Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядівКонтакти
 


Тлумачний словник
Авто
Автоматизація
Архітектура
Астрономія
Аудит
Біологія
Будівництво
Бухгалтерія
Винахідництво
Виробництво
Військова справа
Генетика
Географія
Геологія
Господарство
Держава
Дім
Екологія
Економетрика
Економіка
Електроніка
Журналістика та ЗМІ
Зв'язок
Іноземні мови
Інформатика
Історія
Комп'ютери
Креслення
Кулінарія
Культура
Лексикологія
Література
Логіка
Маркетинг
Математика
Машинобудування
Медицина
Менеджмент
Метали і Зварювання
Механіка
Мистецтво
Музика
Населення
Освіта
Охорона безпеки життя
Охорона Праці
Педагогіка
Політика
Право
Програмування
Промисловість
Психологія
Радіо
Регилия
Соціологія
Спорт
Стандартизація
Технології
Торгівля
Туризм
Фізика
Фізіологія
Філософія
Фінанси
Хімія
Юриспунденкция


Дослідження машинописних текстів

проводиться, як правило, з метою ідентифікації друкарської машинки і виконавця, встановлення кількості екземплярів, надрукованих в одне закладання, а також способу зміни їх змісту.

Друкарські машинки характеризуються загальними і частковими ознаками. До загального відносяться: розмір кроку головного механізму (крок листа), розмір міжрядкових інтервалів, тип клавіатури, комплект знаків, мірка шрифту.

Крок головного механізму - відстань, на яку пересувається каретка при ударі по клавішах. Розмір кроку визначається шляхом виміру відстані між однозмінними знаками і ділення його на кількість знаків між ними, включаючи проміжки.

Точність виміру перевіряється на декількох рядках. Для цієї цілі є також спеціальні трафарети, вимірювальні сітки.

У різних друкарських машинках розмір кроку головного механізму неоднаковий, складає 2,12 - 3,00 мм.

Розмір міжрядкових інтервалів - це відстань між нижніми закінченнями (лінією підстави) знаків у поруч розташованих рядках. Нерівномірний розмір інтервалів свідчить про друкування з виключеним інтервальним механізмом або про його несправність.

Марки шрифту розрізняються по розмірах / висоті, ширині / і малюнку. По розмірах шрифти діляться на великі / по висоті понад 2,25 мм/, середні / від 2,0 до 2,25 мм / і дрібні /до 2,0 мм /. До широкого відносяться шрифти шириною 2,40 мм, до середніх - 2,30 мм і вузьким - 2,20 мм. Однойменні знаки різних марок шрифту для друкарських машинок відрізняються один від одного не тільки розмірами, але і конфігурацією окремих знаків, або їх елементів.

Ідентифікація конкретної друкарської машинки робиться по часткових ознаках, що відбились в машинописному тексті. Часткові ознаки обумовлені особливостями механізму друкарської машинки і шрифту. До першого відносяться зсув окремих знаків по вертикалі і горизонталі, відхилення від осі знаків від вертикалі, регулярне порушення інтервалів, нерівномірність інтенсивності фарбування відбитків, непаралельність лінії підстави /вершин/ рядків і відповідно заголовних літер, непаралельність рядків. Часткові ознаки шрифту виявляються в скривленні елементів знаків, розширенні окремих ділянок штрихів тощо.

У машинописних текстах можуть відобразитися ознаки, що дозволяють одержати деякі зведення про виконавця документу: силу і рівномірність удару, витриманість рядка, наявність помилок тощо; особливості розміщення тексту і його частин /нумерація сторінок, розташування заголовка, підпису, дати, розміру абзацевих рядків і ін.

Якщо виконавець і автор документа та сама особа, ідентифікаційними ознаками будуть і ознаки письмової промови (особливості стилю викладу, лексики, граматики ) і т.п.

В даний час випускаються друкарські машинки з уніфікованими шрифтами, що мають особливість його швидкої заміни. Такі машинки складніше ідентифікуються по видрукуваним на них текстам і навіть встановити групову приналежність цих машинок не надається можливим. Однак після тривалої їх експлуатації з'являються ряд стійких ідентифікаційних ознак. Для експертного дослідження крім друкованого документу необхідні 1-2 листа зразків шрифту, надрукованих на друкарській машинці, що перевіряється приблизно в той самий час що і досліджуваний документ. Якщо до моменту призначення експертизи пройшов тривалий час, то зразки відбитків усіх знаків друкарської машинки друкуються до і після промивки шрифту. Вільні зразки машинописного тексту повинні бути близькі по змісту до досліджуваного тексту і виконані на однаковому з ним папері. Експериментальні зразки виконуються кваліфікованою друкаркою, причому стрічка повинна бути однаковою по кольору і зношеності з тією, що використовувалась при виготовленні досліджуваного документа.

 

Дослідження документів, підроблених поліграфічним способом.

Засоби розмножувальної техніки і способи друку, що використовуються при виготовленні поліграфічної продукції, прийнято розділяти на типографські й оперативні. До перших відносяться високий, глибокий і плоский трафаретний способи друку. До других - друк за допомогою ксероксу, електрографічного апарату тощо.

При високому способі друку зображення наноситься на папір виступаючими ділянками друкарської форми, тому барвник у шрифтах форм розподіляється нерівномірно. Для відбитків високого друку характерний рельєф, що називається у поліграфії натиском, що утворюється друкарськими елементами.

При плоскому друку друкуючий і пропускний елементи знаходяться в одній площині, барвник у штрихах відбитка розподіляється рівномірно і рельєф відсутній.

При глибокому друці елементи , що друкують , представляють собою поглиблення, заповнені фарбою. Для глибокого друку характерні: відсутність рельєфу, неоднакова товщина барвного шару у відбитках, що пояснюється різною глибиною друкуючих елементів і форми. Форма, для плоского і глибокого друку виготовляється із спеціальних металевих пластин. Для високого друку застосовується типографський набір і цинкографічне кліше.

З способів оперативного друку найбільш поширеним є ротопрінтовий. Для нього характерні ті ж ознаки, що і для плоского типографського друку.

Сучасні методики дозволяють вирішувати діагностичні і ідентифікаційні задачі: встановити спосіб виготовлення форм і їх відбитків; підприємство, на якому виготовлені деякі види друкарських форм; ідентифікувати друкарські форми тощо. Шляхом комплексного криміналістичного дослідження вирішуються питання про спосіб \фабричний або саморобний / виготовлення документа, про ідентичність друкарських форм і отриманих копій документів і ін.

 


Читайте також:

 1. Адаптовані й специфічні методи дослідження у журналістикознавстві
 2. Актуальність дослідження
 3. Алгоритм дослідження кон’юктури
 4. Аналіз документів як метод соціологічного дослідження.
 5. Аналіз інформації та постановка задачі дослідження
 6. Аналіз потреб споживачів та аналіз конкурентів у процесі маркетингового дослідження
 7. Аналітичний метод дослідження
 8. Анкета — основний інструмент дослідження
 9. Анотування і реферування наукових текстів
 10. Біохімічне дослідження жовчі.
 11. Вибір методів дослідження
 12. Вибір методу (методики) проведення дослідження
Переглядів: 1374

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Дослідження відбитків печаток і штампів. | Криміналістичне дослідження фото-, кіно-, відеодокументів.

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

 

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.005 сек.