Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Старіння, зберігання, відновлення гумових виробів.

Старіння гуми— це природний процес, при якому вироби втрачають пружні механічні властивості. Це пояснюється колоїдним характером каучуку. Старіння гуми проявляється як її ущільнення і затвердіння. Надалі вона робиться сухою, крихкою і ламкою. На поверхні виробів з’являється сітка дрібних зморшок, а потім неглибоких тріщин, від яких надалі відбувається руйнація. Псування гумових виробів спричиняють: кисень повітря, особливо озон, дія сонячного світла (передусім УФ-промені), температура й т. ін. Ці агенти обумовлюють окиснювання та інші процеси, що впливають на фізико-механічні властивості гуми.

Правила зберігання і перевезення гумових технічних виробів передбачають їх оберігання від впливу кисню, світла і тепла (забезпечити постійну температуру в межах 8—12°С і вологість 50—60%.), що викликають відповідно окислення, а також від бензину, гасу, кислот, лугів, жирів, мінеральних і рослинних олій. Отже, найкращим для зберігання гумових виробів є підвальне приміщення, повітря в якому можна зволожувати. Підлогу на складі варто робити з плиток або асфальту, але не земляну. Гумові вироби зберігають у заводській упаковці, трубчасті — у бунтах великого діаметру, а підкладкову клейонку — в підвішеному стані. Гумові вироби необхідно зберігати на відстані не менше 5м від опалювальних приладів і не менше 1м від батарей. При зберіганні гумові вироби не можна перегинати, здавлювати, тобто піддавати будь'якій деформації. У приміщенні не повинно бути кислот, органічних розчинників, масел тощо.

Відновлення гумових виробів.Гумові виробиможуть бути піддані регенерації. Товстостінні вироби (наприклад, грілки, пузирі тощо) рекомендується відновлювати шляхом занурення їх на 15—20хв у кипляче вазелінове масло. Після пом’якшання роблять масаж виробу. Можна зробити відновлення і при кімнатній температурі, так само у вазеліновому маслі, однак триватиме воно значно довше (понад добу).

Тонкостінні гумові вироби (рукавички й т. ін.) при на явності перших ознак старіння можна відновити в такий спосіб: помістити на 15—20 хв у теплий 5 % розчин нашатирного спирту з наступним зануренням на 15—20хв у воду з додаванням гліцерину (5 %) при температурі 40 °С.

Асортимент гумових виробів.

Грілки гумові призначені для місцевого зігрівання, промивання та спринцювання. Грілки випускають двох типів: А - для місцевого зігрівання тіла і Б - для промивання, спринцювання й місцевого зігрівання тіла. Корпус грілки однаковий для обох типів, однак грілка типу А має тільки пробку, що загвинчується, а типу Б - комплектується гумовим шлангом довжиною 1400 мм, на кінець якого надітий трійник з краном і наконечником. Грілка комплектується трьома наконечниками: для дітей, дорослих і маточним. Виготовляють грілки трьох місткостей - 1, 2, і 3 л, з петлею для підвішування у двох варіантах, виступаючої і прихованої. При перевірці якості звертають увагу на цілісність.

Катетери та зонди являють собою досить численну групу виробів (близько 200 типорозмірів). Однак більша частина їх має спеціальне призначення і виготовляється з синтетичних матеріалів. Катетери призначені або для відводу вмісту з різних порожнин організму, або для введення води і необхідних для організму поживних речовин. Зонди призначені для введення в порожнини і взяття з них вмісту (проби для досліджень).

Круги підкладні перевіряють на міцність і герметичність.

Кільця маткові. Повинні бути пружними, тобто після стиснення негайно випрямлятися. На поверхні кілець не допускаються тріщини, міхури і виступи.

Спринцівки. Гумові балони спринцівок повинні мати достатню пружність, яку прийнято називати активністю спринцівок. Вона виражається числом секунд, необхідних для наповнення спринцівок водою. Спринцівки зберігаються при температурі від 5 до 25 градусів Цельсія і відносній вологості повітря в приміщенні не вище 80%. Спринцівки повинні знаходитися на відстані не менше 1 метра від нагрівальних приладів. Гарантійний термін експлуатації спринцівки: 12 місяців з моменту використання спринцівки (в межах гарантійного терміну зберігання).

 


Читайте також:

  1. А – до відновлення, б – після відновлення.
  2. Виготовлення, зберігання, продаж марок акцизного податку та маркування алкогольних напоїв і тютюнових виробів
  3. Видалення та відновлення папок та файлів
  4. Види способів відновлення деталей
  5. Вимоги до якості маркування, пакування, умов зберігання, стерилізація.
  6. Відновлення вхідних даних або повідомлення
  7. Відновлення громадянського суспільства в Україні в кінці 80-х – на початку 90-х років ХХ ст. Розвиток громадянського суспільства в незалежній Україні.
  8. Відновлення державної незалежності Польщі. Ю. Пілсудський
  9. Відновлення екосистем та їх компонентів
  10. Відновлення і знімання меж землекористувань
  11. Відновлення контактної мережі
  12. Відновлення металів може проводитись різними методами, які зручно об'єднати в такі групи: пірометалургійні, гідрометалургійні та електрометалургійні.




Переглядів: 4111

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Одержання гумових виробів. | Дерев’яні матеріали. Шкіра та її замінники.

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.008 сек.