Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Криміналістичне дослідження фото-, кіно-, відеодокументів.

В міру поширення фото-, кіно-, відеотехніки, звукозаписуючої апаратури, результати її використання ( як і сама апаратура ) усе частіше виявляються в якості речових доказів при розслідуванні злочинів.

Фотознімки, відеострічки і відеоплівки являють собою матеріально-фіксовані зображення різних об'єктів. Ці документи, що вилучаються у підозрюваних у вчиненні злочину осіб, містять інформацію, причинного зв'язку з подією злочину або іншу інформацію, що відноситься до фіксації ходу розслідування, і результатів слідчих дій . Нерідко подібного роду документи досліджуються для встановлення учасників, з'ясування характеру і етапів розвитку подій / документальна або оперативна зйомка при масових безладдях, пожежах і т.п. /. Часом виникає необхідність встановити заміну змісту документів, наприклад шляхом монтажу фотознімків із наступним їх фотографуванням, кінострічок, відеоплівок.

До ознак фотомонтажу відноситься різкий контраст по контуру окремих деталей зображення - навколо голови, частин тулубу, предметів одягу тощо.

При підробці відеоплівки і кінострічки частіше всього удають до усунення або вклеювання їхніх частин. Ознаки таких дій виявляються в різкій зміні зображення, наявності місць склеювання.

Важливу інформацію для встановлення обставин скоєного злочину можуть містити фонограми. Вони можуть бути засобом вчинення злочинів ( наприклад, що використовуються з метою вимагання шляхом погроз і залякування тощо).

В подібних випадках об'єктами дослідження виступають магнітні стрічки, дріт, диски та інші носії інформації. На них відображаються дві групи слідів: механічного і електроакустичного впливу. Механічні сліди утворюються від стрічко-протяжного механізму і звукозаписуючого пристрою. Такі сліди утворяться на робочій поверхні стрічки у вигляді мікро- і макротрас і відбивають особливості записуючої і стираючої голівки і головного валу магнітофона. Вони можуть з успіхом використовуватися з метою ідентифікації. В результаті взаємодії магнітного шару стрічки і голівки, що записує, утворюються електроакустичні сліди, які характеризують ознаки не тільки записаного звуку, але і магнітофона: кількість звукових доріжок і їхній розмір, швидкість переміщення стрічки, шуми стрічко-протяжного механізму, вмикання і вимикання запису й інші. Шляхом дослідження зазначених об'єктів і названих груп слідів можна встановити ознаки монтажу магнітної стрічки, розходження характеристик електричних імпульсів, різні по якості шматки магнітної стрічки, наявність місць склеювання і т.п.

При криміналістичному дослідженні фото-, кіно-, відеодокументів можуть бути ідентифіковані: знімальна і лабораторна апаратура, негативи по позитивах, зображені на фотознімках предмети, будівлі, ділянки місцевості, світлочутливі матеріали і хімічні реактиви, засоби відео- і аудиозапису, зафіксовані на фонограмі голоси людей і інші об'єкти.

 


Читайте також:

  1. Адаптовані й специфічні методи дослідження у журналістикознавстві
  2. Актуальність дослідження
  3. Алгоритм дослідження кон’юктури
  4. Аналіз документів як метод соціологічного дослідження.
  5. Аналіз інформації та постановка задачі дослідження
  6. Аналіз потреб споживачів та аналіз конкурентів у процесі маркетингового дослідження
  7. Аналітичний метод дослідження
  8. Анкета — основний інструмент дослідження
  9. Біохімічне дослідження жовчі.
  10. Вибір методів дослідження
  11. Вибір методу (методики) проведення дослідження
  12. Вибір методу дослідження




Переглядів: 574

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Дослідження машинописних текстів | Поняття, предмет дослідження судової балістики і ЇЇ значення для розслідування злочинів

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.002 сек.