Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Використання почерку для розшуку і ідентифікації виконавців рукописів.

В слідчій практиці вказані ознаки почерку використовуються з метою вирішення розшукових та ідентифікаційних задач. У випадках виявлення рукописних текстів (листи-загрози, підроблені медичні рецепти і т.п.), що виконані невідомою особою, складається пошукова таблиця, по якій робиться порівняльне дослідження почерків осіб що перевіряються. Для упорядкування пошукової таблиці насамперед вивчається зміст рукопису, аналізуються ознаки письмової промови і почерку. З їх кількості вибирають найбільш характерні (помітні), що рідко зустрічаються і стійкі ознаки - звичайно 6-8. Основна частина таблиці складається з характеристики цих ознак і їх графічних замальовок. Потім визначається коло осіб, що могли б виконати досліджуваний документ і організується безпосередня перевірка їх почерків - розшук виконавця документа.

Підготовка матеріалів до експертизи. Для призначення почеркознавчої експертизи в розпорядження експертів надається досліджуваний документ (оригінал) і доброякісні порівняльні зразки рукопису можливого виконавця.

Копії документу або фотознімку надаються експерту тільки у виняткових випадках.

Розрізняють вільні й експериментальні зразки рукопису (почерку).

Вільні зразки - рукопису, підпису, це ті, що виконані без будь-якого зв'язку з учиненням злочину, порушенням кримінальної справи. Ними можуть бути документи особистого і службового листування, автобіографії, заяви, конспекти і тощо. Вільні зразки почерку (підпису) умовно повинні відповідати досліджуваному тексту (підпису) за часом написання, темпу письма, умовам виконання рукопису, стану особи, що писала текст.

Як правило, у якості вільних зразків почерку вимагається не менше 5-6 сторінок рукописного тексту, для вільних зразків підпису - не менше 10 (по 5-6 підписів на кожному листі), виконаних із розривом у часі.

Експериментальні зразки рукопису (підпису), це ті, що виконані за вимогою слідчого, оперативного працівника спеціально для порівняльного дослідження. Вони повинні бути близькі за змістом до досліджуваного тексту, виконані в аналогічних умовах. Експериментальні зразки можуть бути отримані при написанні під диктовку слідчого або шляхом самостійного написання якогось тексту. З цією метою складається, спеціальний зв'язковий текст, у якому повторюються слова, наявні в досліджуваному документі. Якщо особа, у якої відбираються зразки почерку, намагається змінити почерк, то можна прискорити диктовку, збільшити об`єм тексту або оголосити перерву, щоб пишучий забув, які зміни він вносив у почерк.

Експериментальні зразки повинні бути виконані за допомогою пишучого приладу того ж виду і на папері тої ж якості (по щільності, кольору, розмірам) , що і досліджуваний документ, не менше ніж на 10-15 листах і повинні відтворювати весь досліджуваний документ або містити окреме слово (вислів), наявні в досліджуваному документі.

Експериментальні підписи виконуються на 5-6 листах по 10-15 підписів на кожному.

У постанові про призначення почеркознавчої експертизи повинні бути зазначені обставини, що мають значення для провадження почеркознавчого дослідження. Питання експерту належить формулювати точно, наприклад: ким (із числа конкретних осіб) виконаний текст, окремі записи, підпису; одним або різними особами виконані тексти, підпису в декількох документах або фрагменти в однім документі і т.ін.

Аналогічним способом формулюються питання, що стосуються властивостей особистості виконавця рукопису, його психофізіологічного стану, професійної приналежності, часу виконання документу. Результати такого дослідження мають, як правило, орієнтуюче (пошукове) значення.

 


Читайте також:

  1. V Процес інтеріоризації забезпечують механізми ідентифікації, відчуження та порівняння.
  2. А. Розрахунки з використанням дистанційного банкінгу.
  3. Альтернативна вартість та її використання у проектному аналізі
  4. Аналіз використання капіталу.
  5. Аналіз використання матеріальних ресурсів
  6. Аналіз використання матеріальних ресурсів.
  7. Аналіз використання обладнання.
  8. Аналіз використання прибутку та резервів його зростання
  9. Аналіз використання робочого часу на підприємстві
  10. Аналіз використання фонду робочого часу.
  11. Аналіз ефективності використання каналів розподілу
  12. Аналіз ефективності використання оборотних активів




Переглядів: 915

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Прийоми криміналістичного дослідження документів. Криміналістичне дослідження рукописів. | Техніко-криміналістичне дослідження документів.

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.007 сек.