі, який підтверджує право на здійснення операцій з цінними паперами цього випуску в Національній депозитарній системі ), що відповідає загальному обсягу зареєстрованого випуску, і передає його на зберігання в обраний ним депозитарій.