Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Синтез полімерів

Природні високомолекулярні сполуки рослинного та тваринного похо­дження утворюються в процесі біосинтезу в клітинах рослин і живих організмів, і для використання відокремлюються з рослинної та тваринної сировини за допо­могою екстракції, фракційного осадження й інших методів.

Природні неорганічні високомолекулярні сполуки утворюються в результаті геохімічних процесів, що відбуваються в земній корі.

Синтетичні високомолекулярні сполуки (полімери) одержують з низько­молекулярних речовин - мономерів - за реакціями полімеризації чи поліконден­сації. Синтез полімерів з низькомолекулярних речовин (мономерів) можливий лише в тому випадку, якщо молекула мономера може взаємодіяти принаймні з двома іншими молекулами, тобто якщо вихідна речовина має в своїй структурі подвійні зв'язки чи містить не менш двох функціональних груп, що можуть взає­модіяти між собою. Залежно від методу й умов синтезу високомолекулярної сполуки змінюється її середня молекулярна маса, а також кількість макромолекул рі­зної довжини (змінюється полідисперсність полімеру), що, у свою чергу, впливає на його фізико-хімічні та фізико-механічні властивості.

У даний час відомо 4 основних методи синтезу високомолекулярних спо­лук: полімеризація; поліконденсація; ступенева полімеризація, реакції перетво­рення. Найбільш поширеними із них є два перших методи.

Полімеризація є цінною реакцією одержання високомолекулярних сполук, у ході якої молекули мономера послідовно приєднуються до активного центра, що знаходиться на кінці зростаючого ланцюга. Реакція полімеризації характерна для з'єднань з подвійними зв'язками, число та характер яких у молекулі мономера мо­жуть бути різними. Полімеризація не супроводжується виділенням побічних про­дуктів і, отже, протікає без зміни елементарного складу реагуючих речовин. Ак­тивними центрами в реакціях полімеризації можуть бути або вільний радикал, або іон. Залежно від цього розрізняють радикальну чи іонну полімеризацію.

Поліконденсація - це реакція утворення високомолекулярних сполук з декі­лькох молекул мономерів однакової чи різної будови, що протікає за механізмом заміщення функціональних груп. Реакції поліконденсації протікають з виділенням низькомолекулярних продуктів (води, аміаку, спирту, хлористого водню й ін.), унаслідок чого елементарний склад полімеру, що утвориться, відрізняється від елементарного складу вихідної речовини - мономера.

Неодмінною умовою протікання реакції поліконденсації є вміст у мономе­рах не менш двох функціональних груп (-ОН,-СООН, NH2 та ін.) Функціональ­ність вихідних речовин дуже впливає на будову та властивості одержуваних про­дуктів. У тому випадку, якщо в якості мономерів використовуються три- чи тетрафункціональні мономери, реакція поліконденсації призводить до утворення просторово-зшитих високомолекулярних сполук.

Відомо кілька способів проведення реакції синтезу полімеризації ( и полі­конденсації) високомолекулярних сполук:

-полімеризація та поліконденсація в блоці чи масі;

- полімеризація та поліконденсація в розчині;

- полімеризація та поліконденсація на поверхні розділу тіл (емульсійна чи

суспензійна);

- полімеризація та поліконденсація в розплаві;

- полімеризація та поліконденсація в твердій фазі;

- полімеризація в газовій фазі.

Кожен із застосовуваних методів проведення реакції синтезу високомолекулярних сполук має свої достоїнства і недоліки, з урахуванням яких і виробляється вибір методу синтезу високомолекулярних сполук, технічного режиму його здій­снення, необхідної чистоти одержуваного продукту та технології його переробки, з метою виготовлення тих чи інших виробів, а також необхідності одержання ма­теріалів і виробів з оптимальним комплексом споживчих властивостей.


Читайте також:

  1. Аеробний механізм ресинтезу АТФ
  2. Аналіз і синтез.
  3. Аналіз та синтез моделей систем
  4. Апертурний синтез
  5. Аферентний синтез та зворотна аферентація
  6. БІОСИНТЕЗ АМІНОКИСЛОТ
  7. БІОСИНТЕЗ ЖИРНИХ КИСЛОТ
  8. Біосинтез ізопреноїдів і локалізація ефірних олій в рослинах.
  9. Виготовлення виробів на основі рідких полімерів
  10. Гліколітичний механізм ресинтезу АТФ
  11. Диференціація та інтеграція, аналіз та синтез
  12. ДИХАЛЬНИЙ ЛАНЦЮГІ ФОСФОРИЛЮВАННЯ (СИНТЕЗ АТФ)ПРИ ПЕРЕНЕСЕННІ ЕЛЕКТРОНІВ




Переглядів: 5435

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Класифікація полімерів | Особливості властивостей полімерних матеріалів

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.045 сек.