МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах
РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ" ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів
Контакти
Тлумачний словник Авто Автоматизація Архітектура Астрономія Аудит Біологія Будівництво Бухгалтерія Винахідництво Виробництво Військова справа Генетика Географія Геологія Господарство Держава Дім Екологія Економетрика Економіка Електроніка Журналістика та ЗМІ Зв'язок Іноземні мови Інформатика Історія Комп'ютери Креслення Кулінарія Культура Лексикологія Література Логіка Маркетинг Математика Машинобудування Медицина Менеджмент Метали і Зварювання Механіка Мистецтво Музика Населення Освіта Охорона безпеки життя Охорона Праці Педагогіка Політика Право Програмування Промисловість Психологія Радіо Регилия Соціологія Спорт Стандартизація Технології Торгівля Туризм Фізика Фізіологія Філософія Фінанси Хімія Юриспунденкция |
|
|||||||
Відновлення і знімання меж землекористуваньВиди геодезичних робіт, що виконуються у землеустрої
У процесі складання проектів землеустрою та на завершальній стадії їхньої розробки здійснюють такі види геодезичних робіт: 1. Побудова геодезичного знімального обґрунтування у вигляді системи трикутників, полігонометричних, теодолітних, тахеометричних, мензульних і нівелірних ходів, засічок з густотою і точністю в залежності від прийнятого масштабу знімання та висоти перерізу рельєфу. 2. Знімання: аерофототопографічні (контурні, комбіновані, стерео-топографічні), фототеодолітні, мензульні (топографічні - зі зніманням рельєфу, контурні), теодолітні, тахеометричні, нівелювання поверхні, різних масштабів із різною висотою перерізу рельєфу залежно від вимог до точності обстеження й проектування об'єктів. 3. Оновлення планів і карт – складання їх за результатами нового аерофотознімання з використанням існуючих матеріалів геодезичної основи й старих зйомок. У такому разі польові роботи часто обмежуються маркуванням пунктів геодезичного обґрунтування, додатковим дешифруванням і зніманням контурів ситуації аерознімків, які не відобразилися або нещодавно з’явилися, відновленням, дешифруванням чи зйомкою меж землекористування, якщо їх неможливо з необхідною точністю нанести на план (карту) за результатами попередніх знімань. 4. Коригування планів – знімання та нанесення на існуючий план (карту) об’єктів і контурів ситуації, що з'явилися або зникли із плану. 5. Складання й оформлення планів і карт на основі виконаного знімання. 6. Визначення площ землекористування та угідь зі складанням експлікацій. 7. Розробка проектних планів - копій планів і карт. 8. Попереднє (ескізне) проектування об'єктів. 9. Технічне проектування об'єктів. 10. Підготовка до перенесення проекту в натуру. 11. Перенесення проекту в натуру. 12. Виконавче знімання. 13. Спостереження за деформацією та просіданням споруд. Виконавче знімання, яке проводять із метою контролю за точністю перенесення проекту в натуру і його здійсненням, не потребує особливого опису, оскільки його виконують засобами та методами, застосовуваними при іншому зніманні. Спостереження за деформацією й просіданням споруд, спрямовані на запобігання можливим їхнім руйнуванням, є спеціальними питаннями інженерної геодезії.
Межі землекористування відновлюють на місцевості у разі їхнього знищення, виникненні земельних суперечок між землекористувачами або перед зніманням їх з метою нанесення на нові плани (карти). Відновлення меж геодезичними засобами можливе лише за наявності геодезичної інформації в вигляді координат граничних знаків або горизонтальних кутів і відстаней між знаками. Відновлення можливо і з використанням графічного зображення меж на існуючих планах (картах). Межі землекористувань відновлюють за допомогою теодоліта або тахеометра й мірного приладу (лазерна рулетка, світлодалекомір тощо). Використовують кутові та лінійні величини, взяті з плану землекористування чи з відомості координат. При ймовірності 0,95 неув’язку (допустиму) можна розраховувати за формулою: ; (1.1) де ms - середньоквадратична похибка вимірювання (відкладання) лінії завдовжки s; n - число ліній (побудованих кутів) ходу; mß - середня квадратична помилка побудови кута. Наприклад, при s1 = s2 = s3 = 400 м, ms = 0,15 м, mß = 1 ' Нев’язку розподіляють способом паралельних ліній. Якщо на втрачену частину межі немає геодезичних даних (кутових і лінійних), а є лише графічне зображення її на плані або фотоплані, межі відновлюють пошуком точок на місцевості, де були, межові знаки, із застосуванням методу промірів між збереженими знаками B і Е (див. рис. 1.2, а) і побудови перпендикулярів від промірів лінії ВЕ до відновлюваних знаків С та D. Довжину промірів Bc і Вd та перпендикулярів сС і dD визначають графічно за планом. Межі землекористувань відновлюють за участю представників суміжних землекористувачів, представників сільської ради та користувача присадибною ділянкою. Встановлені чи відновлені межові знаки з метою нанесення їх на план знімають різними способами залежно від методу знімання території землекористування і наявності геодезичних пунктів, до яких можна прив'язати знаки. Питання для самоконтролю: 1. Які головні завдання топографо-геодезичних обстежень і вишукувань? 2. Що зумовлює основні вимоги до проектування об’єктів у землеустрої? 3. Назвіть основні стадії проектування в землеустрої. 4. Основні види геодезичних робіт, які виконуються при землеустрої. 5. Особливості відновлення меж землекористувань.
Питання на самостійну підготовку: 1. Складання проектних планів 2. Привязка до контурів ситуації 3. Створення опорної мережі графічним способом 4. Створення зведених планів і карт 5. Відновлення межових знаків Читайте також:
|
||||||||
|